Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobar dan svima na Forumu
Molim za pomoc,radi se o mojoj majci koja ima 61 godinu.Nikada nije bila bolesna,imala je malo povisen krvni pritisak i primala terapiju koja je bila uspesna.Pre otprilike mesec dana pocela je da slabije jede,da ima mucnine i povremene bolove u zelucu.Nije tome pridavala nikakav znacaj,smatrajuci da je mozda pojela nesto sto joj ne prija.Pre dve nedelje pocela je naglo da slabi,ukus hrane nije osecala.Prosle subote kad smo je videli ona je bila potpuno zuta,kompletna koza i beonjace,tada se i prvi put pozalila da je boli ispod rebara.Odmah smo je odveli u bolnicu.Uradjene su analize krvi i mokrace zbog sumnje na kamen u zuci.Medjutim u zuci nije bilo kamena a doktorka koja ju je primila sumnjala je da ima tumor.A da dodam stolica je bila bela,mokraca tamna kao kafa,nije imala nikakav ukus na hranu i pice (rekla mi je da joj sve ima ukus nafte):Primljena je u bolnicu i tri dana primala Ranisan i neki antibiotik kroz infuziju.Cetvrtog dana posto se zutilo nije povlacilo doktorka odlucuje da je operise i izvadi zucnu kesu.Posle operacije dok je jos bila u sok sobi ja nalazim doktorku i pitam je kako je moja majka,kako je protekla operacija,da li ce sada da joj bude lakse i da li je sve u redu.
Na sva ta moja pitanja mi ona kaze da je zucna kesa izvadjena,zucni kanali premosceni,ali da je u pitanju tumor koji je uznapredovao i da mojoj majci preostaje par meseci zivota.Ja sam prvo bila u soku a onda kada sam dosla sebi pitala je da li postoji neka terapija,zracenje,lekovi.Doktorka mi je rekla da je sve to bez efekta jer je previse kasno i da je tumor metastazirao.Molim vas za pomoc.Sta sad ja da radim kad mama dodje kuci koja inace nema pojma da je rak u pitanju i kako da joj pomognem i molim vas za objasnjenje koja je to vrsta raka koji tako brzo napreduje? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Da li je moguce da niko ne moze da mi pomogne i objasni o kojoj vrsti kancera se radi?

Molim za pomoc.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 8:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zao je i meni sto niko ne odgovara...ja ne znam nista o tome, da li ste dobili otpusnicu, patohistoloski nalaz?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Mama je jos u bolnici i kaze mi kad sam je zvala da niko nece nista da joj kaze, ona je i dalje zuta ali moze bolje da jede i ima gasove.Zanima me kako je uopste doslo do tako uznapredovale vrste carcinoma i koji je primarni jer su je u bolnicu primili sa pocetnom dijagnozom izlivanja zuci navodno zbog kamena.Kamena nema ali ima tumora.Problem je sto sam ja sa porodicom u inostranstvu a sve se ovo desavalo zadnje nedelje kada smo bili kuci na odmoru pa smo bili mobilni i mogli da je vozimo i trcimo.Sta ce sada biti kada dodje kuci a sama je?
Zato vas molim da mi neko objasni ovako a kada budem dobila otpusnu listu ili dijagnozu poslacu da je procitate
Hvala vam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 11:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Moj teca je pre godinu i po - dve umro od ovog tumora. Proslo je 3-4 nedelje od dijagnoze. Na zalost, radi se o jednom od najtezih tipova ove bolesti. Zelim vam svu srecu ovog sveta.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cholangiocarcinoma

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 12:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Nažalost postoje takvi tumori koji tek kad poprilično porastu daju simptome a u slučaju vaše majke je to žutica i bol ispod desnog rebarnog luka. Tek nakon patohistološke dijagnoze će se znati o kakvom tumoru je reč, može biti i holangiokarcinom ali i neki drugi koji su još ređi od njega... E sad... bez potpung izveštaja lekara teško da vam bilo ko može reći koliko je proširena bolest a još ružnije mi je to što govore o nekom periodu života koji je predviđen... svi smo mi različiti. Ne kažem da nisu u pravu ali opet, igrati se Boga je vrlo ružno i neukusno.
E sad, pitanje je koliko je vaša majka trpela taj bol (koji ne mora biti jak, čak vrlo sličan kao kad neko ima kamenčić u žučnoj kesici, ili čak ni ne oseti bol). Svi koji imaju problema sa žučnim putevima i sa varenjem masne hrane mogu imati slične bolove a u jednoj krajnosti je kamenčić a sa druge strane malignitet... možda je ona taj bol prepisivala masnoj hrani i trpela ga ko zna koliko...

Pozdravljam vas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 8:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Hvala svima koji se javljaju da podele neka svoja iskustva i daju podrsku.Ja sam za sada jaka,jos uvek ne gubim nadu,ali vidim da je uzaludna.Smrt je izvesna,za mesec,dva,pet zar je bitno.Sada mi je vazno da ona ne pati i da je ne boli.Ponavljam nisam u zemlji i sve ovo nas je slucajno zateklo kada smo bili kuci za Uskrs.Da ironija bude veca primljena je u bolnicu na svoj sezdesetprvi rodjendan.Prosle godine je otisla u penziju i ocekivala da ovo leto provede sa unucicima.Kako deci da objasnim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 10:38 pm
Postovi: 28
Zao mi je zbog vase mame.

Ja sam svoju izgubila kada je bila slicnih godina.

Da li postoji sansa da dodjete u Srbiju? Ona je sada jaka, lepo bi bilo i vasa deca da je vide. A i nju cete razveseliti.

A i bicete joj itekako potrebni. Nemojte joj govoriti za bolest, mislim da je najbolje tako.

Opet, nikada djavo nije tako crn kao sto izgleda, cekajte analize, ne treba sve uzimati zdravo za gotovo, sve je zaista individualno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 7:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Hvala na lepim recima,cini mi se da mi mnogo vise znace od nepoznatih ljudi koji imaju istu muku kao ja.Trenutno je nemoguce da dodjem u Srbiju ali sestra ce biti sa njom i ona ima malu bebu 2 meseca ali nije obavezna da bude ovde.Inace ja sam u Austriji i to nije toliko daleko da dodjem za vikend,a i to ne bih smela jer sam i ja ovde na bolovanju i ne smem da izlazim iz zemlje.Ratujem vec 6 meseci sa arterijskom hipertenzijom koja je rezistentna na lekove i sada se ovi becki lekari uce na meni.Mislim da moram da to svoje stanje potisnem jer se i moja mama brinula za mene da se ne desi infarkt ili slog jer je moj pritisak katastofalan 220/130.Sada mozda i sebe krivim jer zbog njene preterane brige i patnje mozda se zbog toga razbolela.Ne znam nisam
pametna sta dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Moja majka u petak izlazi iz bolnice,dobice otpusnu listu i verovatno koju terapiju da koristi,tada ce saznati,mada joj doktorka koja je operisala nije nista rekla odnosno rekla joj je da ima upalu zucne kese.Kada budem saznala tacnu dijagnozu javicu se da li neko ima slicna iskustva sa ovim.Hvala jos jednom svima na podrsci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Čet Maj 05, 2011 5:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 10:38 pm
Postovi: 28
Tatjana, ne muci sebe samookrivljivanjem, od toga tvoja mama sigurno nije obolela.
Pazi na sebe, potrebna si svojoj deci.

Trebala sam ziveti u Becu, tj. malo sam i zivela, znam da ljudi dolaze i kada su na bolovanju, malo rizikuju.
Ali ako ne mozes spustiti pritisak lekovima onda ne znam... a i tvojoj sestri nece biti lako ostaviti bebironce od 2 meseca :(

Ako bude potrebno vodite je na dodatna snimanja, analize, kod privatnog doktora itd. Ako mozete materijalno.
Jer uvek je bolje uzeti u obzir misljenja vise doktora.

Samo budite vesele i optimisticne, nemojte joj govoriti i samo pozitivno, smeh, smeh i smeh leci.
Znam da je tesko ali druge nema.

Mada opet kazem, cekajmo petak, sutra je novi dan.. ko zna sta on nosi.. nada umire zadnja, zahvaljujuci njoj i zivimo!

Puno te pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Čet Maj 05, 2011 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Hvala jos jednom na podrsci.Veoma kratko vreme smo ovde tek smo uspeli da se stabilizujemo,stanemo na noge,nadjemo stan i poslove(muz i ja),mladje dete upisali u skolu,starije dete naslo svoj stan,posao,ozenio se u martu.Sve lepse od lepseg i puno mi je srce,a onda posto sam ja veciti pesimista u jednom razgovoru sa muzem kazem ovo nije moguce,mora nesto lose da se desi jer ovo sto nam se desava dobro nije moguce dugo da traje.I desilo se.Ja bih najradije sada bila kuci pored svoje majke da joj olaksam.Jos uvek od kako sam saznala nisam zaplakala,samo trazim neke poslove po kuci da radim i da ne mislim(perem ciste sudove,sto puta usisavam i brisem prasinu...) Ja znam da to nije normalno ponasanje,muz mi kaze isplaci se,vici,urlaj izbaci to iz sebe.Ne mogu da placem....besna sam to je jedino osecanje koje sada imam.I ovo sto pisem mi je lakse nego da me tese,grle,lupkaju po ramenu i govore da im je zao,da se pretresaju neke teme od crne magije,vracara,vidovnjaka pa do ma sta lekari znaju oni nemaju pojma.Ja to sada nisam u stanju da slusam,ustvari nisam u stanju nista da slusam,zelim samo da budem sama.Nikada nisam trazila niciju podrsku i sve sam sama morala da uradim kroz zivot jer nisam zelela nikog da optecujem.Mama je bila uvek tu nekako,precutno bila uz mene,nije trebalo puno price izmedju nas dve da se razumemo.Znam da ce sve to proci ali je ovaj period kroz koji prolazim jako tezak i zbog dece.Sin od kad je saznao samo cuti,cerka jos uvek nema pojma,sestric samo place,sestricina je jos uvek mala,a moj muz se krije od mene i place i zbog mene i zbog nje.Pisite zahvalna sam ja vas ne poznajem pa mi je mozda lakse da komuniciram sa virtuelnim prijateljima posto prave prijatelje i nemam sad sam tek videla.Nema ih nigde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Čet Maj 05, 2011 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobila sam konacno dijagnozu.U pitanju je rak zucnih puteva cetvrti stadijum.To je kraj zar ne?.Sta da kupim od lekova za bolove,flastere ,morfijum sta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 6:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
sve ce vam reci lekari sta da kupite i kako to da ide...ni flasteri a mislim ni morfijumm ne moze bez duplog uputa da se dobije...tako da,sve ce vam reci sta da radite i kako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sub Maj 07, 2011 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobar dan svima i dobro zdravlje zelim.
Moja majka je izasla juce iz bolnice.Dobro se oseca,ne zna nista jer je u ovakvim momentima praksa bolnice da se daju dve otpusne liste.Jedna za pacijenta a jedna sa pravom dijagnozom za porodicu.Ona je raspolozena,vedra,misli da je sve lose iza nje i raduje se letu i susretu sa svima nama.
Ja sada imam dve dileme.Da li da sve to pokvarim i da joj kazem istinu jer sam tako vaspitana ma kako ta istina bolela ili da cutim i dozvolim joj da ovo kratko vreme bude srecna.
Znam da je ovo sada laz iz humanih razloga.
Videle smo se preko Skajpa jako je smrsala od prosle nedelje ali je srecna i smeje se.Dugo je nisam videla nasmejanu jer se uvek brinula za nas dve sestre,za nasu decu,zetove i tako stalno u krug.
Takodje imam jos jedno pitanje da li je tako i u drugim bolnicama sa dve otpusne liste?
Svu mogucu zahvalnost dugujem osoblju bolnice,bili su jako ljubazni,predusretljivi,korektni i svako dobro im zelim,a doktorki koja je zaista posvecena svom poslu sve najbolje zelim jer je bila korektna,direktna i dala sve od sebe da boravak u bolnici,operacija i oporavak moje majke budu ljudski tretirani i rekla mi je da lekar ako ne moze da pomogne je tu da bar utesi i pruzi podrsku.
Mama smej se....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: