Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor prostate...
PostPoslato: Čet Feb 15, 2018 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2018 6:55 pm
Postovi: 2
Mom ocu koji ima 60 godina je prvi PSA bio 15, drugi 20 i kada je otisao na VMA predlozena je biopsija.Nakon 15 dana od biopsije dobijeni su sledeci rezultati pa ako neko moze da ih protimaci bio bih mu veoma zahvalan.

Dijagnoze:

Adenocarcinoma prostate G3, Gleason score 8(4+4)- gradus prognosticka grupa 4, tumor volumen 10%.
Neoplasia intraepithelialis prostate PIN High grade focalis.
U oko 10% volumena tkiva prostate prisutan je acinarni tip adenokarcinoma, identicne primarne i sekundarne forme rasta: Gleason gradus 4- fuzionisane mikroacinarne tumorske strukture.Fragment tumorskog tkiva odrzava se dodatnim serijama preseka.Perineuralna invazija nije vidjena.
Fokalno u tkivu prostate prisutna je histoloska slika naborane varijante intraepitelne neoplazije prostate visokog gradusa.

Hvala unapred.

I da u ponedeljak ima zakazan razgovor sa doktorom, koje je rekao da rezultat nije dobar, a posle bio trebao na konzilijum gde ce odluciti sta dalje.
Meni je jasno da prostata mora da se odstrani (to i nije neki veliki problem) ali da li je ne daj Boze zahvacen jos neki organ to nas muci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor prostate...
PostPoslato: Ned Feb 18, 2018 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 07, 2018 11:57 pm
Postovi: 19
Danilo,pre svega jako mi je zao,i moj otac ima takodje tumor prostate,s tim da je njegov volumen manji od 2% i Psa mu je bio 8,73,Gleason score mu je bio 7(4+3),boli ga butina i karlica,proverili smo dijagnostikom i kaze doktor onkolog da nema prisutnih metastaza za sada,Gleasan score tvog oca spada u srednje visoke,ali je veci od mog oca,ali sto mene brine iako nisam doktor onkolog je vrednost psa i veliki volumen od 10%,kazi mi jel tvoj otac imao simptome,otezano mokrenje,cesto,krv u u mokraci,moj otacj e sve to imao,ne znam nalaz sam nisam onkolog ko sto reko ali brine volumen,i na po psa je moguce da je agresija jaca po vrednostima Psa,jel cekao dugo,kod moga oca se nisu pojavili ti simptomi,koje sam naveo kad se javljao vec samo ga je pomalo peckala mokraca a kasnije dok je cekao konzilijum je dobio otezano mokrenje,krv u mokraci,cesto mokrenje nocu,ne znam sta da ti kazem,i mene je strah metastaza kazu i da kod gleason score moga oca daje metastaze,ali zasad ih kao nema,ali nisam iskljucio da se uoce,kod tvog oca je dosta moguce da je metastazirao nazalost,znam kako se osecas,i ja sam u toj kozi plasim se,povedite racuna o ishrani nikako meso,mlecni proizvodi sa vise masti,neka jede vise povrca,voca,neka pije zeleni caj,cedi mu limun za imunitet,moze i u zelenom caju,hleb neka majka sama pravi,zao mi je i znam kako ti je,i moj otac je slicnih godina samo je on 3 god stariji od tvog oca,to su godine kada treba da zive da se opuste a eto oni moraju da se bore,budi veseo pored oca,nemojte se svadjati,pruzi mu podrsku bitno je da ne upadne u depresiju,moj otac kaze da zeli da se bori pun je optimizma,pokretan je,bolest kao da je nema,jedino ga bole butine sto mene eto brine,jer zna se da cesto karcinom prostate metastazira na kosti nalazost,budite jaki i istrajni,zelim vam su srecu i podrsku...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: