Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: TARTUFOOO !
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Postovana "TARTUFO"

Nemam kome da se obratim u ovim besanim nocima, pa molim Vas za pomoc, ionako mi je potrebna najvise lepa rec ili uteha.Muz mi je operisan prosle godine od karcinoma besike tako sto je odstranjena cela besika i ugradjena urostoma.Ima samo 44 godine.Operaciju je dobro podneo i njegov lekar je rekao da dodatna terapija nije potrebna zato sto je "uhvacen" u fazi kada nije probio zid besike.Na par kontrola moj muz se zali na bolove u ledjima medjutim lekar kaze da mu je spasao zivot a to malo bolova u ledjima, pa Boze moj, da popije neki lekic.Od pre 4 meseca ima nesnosne bolove u krstima i dragoceno vreme smo izgubili cekajuci uretroskopiju, zakazivanje mecec dana,zatim treba i rengen i scintigram mesec dana.Ovih dana na konzilijumu traze i skener koji ce se cekati ko zna koliko.Bojim se da sledeci put ne traze magnetnu rezonancu ili sta vec.A vreme prolazi.Njegov lekar kaze da je to u nadleznosti ortopeda da ima promene na kostima, ali terapiju mora da odredi konzilijum, konzilijum nece da odredi terapiju bez skenera novog nalaza sa rentgena pluca i novog ultazvuka, jer je ta terapija koju treba da primi "skupa" ne kazu nam kakve su promene na kostima (na konzilijumu nijedan ortoped koliko sam mogla da vidim po faksimilima).Ja i moja porodica smo ludi od neizvesnosti a moj muz je non stop pod lekovima protiv bolova dok ceka to sve.Svi opravdano sumnjamo da ima metastaze na kostima i ne bojimo se dijagnoze, vec izgubljenog vremena.Postavila bih im jos 1000 pitanja ali ima i drugih pacijenata te mi ne daju da progovorim bez tog snimka sa skenera.Kazem Vam da se ne bojim dijagnoze te mi s toga molim Vas ako mozete odgovorite koliko brzo je to moglo da napreduje i koliko hemoterapija ili zracenje moze da ga spasi bolova ili da mu produzi zivot.U unutrasnjosti gde zivimo je primao injekcije zodola,trodona,dolontina medjutim njemu najvise odgovara diklofen injekcija sto kazu nasi lekari nema logike jer je u odnosu na ostale lekove diklofen "caj".Napominjem da ima problema i pre operacije i posle operacije sa kamenjem u bubrezima koli ima i sad, ponekad se zali da ga u ledjima ukoci da nemoze da hoda inace hoda normalno.Hvala na bilo kakvom odgovoru i hvala Bogu da postojite jer nemam kome da obratim za jedan ljudski razgovor.Vama i Vasoj porodici puno zdravlja i svaku mogucu srecu zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 12:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Poštovana,
snimak pršljenova kičmenog stuba treba da pročita radiolog- on je najupućeniji u eventualne osteolitičke promene na kostima koje ukazuju na širenje (metastatsko) bolesti. E, sad, ako ovaj ne može da se odredi, traži se skener - na koji se, manje više, čeka. ...
Ako mu amp. Diklofena kupiraju bolove- onda treba nastaviti sa njima, redovno. Eventualno, transdermalni flaster Durogesic - najmanja doza od 25 mikrograma...Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala Tartufi
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 4:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Hvala najlepse na odgovoru.


Svaki dan cujem price tipa:lekari mu "daju" 3 meseca ili koliko vec.

Molim sve lekare da to ne rade, da ne ubijaju nadu porodici, ionako ih ubija bolest svog bliznjeg.Samo Bog zna koliko ce ko.Zar se cuda ne desavaju.Aboridzini i danas odvedu krivca kod poglavice i ako ovaj uperi kost u njega nesrecnik vrlo brzo umre a kako bi neko preziveo ako ga ubija ponasanje porodice kojoj su tako nesto rekli.Imam doktorku koja mi leci decu od samog razgovora snjom njima je vec bolje.Zar se to ne uci na medicini?


Na srecu svih nas postoje lekari koji su Ljudi da sa velikim Lj kao sto ste Vi.Jos jedno hvala jer Vase malo nama je mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Mislim da ste upravu nije mi jasno kako mogu da ti ubiju i poslednju volju za zivotom ,tipa ono idi kuci ne vredi nema spasa.Ja ipak mislim da covek nikad ne treba da se predaje i ako oni kazu da nema leka jer volja i sama psiha pomalo i sudbina coveka pobedjuje sve.Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ponovo ja!
Posto mi je muz u jezivim bolovima prebacen na urgentni tamo mu je odmah uradjen skener.Doktor zove porodicu na razgovor.Dolaze mu otac i majka samo njega imaju doktor im u prolazu na hodniku kaze:metastaze sve su zahvatile kosti glavu mozak, to im kaze u dzemperu na hodniku na nesrecu moj muz lezi u krevetu kraj vrata i sve to cuje.Nisam protiv toga da se pacijentu kaze ali ne na ovaj nacin.Ukljucuju mu odmah terapiju.Kako sad konzilijum nemora da odobri "skupu" terapiju.Napominjem da mu je operacija uradjena u maju 2006 isao je na bezbroj kontrrola od kojih je na svakoj kukao na bolove u ledjima doktor mu kaze spasio sam ti zivot a ti kukas sto te malo bole ledja popij neki lekic.Sta sad???????U U urgentnom nema grejanja na ovom mrazu mozete li da verujete pacijenti se smrzavaju.Moja svekrva kaze da su sve sestre prehladjene.Pa gde mi ovo zivimo?????

Kakve su prognoze sa takvom dijagnozom pa nikakve a ko je kriv sto se zakasnilo??Pa niko to ja ne pitam samo konstatujem.Da tuzimo lekara sto na vreme nije krenuo sa hemoterapijom?Kakva korist nama od toga.A i kad bi ga tuzila medicinski vestaci rade na tim slucajevima i nikom nista.Ne trazim odgovor na sva ova pitanja samo pisem za nauk drugima da vide s kakvim ljudima sve u zdravstvu imaju posla.

Hvala "Pajtari" svaku srecu i zdravlje zelim Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Nazalost ovo je samo jedan u nizu slucajeva kasnjenja...i kod mog tate su isto bili marljivi pa su nam posle 3 meseca njihovog sedenja skrstenih ruku rekli kako se zakasnilo...ne mogu samo da poverujem da nas ima toliko sa istom pricom, sa istim bolom i da i dalje samo naklapamo o tome a niko,ama bas niko (gde ubrajam i sebe) nije se setio da nesto konkretno preduzme povodom toga...ljudi jesmo mi zaista ovce tolike?
Evo ja cu da predvodim strajk ili sta god treba vec ... dajte da bar onim mucenicima koji ce se tek susresti sa nasim mukama, a nazalost bice ih, omogucimo da se ne sretnu da nemarnoscu lekara, sa njihovom bahatoscu...pa zar je moguce da cemo i dalje ziveti kao da nam se nikome ovo nije desilo...zar ne treba vec jednom da uradimo nesto po tom pitanju, da rasteretimo bolnice lekara koji ne zasluzuju beli mantil a kamoli diplomu...ne znam kako ali trebalo bi javno progovoriti o ovome,mediji su i dalje najace oruzje za borbu protiv ovakvih situacija.
Dajte ljudi da nesto uradimo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Moj muz je juce primio hemoterapiju i dobro je podneo.

Lekar kaze da mora da ostane na klinici do sledece, za 8 dana, uredu.

Dolazimo kuci; danas moj muz nas zove jer ga pustaju kuci, rekli NJEMU da javi svojima da organizuju prevoz.Udaljeni smo 80 km. od BG
Mozak mi radi 300 na sat,zasto ga pustaju,zasto su NJEMU rekli, da on brine kako cemo se mi snaci, kad smo ostavili sve brojeve tel. za "svaki slucaj".Zovem, javlja se sestra, po difoltu neljubazna gde li ih samo nalaze.Najljubaznije pitam da li je to istina kaze, jeste GOSPODJO.Ovo poslednje sa tonom nekog koga sam nesto uvredila.Kazem da smo se oko transporta ,eventualnog,raspitali i da su nam u nasoj bolnici rekli da on NE SME da se transportuje privatnim kolima zbog krhkosti kostiju vec da oni iz BG samo posalju telegram i dolazi nas sanitet jer je on lezeci pacijent.Da kaze neljubazna sestra ali to ce onda biti tek sutra a on mora ODMAH kuci.

E sad, verujem ja da je i drugima zapelo za taj krevet ali zasto nam to ne rekose juce, vec su rekli da on MORA da ostane.Kaze da nece vise samnom da prica jer nemoze od mene da RADI.Pomocu trikova uspevam da nadjem sanitet iz naseg grada koji je slucajno u BG i dovoze ga kuci.Medjutim sanitet je na nesrecu raskrseni kombi, u kom je moj muz morao da sedi na pomocnoj stolici na rasklapanje i toliko se ukocio da je to prosto neverovatno a svega toga .......

Ma koga je uopste briga, evo ceo dan nemoze da dodje sebi od puta.

Covek sa metastazama na kostima se transportuje u kombiju, zbog toga sto tamo neko nema nikakvu organizaciju kad ce ko kuci.A odavde je sve bilo isplanirano ali sta vredi.Sta da mu je uz put pukla ruka ili noga.Nemam kome, pricam prijateljici ona kaze:tako su mom ocu polomili i ruke i noge, metastaze, krte kosti i nikom nista.

Dok se to desava u BG ja ovde ratujem sa papirologiom kako god odnesemo neki pecat ili potpis fali.Napominjem da ovo nije prvi put da uzimamo i overavamo upute, bilo za bolnicko lezanje bilo za ambulantu.Da ali po zakonu taj i taj tacka 42 GOSPODJO to i to se promenilo.

Osecam se ko vojnik prvi dan u vojsci nista ti ne kazu samo vicu na tebe a ti ides od vrata do vrata.Imala sam prilike da posetim neke klinike u inostranstvu pa ako nemamo njihov standard i plate mozemo bar taj protokol da primenimo POBOGU.

Ako se to uskoro ne desi budite ubedjeni da ce na TV uskoro biti mnogo prica tipa:USAO S KASIKAROM U BOLNICU I ........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 11:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Moj muz je juce primio hemoterapiju i dobro je podneo.

Lekar kaze da mora da ostane na klinici do sledece, za 8 dana, uredu.

Dolazimo kuci; danas moj muz nas zove jer ga pustaju kuci, rekli NJEMU da javi svojima da organizuju prevoz.Udaljeni smo 80 km. od BG
Mozak mi radi 300 na sat,zasto ga pustaju,zasto su NJEMU rekli, da on brine kako cemo se mi snaci, kad smo ostavili sve brojeve tel. za "svaki slucaj".Zovem, javlja se sestra, po difoltu neljubazna gde li ih samo nalaze.Najljubaznije pitam da li je to istina kaze, jeste GOSPODJO.Ovo poslednje sa tonom nekog koga sam nesto uvredila.Kazem da smo se oko transporta ,eventualnog,raspitali i da su nam u nasoj bolnici rekli da on NE SME da se transportuje privatnim kolima zbog krhkosti kostiju vec da oni iz BG samo posalju telegram i dolazi nas sanitet jer je on lezeci pacijent.Da kaze neljubazna sestra ali to ce onda biti tek sutra a on mora ODMAH kuci.

E sad, verujem ja da je i drugima zapelo za taj krevet ali zasto nam to ne rekose juce, vec su rekli da on MORA da ostane.Kaze da nece vise samnom da prica jer nemoze od mene da RADI.Pomocu trikova uspevam da nadjem sanitet iz naseg grada koji je slucajno u BG i dovoze ga kuci.Medjutim sanitet je na nesrecu raskrseni kombi, u kom je moj muz morao da sedi na pomocnoj stolici na rasklapanje i toliko se ukocio da je to prosto neverovatno a svega toga .......

Ma koga je uopste briga, evo ceo dan nemoze da dodje sebi od puta.

Covek sa metastazama na kostima se transportuje u kombiju, zbog toga sto tamo neko nema nikakvu organizaciju kad ce ko kuci.A odavde je sve bilo isplanirano ali sta vredi.Sta da mu je uz put pukla ruka ili noga.Nemam kome, pricam prijateljici ona kaze:tako su mom ocu polomili i ruke i noge, metastaze, krte kosti i nikom nista.

Dok se to desava u BG ja ovde ratujem sa papirologiom kako god odnesemo neki pecat ili potpis fali.Napominjem da ovo nije prvi put da uzimamo i overavamo upute, bilo za bolnicko lezanje bilo za ambulantu.Da ali po zakonu taj i taj tacka 42 GOSPODJO to i to se promenilo.

Osecam se ko vojnik prvi dan u vojsci nista ti ne kazu samo vicu na tebe a ti ides od vrata do vrata.Imala sam prilike da posetim neke klinike u inostranstvu pa ako nemamo njihov standard i plate mozemo bar taj protokol da primenimo POBOGU.

Ako se to uskoro ne desi budite ubedjeni da ce na TV uskoro biti mnogo prica tipa:USAO S KASIKAROM U BOLNICU I ........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: i eto
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 12:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Pogledajte bilo koju emisiju u kojoj gostuje ministar zdravlja, Tomica Milosavljevic, i sve ce vam biti jasno.

Ali, nije sve ni u vezi sa Tomicom Milosavljevicem. Kod nas se za doktore odavno u jednom velikom procentu izucavaju ljudi, koji kad pocnu da studiraju pojma nemaju zbog cega studiraju taj fakultet. Zele da budu doktori, jer su im tako rekli roditelji, ili su i oni sami doktori, ili se to jos uvek smatra ,,stovanom" profesijom. Kako vreme odmice, profesionalna deformacija ih dovede do toga da im je kao dobar dan reci: Imate rak, umrecete za tri meseca. Da su u zivotu procitali ista osim medicinskih udzbenika, da su citali malo vise knjiga, stekli bi i znanje iz humanistike, te bi Hipokratova zakletva bila nesto vise osim na papiru. Nazalost, uglavnom je takav slucaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Broj korisnika ovog foruma govori upravo o tome.Ako po najnovijim statistikama 35% srba koristi internet (negde sam procitala ovaj podatak nemora biti tacan,uzmimo da jeste) mozemo lako doci do priblizne cifre koliko od tog broja ima nekog ko ima karcinom jer posecuju forum onkologija....Kada bi se neko ozbiljno pozabavio ovim dosli bismo verovatno do stravicnih podataka i do toga da su nas stigle i devedesete i cernobilj i bombardovanje i sve ostalo.Ali ja samo govorim o hunanosti i lepom pristupu pacijentu.Nekim zdravstvenim radnicima fali osnovna kultura i domace vaspiitanje fakultet nije sporan pa svi zavrsavaju isti.

Imam izvestan strah da postavim temu NEZADOVOLJNI PACIJENTI jer ovaj sajt administriraju upravo lekari te nije cudo da ne postoji forum sa istom temom.Isto tako mogli bi da naprave temu za pohvale lekara ali bi onda verovatno svi sa foruma nagrnuli kod njih.S toga se jako trudim da ne navodim imena jer je pravo administratora da takve postove jednostavno izbrise.


A fali jedan forum kao ono sanduce u bolnici zalbe i primedbe pacijenata koje oni mogu da bace.Tako da paralelno sa onom narodnom kome steta tome i sramota treba da postoji i narodna kome bolest tome i ponizavanje.A taj protest ko bi smeo da organizuje, pa sutra kad se razbolis gde ces?Ovako ti ne preostaje nista nego da cutis i od stresa i muke i sam jednog dana dobijes neku bolest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: MITOTAN
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 21, 2007 10:48 pm
Postovi: 10
Znate li nesto o citostatiku koji se zove Mitotan (negdje sam nailazila i na druge nazive kao npr. Lysodren)? Nemam previse informacija o ovom lijeku jer se vrlo rijetko koristi ili uopste ne koristi u Srbiji i Crnoj Gori. Ima li neko predstavu o tome kako ga nabaviti , kolika je cijena, indikacije, nezeljeni efekti itd. Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 10:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Proguglaj malo i sigurno ces naci
Puno srece pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 10:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
prvi put sam na ovom forumu i citajuci ove stvari ,dize mi se kosa na glavi.Moj muz i ja smo u istom problemu.Ima karcinom prostate i sa nasim doktorima smo prosli pakao. Ne znam da li je potrebno da uopste postoje.Inace sam zdrastveni radnik i svi moji iz generacije su lekari,ali smo na zalost ili srecu sada u penziji.Mislim da bi trebali da se organizujemo i da vidimo kako i gde da se sprovode lecenja ,kod ovako teskih obolenja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: