Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Stargardova bolest-Makularna Degeneracja,moja prica,saveti!
PostPoslato: Uto Mar 29, 2016 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 5:16 pm
Postovi: 13
Veliki pozdrav svima :D Bice malo duzi clanak ali znam da ce mnogima znaciti jer je bolest jako retka i ne prica se puno o njoj.Za one koji ne znaju ili nisu culi za ovu bolest radi se o makularnoj degeneraciji,genetsko oboljenje,mutacija gena ABCA4.Bolest zahvata centralni dio oka,i na taj nacin ga ostecuje,Pacijent osjeca zamucenje centralnog vida.Bolest se ne siri na periferni dio oka tako da pacijent nikada ne ostaje slep jer mu ostaje odredjeni procenat vida,naravno kako godine prolaze centralni vid se pogorsava i mnoze se stvoriti crna ili bela tacka u sredistu vidnog polja.To je bilo ukratko o bolesti a ako zeklite procitajte moju pricu i savete za Vas,potrudicu se da ne duzim previse :D :D Ovako,kod mene je diagnostikovana sa mojih 13 godina.To je da kaezm tada bio sok za mene,jer od deteta koje je imalo noramlan vid,bavio sportom itd.dosao sam u situaciju da se adaptiram na nove uslove koji ce me pratiti kroz zivot.To je Stargardova bolest.E sada u pcetku nisam puno znao o tome jer inace ljudi sa ovom bolesti jako dobro vide jer im je periferni vid doabr.Kroz to sve treba biti jak jer na neki nacin vi unapred znate da ce te biti ograniceni u nekim stvarim kao sto je npr polaganje vozackog ispita,ma da ja to trenutno ne smatram nekim ogromnim problemom.Dalje,trenutno procenat mog vida je na oba oka po 10%,to zvuci malo? :D Ali ne,to je zato sto mi je ostecen centralni vid ali perifernim vidim kao i ostali :D Ono sto zerlim da podelim sa vama,morate voditi borbu sa tim,ne smete da potonete da se predate.Gledajte u pozitivnom sdmisdlu na sve,jer nemate nista od toga sto cete kukati i plakati po celi dan idite napred.Znam mnogo ljudi sa ovom bolesti koji su profesri,razni poznati strucnjaci itd.Ali oni su postigli sve to samo zato sto se nisu predavali nego su dodatno ulagali u sebe da napreduju i pored svog problema koji nije mali,ali ga nemojte sdmatrati svojim manjkom uu odnosu na druge nego se trudite na svaki nacin da budete bolji.Ono sto vam ja savetujem jeste da se krecete,ovo je najiskrenije,da regzulisete svoju tlesnu tezinu jer je dokazano da kod ljudih koji su kao deca bili gojazni posle 30 godine se nadovezuju jos neki problemi sa vidom.Jedite povrece,voce,ANTIOKSIDANSE koji su veoma bitni.Pijte OCUVITE LUTEIN koje su odlicne za stargardovu bolest,bogati su vitamnimia,i nece vam defitnivno skoditi,Te tablete u orginalnom pakovanu nebi rekao da se imaju lkupti u Srbiji,BiH,Hrvatskoj ja narucujem iz Nemacke i cena je oko 30e.Pijete 1 mesec pa 3 meseca pauzirate i stalno tako po 2 tablete.Uz njih mozete piti u Beviplex koji ima u svkaoj apoteci.Ovo vam nece poboljsati vid ali ce te se na neki nacin boriti i davati podrsku vasem telu.Takodje,ako zelite u Beogradu,Zemunu doktorica Vesna Jaksic izrradjuje naocare sa kojima kada ih stavite mozete da citate i slova sa recepta za lekove,i imate MaxTV teleskopske naocare sa kojima mzete da gledate TV sa vecih udaljenosti a ne da se priblizavati kao i rrad na racunaru.Sto se tice lecenja velika nada se polaze u maticne celije i gensku terapiju,moja doktorica govori da je ubjedjena u pronalazak leka ali u narednom periodu za nekih 5-10 godina.Znjate medicina svakoga dana napreduje i kada se nadje taj lek nece biti jeftin ali zdravlje nma cenu tako da :D .Toliko od mene ako imate vi neku sovju pricu slobdno pisite,saveti itd.Uzivajte i glavu gore!!! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stargardova bolest-Makularna Degeneracja,moja prica,saveti!
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 11:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што се тиче лечења пробај да користиш јаке магнете на слепоочницама - 20 часова дневно (цео дан).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: