Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konstipacija!
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Ženi je dg. tumor rekta u aprilu.Tada je imala 3 met. na plucima,CEA je bio 176.Prošla je 6 tretmana folfox+avastin.Uradjen CT posle toga,metatstaze su nestale,CEA je 10.1.CA19-9 je u normali,bubrezi i jetra čista.Problem je što je dobila zatvor koji traje skoro mesec dana,bolne grčeve,bol u stomaku.Bili smo na rt dva puta,snimali stomak,radili klistir ali ništa.Uglavnom kažu da je to od hemoter.Danas smo opet bili kod onkologa i hitno ju je poslao kod hirurga,gde je,inače, zakazana operacija za 25.9 jos pre 10 dana.Da li je neko imao sličnan problem.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 9:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Od zatvora bolujem prakticno celog zivota, pa ti odgovaram nezavisno od ove hemo-price (koja sigurno pravi razliku u odnosu na nas sa "obicnim" zatvorom, ali verujem da bi mozda neka od sredstava mogla pomoci). Desavalo se da u WC ne odem po 12 dana, dok je nedelju dana bilo normalna stvar (ovo sve bilo nekad, dok nisam vodila racuna - sad se aktiviram ranije) - pominjem ovo da pokazem da sam ozbiljan slucaj i da sa ovom pricom imam velikog iskustva.

Kod svakog radi nesto drugo, a ja ta sredstva delim da "odozgo", "odozdo" i "iznutra".

U odozgo-grupu spadaju turska kafa (kombinovana sa hladnim kiselim sokom - nes je preslab inace), kod nekoga radi hladno mleko na prazan stomak (kod mene ne), caj i voce, sljive u svim oblicima, cajevi protiv zatvora (ima ih milion, jacih i slabijih), sto vise voca i tecnosti, zatim, u inostranstvu postoje mrvice sa vlaknima (tipa Colon Clean), koje dodajes hrani da podstaknes rad creva, mozda ima i kod nas, kod nekih pomaze masna hrana, manje testista itd... Sve ovo u slucaju kad u WC nisi isao dan-dva, dakle za ne-ozbiljne situacije.

Odozdo-grupu (koju bih primenila kod vas, jer to traje dugo i dole se verovatno napravio tvrd cep, koji se odozgo-sredstvima ne moze probiti, cak moze da bude i opasno) cine glicerinski cepici (u odsustvu istih i sapuncic, koji oblikujes slicno cepicu - znam da nije bas zdravo, ali nista od ovoga nije, tj. bilo bi bolje da hoce bez), u inostranstvu postoje, pa mozda i kod nas, nesto kao spricevi za jednokratnu upotrebu kojima ubrizgras tecnost koja ti rastvori-izazove da ides u WC, takodje klistir toplom vodom (moze i sa dodatkom kafe, limuna...) O svakom od ovih se moze pisati duze, ovde samo nabrajam.

U iznutra-grupu spada psiha - kad se opustim, pricam nesto lepo, zove me neko drag telefonom, NE MISLIM na to sto nisam isla u WC (jer te to blokira, slicno kao sto devojka koja misli da je trudna nece dobiti menstruaciju, a kad uradi test i vidi da nije, dobije u roku od 2h) - onda se desi na najzdraviji nacin.

E sad, kod mene je razlog uglavnom psihicke prirode (pored slabih trbusnih misica verovatno, hrane nedovoljno bogate vlaknima i lose navike da pijem premalo tecnosti), dok je kod vas to posledica hemo-a - poremecaj rada creva. U svakom slucaju bih kod u vasem slucaju primenila odozdo-tehnike, a kad krene, onda i ove odozgo, jer ko ima problema, na to mora da pazi konstantno...

Ajd srecno, pa javi kako se stvar razresila, ako te ne mrzi. Nadam se da nece doci do hirurga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Pa,stvar se razresila tako da su je nocas operisali,odstranili tumor,stavili stomu i misle da nece imati trajnu.Operacija je trajala od 22 do 03 ujutru,jutros.Dali su joj epiduralnu tako da smo se culi jutros.Zasad je,Bogu hvala,dobro.Ne znamo koliko čvorova je izvadjeno ali znacemo danas ili sutra.Ne znam da li da se radujem ili šta dea radim.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: