Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Sub Okt 15, 2016 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2016 8:08 pm
Postovi: 12
Postovanje i veliki pozdrav za sve,

Pisao sam i ranije prateci nalaze svog oca, a ovog puta mislim da mi je potrebno najvise dobrih misljenja, i saveta, pogotovu od ljudi koji su prosli sve ovo.

Moj otac koji ima 60 godina pre 2 godine imao je tumor maligni sa metastazoom na glasnim zicama koji operisan i odradjena tatalna laringtonija, nosi kanilu 2 godine.

Prethodnih 5-6 meseci pocinju bolovi u kostima na vise mesta a onkolozi sve to tretiraju na kontrolama kao "reumatske tegobe". Prethodnih mesec dana bol se pojacava a prethodnih 7 bukvalno kida i postaje neizdrzivo i za gledanje a kaomli za pacijenta. Bolovi vrata, kičme, karlice, noge, rebara...

Od terapija on je na svoju ruku uzimao bromozepane, brufene diklofene i to je do nedavno cak i umirivalo bol, sada vise ne moze.
U četvrtak smo na onkologiji zakazali magnet kičme za 10ak dana, a krvna slika je pokazala hiperkalcemiju.
Primljen je kao hitan slucaj i primio bifosfonate juče (ili tako nesto).
Lekari čekaju magnet pa zračenje zahvaćenog dela i otpust kući uz terapiju bola. U prevodu nema nikakvog tretmana da se te metastaze zaustave ili neutralisu.
Prilično je teško ostaviti čoveka tako da čeka da se to još više proširi pa PITAM:
Da li ima svrhe ići na alternative ili na bilo šta drugo? Šta vi savetujete? da li on moze da popravi kvalitet ostatka zivota? Imunofan, ulje od kanabisa, nesto peto?

HVALA DO NEBA NA VREMENU DA OVO PROČITATE I ODGOVORITE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Sub Okt 15, 2016 4:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А после се питају зашто народ агресивно реагује на лекаре. Они су једини који могу да раде свакакве глупости и да за то не одговарају.

Ако су метастазе тако ушле у кости да изазивају јаке болове, бојим се да нема лека. Неки кажу да су успели да се излече петролејом за осветљење и препаратом од змијског грожђа, али чини ми се да није био такав стадијум рака. Петролеј свакокако може да користи и лако га је купити у фарбари, а за змијско грожђе треба труда.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Sub Okt 15, 2016 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2016 8:08 pm
Postovi: 12
Hvala na odgovoru...

Razmisljam o toj terapiji nekim mineralima... kako vec....

mozda sa onim imunofanom ruskim, citam da tu moze da se napravi neka kombinacija..

Hvala ti na odgovoru...

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Sub Okt 15, 2016 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може да се крене истовремено са различитим препаратим јер већина њих не искључују једни друге. Важно је не губити време.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Ned Okt 16, 2016 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
PEXON1988 je napisao:

Da li ima svrhe ići na alternative ili na bilo šta drugo? Šta vi savetujete? da li on moze da popravi kvalitet ostatka zivota? Imunofan, ulje od kanabisa, nesto peto?


Dvoumio sam se da li da prokomentarisem bilo sta u vezi ovog pisanja, ali me i sama pomisao kroz kakav pako pacijent prolazi, svest naterala da ovo napisem.

Dve godine se nisi setio da potrazis alternativna resenja i pomognes tom jadnom ocu dok je bilo vreme, a sada kada je terminalna faza u pitanju i unisten imuno sistem, ocekujes čudo.

Imunofan je najobicniji suplement koji mu nece pomoci niti olaksati muke...isto vazi i za hrpu drugih "šecerlema" koje su prevaranti izmislili da bi ocajne ojadili za novac.

Kvalitetno ulje cannabisa ce pomoci u kvalitetu zivota i neutralisanju bolova pacijenta, a da li moze zaustaviti malignitet u opisanom slucaju...ne bih da prognoziram.
Medjutim, em sto je vrlo tesko doci do kvalitetnog ulja, em je i cena prilicno visoka...a, opet uzimati krs-ulje koje se nudi po internetu (po "razumnim" cenama) i ocekivati rezultat, suprotno je zdravoj logici.

Dakle, prvo se terba dobro informisati i znati sve detalje...pa tek odluke donositi!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Ned Okt 16, 2016 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2016 8:08 pm
Postovi: 12
Marckoni hvala ti na odgooru.

Malo je prejako napisati kritiku koju si naveo al dobro mozda si i u pravu. S obzirom da su lekari spasili ocu zivot pre 2 godine kada je bio u komi, a pre te kome smo petrolejom sklanjali to cudo sa pluca, odlucili smo se da pratimo stanje.

Godinu dana unazad svi nalazi krvi su bili ok, kontrole redovne i uredne.

Na njegove tegobe bola, KOJI NIJE BIO STRASAN, svi lekari su govorili da su "reumatski" i "da zbog kanile ne drzi pravilno vrat pa krivi kičmu"....
Da li misliš da sam mogao da mu kažem "nemaju oni pojma ajde da proverimo da nisu metastaze na kostima? "

Pakao se pojavio pre mesec dana, početak pakla, a pravi pakao u poslednjih 10 dana.
Čudo ne očekujem, očekujem pomoć od svih vas, kao što sam je dobio od tebe, da pokušam da olakšam sve što mogu sada, jer sam ne znam a lekari će dići ruke svakako.

Hvala ti još jednom, svako mišljenje mi znači. Juriću kanabis po Albaniji, čini mi se da je to jedina lokacija gde imam najmanje šanse da pogrešim.
Ukoliko bilo šta drugo možeš da mi predložiš svakako da ću poslušati, zbog toga i jesam ovde.

Veliki pozdrav za tebe!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Ned Okt 16, 2016 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Umesto ljutnje, pokusaj da shvatis moju zadnju recenicu kao najdobronamrniji savet...prvo se treba dobro informisati, pa tek donositi odluke!

Ako znas kako funkcionise onkologija generalno (ovde mislim na IORS), gde su im pacijenti iskljucivo statistika i tamo neki protokol, onda nema druge nego dobro se informisati i nauceno primeniti u korist svog pacijenta, sa ili bez "sveznajucih" onkologa.

MRI kicme ne mora da se ceka ni minut...idi u Euromedik i zavrsi to za sat-dva za 'ebenih 100 e...a sto si mogao da uradis i dosta ranije pod uslovom da ti radiolog koji vodi pacijenta nije zelo dati uput.
Samo neodgovorni onkolozi kod onkoloskih bolesnika bol dijagnostikuju kao degenerativnu promenu, oni odgovorniji to provere putem MRI, sintigrafije, skenera itd.

Nije ti dobar rezon za Albaniju i ulje...oni tek proizvode krs nevidjeni.
Za pocetak, potrazi ulje od porodice koja ima onkoloskog pacijenta...to je dobra opcija veruj.
Ako tati krene nabolje, razmisli da sam proizvodis lek...em ces proci jeftinije, em dobijas najsigurniji kvalitet, potpisujem.

Svako dobro tebi i Tati!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Ned Okt 16, 2016 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2016 8:08 pm
Postovi: 12
Marckoni,

Kakva crna ljutnja, svaka rec mi je kao dar sa neba. Samo zbog svega sto ti napisah kapiras i sam da me dovoljno izjeda savest što nisam ja to uzeo u svoje ruke već ostavio na odnosu ONKOLOG-PACIJENT...

HVALAAAAA!!!

Ukoliko magnet ne bude do utorka svakako da ce to biti euromedik, plan je bio petak ali nažalost su ga hitno primili zbog hiperkalcijuma u četvrtak i sada treba da ga izvedem sa onkologije.

Očigledno je da sam nažalost malo u svemu, a to ću promeniti u narednom periodu ako bude vremena za to. Od kajanja sada nemamo nista ni otac ni ja.

Potrazicu to ulje, pa da vidimo kako ćemo i dali da napredujemo.

Bićemo u kontaktu...

Sve najbolje ti želim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Pon Okt 17, 2016 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Da, nazalost, generalno si malo informisan kako funkcionise onkologija...uostalom, pripadas velikoj vecini koja slicno razmislja tipa: onkolog bi trebao najbolje da zna sta je najbolje za pacijenta...ali, postoji mnogo toga sto dr precute.

Prvo.
Onkolozi moraju da se pridrzavaju odredjenih onkoloskih protokola bez obzira na porazavajucu statistiku prezivljavanja pacijenata.
Svoje misljenje mogu da imaju, ali ne i da ga u praksi primenjuju po svom ubedjenju...u suprotnom, licnim stavom cine bitnu povredu duznosti koju obavljaju i ugrozavaju svoju reputaciju, ali i 'ebenu egzistenciju.

Drugo, jos vise porazavajuce.
Onkolog ili radiolog koji vodi pacijenta (pricam o IORS-u kao najkopetentnijoj med. ustanovi iz oblasti onkologije), za kontrolne preglede pacijenta posle operacije uglavnom ima manje od 15.min. na nekih 3, 6 ili 12 mes.
Dakle, ako zamislimo da taj jedan dr dnevno pregleda 50 i vise pacijenata pa to pomnozimo sa br. dana izmedju kontrola, shvaticemo da je prosto nemoguce biti upucen u pojedinacni slucaj.
Ako na sve izneto dodamo i pacijente sa odeljenja koja vode, konzilijume, kongrese, seminare i ostala sr. kojima moraju da prisustvuju, porodicu i privatne probleme, shvaticemo da je previd vise od izvestan...ali ne zato sto je dr nestrucan, vec zato sto je preopterecen uslovima u kojima radi.

I naravno, maligne promene koje se ne uoce i dijagnostikuju na vreme samo dodatno komplikuju vec postojecu tesku situaciju...tako da, svako ko ima onkoloskog pacijenta u kuci i ako zeli da mu on pozivi, mora se informisati sto je vise moguce...druge nema.

Smatram da iznetim ne degradiram onkologe niti propagiram nepoverenje u medicinu kada i sam opstim sa istima zbog supruge obololele od carcinoma, ali zelim da skrenem paznju "neupucenom" kako zaista stvari stoje u toj oblasti...i zato apelujem da se ljudi informisu sto je vise moguce, em sto cine dobro sebi i pacijentu, em cine dobro i dr koji vodi pacijenta svojom sugestijom sta bi u nekom trenutku mogli (zeleli) da dijagnostikuju.

O ulju sam sve objasnio na temi o ulju, samo treba pazljivo procitati i doneti svoj sud o svemu...i naravno, ne nasedati na slatkorecivost preprodavaca.

Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Pon Okt 17, 2016 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2016 8:08 pm
Postovi: 12
Moram još jednom da ti odgovorim...

Sve što si napisao od A do Š mogu da potpišem i da ti kažem da se upravo tako osećam.

Nažalost očigledno da je kasno za nas, mada kvalitet života uvek možeš da podižeš.

Organizacija IORS-a je takva kakvu si opisao... I ne krivim ni ja te lekare, jednostavno NE MOGU I TAČKA. Samo nisi napisao a siguran sam u to da je isto problem detalj da se kod tih kontrola lekar uvek bazira samo na primarni tumor, otac je imao mnogo kontrola i uvek smo se bavili vratom, kanilom i tim delom, nikada nije bilo za 2 godine neke kontrole da se proveri bilo sta osim UZ abdomena i tog vratnog dela...
Nekako mi je logicno da na 3 meseca proveravas to ali bar na 6 ili 12 meseci da radiš neku kompletnu dijagnostiku,ipak nakon malignog tumora gde god ti si rizična grupa...

I na kraju mislim da si me skapirao, ne krivim nikoga osim sebe upravo u delu o+moje neinformisanosti... ok ako nisam imao te probleme pa nisam imao nuždu ali poslednje dve godine je bilo dovoljno da se informišem o bilo kakvim alternativama...
Majka mi je inče umrla od kancera SVEGA bukvalno pre 9 godina, tada ni opribližno nije moglo da se doće do informacija koje su sada dostupne.

Veliki pozdrav i svaki uspeh želim u vašoj borbi!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Uto Okt 18, 2016 11:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
marckoni, све си лепо написао али бих ја додао још један значајан фактор: боли их уво за пацијента.

PEXON1988, гибиш време! Иди и купи петролеј за осветљење. То сигурно може одмах да почне да пије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK KOSTIJU METASTAZE PITANJA
PostPoslato: Pon Avg 26, 2019 11:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2014 3:45 pm
Postovi: 163
Kada je rec o cannabis ulju vrlo je tesko pronaci kvalitetno ulje.Tragajuci za njim na kraju sam pronasao u Holandiji Amstedam kod firme Medicanna.Nuzda me je naterala da trazim i u Amsterdamu sa ga pronasao.Radi se vrlo profesionalno i kvalitetno.Sirovina je organski gajena biljka i to 70% indika 30 % sativa. thc je od 84-90%.Cena je 60 eur gram.Takodje sam tragao i za drugim preparatima pa sam u Japanu pronasao GC maf koji se proizvodi u laboratoriji u Osaki. Sada vec postoji druga generacija i koristi se u ampulama o,5 mg.
Terapija je oko 10.000 eura.Sve klinike u japanu ga koriste,medjutim samo u Japanu se moze naruciti.Alternativa koja se pravi po podrumima i garazama nebih nikome preporucio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: