Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Invazivni lobularni karcinom dojke
PostPoslato: Sre Jan 13, 2016 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobar dan svima,evo mene opet posle duzeg vremena.Taman pomislis da su ruzne stvari iza tebe kad ono nesto novo i strasno.Dakle u novembru mi je dijagnostikovan invazivni lobularni karcinom dojke gradus 2 po Elstonu i Elisu.Operisana 02.12 2015 Kvadrantresekcija i SLN.Posle sedam dana dobijam izvestaj sa patologije.Nalaz je na nemackom ali cu se potruditi da korektno prevedem.Odstranjen tumor velicine 2 cm,na obodima resektata nalaze se multifokalne metaplazije i multifokalni lobularni karcinom "in situ"U sentinel nodu nema malignih celija tako da je nalaz na kraju
pT1c(m)G2
pL0
pV0
pN0(0/1)R1 Resection
Hormonreceptor status(prema Rimelu)
Estrogen skor 12(>90%/+++)
progesteron skor 12(>90%/+++)
Imunohistoloski Her2 negativan
Ki-67 u tragovima 10%
Predlozena je hemo i to po EC protokolu( Epirubicin 90mg/mol-Ciklofosfamid 600mg/mol)
4 ciklusa na 21 dan.
Posle toga hormonska terapija Takoksifenom a u igri je i obostrana ablacija dojki i jajnika.
Nisam u menopauzi,hormoni jos uvek rade.
U sredu 20.01.2016 pocinjem sa prvom hemo pa me zanima necije iskustvo u vezi sa ovim protokolom,jer to je prvi put da se susrecem sa tim,sta da jedem sta da pijem konkretno tog dana.Objasnjene su mi sve nus pojave ali ako bi neko sa licnim iskustvom pomogao bila bih veoma zahvalna.Radice sa centalnim venskim kateterom i rekli su mi da cu dobiti infuziju protiv mucnine.Molim za odgovor.Hvala .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Invazivni lobularni karcinom dojke
PostPoslato: Čet Jan 14, 2016 10:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли ми се само чини или стварно правиш исту грешку као код твоје мајке - рак лечиш методама званичне медицине?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Invazivni lobularni karcinom dojke
PostPoslato: Čet Jan 14, 2016 11:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
Tatjana, sto se tice terapije jedi i pij ono sta ti organizam trazi i sta ti prija. Ne trebas da se zamaras ishranom(da li da jedem ovo ili ono) vec jedi sve sta ti godi, a zasto-prilikom borbe sa karcinomom organizmu je potrebna poveca kolicina energije i veoma je bitno da ga ne usporavas dodatno sa kojekakvim dijetama jer to moze biti fatalno. Meni je, recimo, prijalo da jedem cips sa kecapom a vodu nisam mi pio jer sam primao infuziju.
Ja sam primao holoxan(ifosfamid a ti ces primati ciklofosfamid ili endoxan), drugaciji lek koji je poprilicno invazivno delovao na celije raka, pobivsi sve sto je bilo maligno. Rekli su ti lekari koje su nuspojave, davace ti u okviru protokola i lekove protiv mucnine-ja sam dobijao kitril, posle su mi davali i kontrolok protiv kiseline, a tu je i deksazon.
Bitno je samo da kazes ako se lose osecas da bi oni mogli da ti daju odredjenu terapiju protiv simptoma. Ako zelis da pricas o svemu ovome mozes mi poslati pp, ja cu ti rado odgovoriti :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: