Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Randomizacija
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Dana 6.10 ostavila sam poruku "Karcinom baze jezika". Da li zaista niko ne moze da mi da nesto vise informacija!? Surfovala sam netom, ali bih ipak volela da cujem nesto od nekoga ko je mozda imao prilike da cuje nesto iz prve ruke o tome.

I jos nesto, u Konzilijarnoj odluci pise: HT RT lecenje uz randomizaciju (grupa 3). Sta znaci "randomizaciju (grupa 3)". Nekako se ne mogu oteti utisku da je mozda u pitanju neko testiranje tipa: Grupi I dajemo proverene lekove; Grupi II nesto sasvim novo i neprovereno, a Grupi III - plecebo!

Mozda ce se neko zapitati zasto nisam pitala na Institutu!? Ah, koji je to tek izlisan pokusaj! S obzirom da se i sama tamo lecim od juna ove godine, uverila sam se da su za njih informacije o pacijantima strogo cuvana tajna! A sa druge strane mi se Tomica Milosavljevic smesi u svojoj kampanji "IMATE PRAVO"!
Kad sam krenula sa hemo, onako isprepadana imala sam vec pripremljena pitanja za svoju lekarku (A KOGA DA PITAM, AKO NE NJU!?). Nisam svojim pitanjima zalazila u samu srz medicine (uostalom nisam doktor!) vec su se pitanja odnosila na nus pojave lekova koje primam, ishranu, nacin zivota i sl.
Njen komentar je bio: "Mnogo pitas! Mnogo razmisljas! Iz iskustva ti kazem da takvi uvek najgore prolaze." AMIN!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: