Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor bubrega sa metastazom
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 3:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 27, 2006 12:56 am
Postovi: 5
Lokacija: Kicevo, Makedonija
Pozdrav svima.

Najpre, ja sam iz Makedodije tako da mi srpska gramatika slabo ide, nemojte mi zameriti ako budem gresio.

Pocetkom septebra 2006 godine caleta pocelo je ga boleti kicma, misleci da je isijas nije isao kod doktora ali bolovi su bili sve jaci, pa smo 25 oktobra napravili magnetnu rezonansu gde se jasno vidi da postoji nesto na prslenu L4 (metastaza), nakon nekoliko dana za vreme punkcije doktor je primetio da ima tumur na levom bubregu, 13 novembra caletu je otstranjen levi bubreg koji je poslat na ispitivanje u institutu za patologiju u Skoplju, njihova dijagnoza je RENAL CELL CARCINOMA-CLEAR CELL TYPE. Kapsula nije probijena, izolirane su 4 limfne zlezde pri sto jedna je sa metastatski depozit. Naod u dostavljeni operativni materijal ukazuje na svetlo kletocni renalni karcinom u IV stadiumu, a pTNM=pT3a, pN2, pMx,G2, Fuhrman II, sa napomenom da je mikroskopski potvrdjen tromb u renalnu venu. 10 dana nakon operacije cale je bio prebacen u institutu za radioterapiju i onkologiju u Skoplju gde je hospitolizovan zbog prisustvo metastatski izmenjen depozit na L4, odredjena je paleativna zracna terapija u predelu na metastatski izmenjen lumbalni prslena i ostvarena je TTD od 24 Gu. Do sada je primio 3 infuzije na Bondronat 6 mgp.
Na kontrolnom kompjuterskom snimanju 25 decembra 2006 god.doktori su primetili da se rak siri i na misice oko prslenu L4.

Cale sada jedva hoda i to uz nasu pomoc, ima male bolove ali kaze da su mu noge zdrvljene.

Molim recite mi:
-Sta i gde dalje,
-Sta znace: IV stadiumu, a pTNM=pT3a, pN2, pMx,G2, Fuhrman II,
-Kakve su sanse da se cale izleci.[/quote][/url][/list][/list][/code]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 11:58 pm
Postovi: 8
mora da nastavi sa terapijom.Ako ne postoje udaljene metastaze,petogodisnje prezivljavanje uz adekvatnu terapiju je 70%.Ja nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala, medstudent
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 27, 2006 12:56 am
Postovi: 5
Lokacija: Kicevo, Makedonija
Hvala, medstudent

Pre dvadesetak dana izvadili su 6 litara vode iz pluca, nakon toga napravili smo CT gde se vide metastaze u plucima, sada prima roferon (interferon) svaki drugi dan. Neki mi kazu da razmislim o Avastinu, a neki o Nexavaru (Sorafenib), tako da neznam sta je bolje, ako bilo ko zna nesto vise o ovim lekovima molio bih da mi pise. Samo znam da su dosta skupe.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 2:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
cetvrti stadijum oznacava da se rak prilicno prosirio.........prgnoza 6-8 meseci :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 3:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
moj deda je bio u slicnoj situaciji.......doduse sa tumorom zeluca.......i nije se nimalo dobro proveo........a nismo mogli nista da ucinimo u bolnici za njega............na kraju je otpusten da umre kuci uz terapiju morfinima.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 27, 2006 12:56 am
Postovi: 5
Lokacija: Kicevo, Makedonija
Hvala EbolaAttack.

Dog je primao roferon (interferon) stanje mu je bilo sve gore i gore, sada je zavrsio tu terapiju, prima bontronat svakih 21 dan, od pre nedelju dana poceo sam da mu dajem sve za sta sam cuo da moze da pomogne, nekoliko vrsta cajeva, aloe vera, bio bran u prasku, neka tecnost od glive, vitamin b1, b6, b12, vitamin C, dali smo mu dve kese krv posto su mu hemoglobine bili mnogo niske, po 2-3 puta dnevno masiram mu noge i ledja posle vezbe, i sada zadnjih 3-4 dana jede vise od mene, ustaje da hoda 2-3 puta dnevno po oko 150 metara uz moju pomoc, prica, sali se naravno i svadja se po malo samnom :) , sada je drugi covek, za to mu je sigurno pomogla krv, ali zelim da verujem da imaju uticaj i sve te prirodne cajeve i td.

Doktorka preporucuje Avastin, ali koliko sam ja saznao da je Avastin za rak debelog creva, brat koji je doktor u Austriji preporucuje Nexavar (sorafenib) koji je bas za tu dijagnozu za RENAL CELL CARCINOM, pitao sam doktorku ona mi kaze da nema iskustvo za nexavarom, tako da sada nezna na sta da se odlucim a vreme prolazi.

-Ako bilo ko zna sta je bolje od ova dva leka molio bih za savet.

Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 2:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
pa verujem da su austrijanci ipak ispred nas po terapiji..........tako da bi trebalo da pitas brata za detalje u vezi tog leka.................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: 1
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2008 12:11 am
Postovi: 1
Dragi Dziti
Ja sam lekar pedijatar, a moj muz takodje lekar kardiolog ima slican problem. Dijagnoza karcinoma svetlih celija kao i kod tvog oca postavljena je jos u novembru 2004. i ucinili smo sve da mu pomognemo i produzimo zivot. Nije isto da li zivis 6 meseci li 4 godine. Nazalost, prezivljavanje od pojave metastaza na kicmenim prsljenovima je 2-18 meseci. Sanse za potpuno izlecenje su u domenu teorije. Terapija zracenjem moze znacajno da mu produzi zivot i u Srbiji su najbolji u Sremskoj Kamenici gde smo i mi bili. Sto se lekova tice, moj muz je pio Nexavar koji se daje kod uznapredovalog karcinoma bubrega kao terapija drugog reda (to su oni pacijenti koji su vec nesto dobijali kao tvoj otac i moj muz interferon). Postoji lek Sutent ali on se daje ako nije prethodno dobijao nista. Najzad postoji lek koji se zove temsirolimus (genericko ime) ali je on zadnja opcija. Iskustva sa Avastinom su najmanja. U svakom slucaju najvise sto mozes da ocekujes je dvostruko produzenje zivota u odnosu na ono kad ne bi dobijao nista, ali moze da bude i bez rezultata kao kod nas. Cena Nexavara u Sloveniji je 4000 evra, u Srbiji oko 4300 evra i dalje u Zapadnoj Evropi i vise do 5000 evra. Lecenje traje 6-12 meseci. Zao mi je sto ti ne dajem vise nade, ali treba verovati u cuda jer se nekad dogadjaju. Bog vam pomogao. Cuvaj se i ti i ostala familija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 1:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Pozdrav za Makedoniju

Ne nasedajte na skupe lekove, sta je to sto kosta 5000 evra gospode Boze, koja etika koja humanost, mafija je to.Nastavi sa prirodom kao sto si poceo i zapamti sve pomaze ne samo to sto pije vec i masaze (bioenergija prolazi i kroz tvoje ruke ka voljenoj osobi) i lepe misli i lepe reci i lepo ponasanje.Ponasajte se kao da ima malo jaci grip,nemojte da ga sazaljivo gledati, budite vedri i ako to treba da mu budu poslednji dani ne mora da ih provede okruzen brigom i sazaljenjem najblizih.

I molite se svi stalno, verujte da covek mora da se leci i duhovno jer kazu da je bolest bozja poseta.

Nadjite knjigu od Oca Tadeja "Kakve su ti misli takav ti je zivot" i molite se Nektariju Eginskom, cudotvorcu za kog ja cuh,ovde na forumu.Zastitnik onkoloskih pacijenata.(proguglaj o njemu malo da vidis sta je sve radio).

Covek se sastoji od duse i od tela lekari lece telo a dusu nam cesto otruju.Za sad cinite sve sto treba i to ide odlicno samo tako nastavite malo ovo, malo ono i nesto pomogne i tacno je sto rece neko CUDA SE DOGADJAJU.

Moj muz je otpisan, to 6 meseci 8 meseci, nisu mu ni hemoterapiju hteli dati jer nije bila "ekonomski opravdana" sta god to znacilo.Isto kao ti smo jurcali, na nase nenormalno navaljivanje mu dadose krv pa vitamine bedoxin te folan i cink, propolis,green fields tablete (forever living products) malo ehinacee,zelenog caja, ali nista previse sve umereno.Za niske leukocite nadjoh na internetu odlicne su kokice neznam sta rade ali rade.

Pozdrav i posetite nas na temi "prijatelji" tu sve vec sve ovo 1000 puta procesljali nas par fanatika laika i par ljubaznih lekara onkologa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: