Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hemoterapija nedoumica
PostPoslato: Pet Sep 01, 2017 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2016 5:07 pm
Postovi: 6
Zanima me vase misljenje sta bi vi uradili u mom slucaju..
Majka mi je operisala zlocudni tumor na plucima adenokarcinom diagnoza T1aN0M0.
Bio je velicine 1,5x2 cm. Odstranjen joj je 6 segment.(zadnji rezan na desnoj strani plucnog krila) Posle operacije i pataloskog nalaza bio sam sa profesorom sta je operisao i on mi je rekao da mojoj majci nije potrebna nikakav terapija da je tumor na vreme otkriven i da je u celosti odstranjen (kako je profesor rekao uhvatili smo ga). Kada smo bili na onkoloskoj komisiji (nije bila komisija samo je bio jedan doktor internista) koji je rekao da mojoj majci zbog preventive treba 4 ciklusa hemoterapije. Posle sam odmah nazvao profesora i pitao ga sta da radim on je potvrdio da mojoj majci nije potrebna nikakva terapija. bio sam u velikoj nedoumici sta da radim. Posto imam mogucnosti pa sam uzeo sve papire i snimke i odveo majku u inostranstvo na daljne ljecenje i savet. Bili smo u jednoj poznatoj bolnici u inostranstvu gde su je odmah primili i zakazali komisiju od 4 specijaliste oni su potvrdili da mojoj majci nije potrebna nikakva terapija. U medjuvremenu su joj napravili CT skener, PET skener,Bronhoskopija i punkcija pluca na mjestu gde je operisana. Svi nalazi su bili negativni. (dobri za nas) Za sada je majka dobro i nema nikakvih problema ali me stalno proganja misljenje interniste da su joj potrebne hemoterapije. To je moja prica... sta bi ste vi ucinili u mom slucaju..Dali bi ste pristali na hemoterapije ili ne.. Hvala..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija nedoumica
PostPoslato: Pet Sep 01, 2017 11:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
T1a N0 M0...u PatoHistologiji znaci:
T1a = primarni kancer u prvoj fazi.
N0 = nije se prosirio u obliznje limfne čvorove.
M0 = ne postoje (vidljive) metastaze na udaljenim organima.
Medecinski protokol u ovakvoj situaciji ne zahteva primenu hemioterapije...iz tog razloga su dva konzilijuma postupila po protokolu, ali je i onkolog-internista upucen u protokole izneo svoj licni stav koji otprilike glasi: dijagnostika nikada nije 100% sigurna iz razloga sto postoji mogucnost dobijanja lazno pozitivno/negativnih rezultata...i samo iz tog razloga je potencirao na preventivi.

U opisanoj situaciji licno bih odbio hemioterapiju, ali bih umesto nje primenio terapiju kvalitetnim uljem cannabisa i radio uredne kontrole svaka tri meseca u neredne dve/tri godine. Upravo ova situacija je idelana za dejstvo ulja i mnogo evefktnija terapija od citostatika....naravno, to je samo moje misljenje ne i sugestija kako postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija nedoumica
PostPoslato: Sub Sep 02, 2017 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2016 5:07 pm
Postovi: 6
Hvala vam na Vasem misljenju. Majka ima svakih tri mjeseca kontrole i to dve godine pa posle svakih 6 meseci. Koristimo tu drugu vrstu terapija sta ste naveli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija nedoumica
PostPoslato: Sub Sep 02, 2017 9:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свакако не бих узимао хемотерапију већ бих променио начих живота и исхране, почео са содом бикарбоном, петролејом, Б17 и тако даље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: