Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povišen prolaktin
PostPoslato: Ned Okt 02, 2016 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 02, 2016 11:16 am
Postovi: 1
Poštovani, duže vreme pijem Rispolept pa mi je neuropsihijatar naložio da utvrdim nivo prolaktina u krvi. Pošto sam u poslednje vreme počeo da gubim kosu, teško mi je da nabacim mišićnu masu i libido mi je na značajno nižem nivou, hteo sam da utvrdim i nivo testosterona. Nivo testosterona mi je 20,1, a nivo prolaktina 465,8. Da li ovaj nivo prolaktina utiče na navedene simptome i šta bih mogao da uradim po tom pitanju? Da li navedeni rezultati utiču na plodnost? Inače, imam 32 godine.

Unapred hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povišen prolaktin
PostPoslato: Čet Dec 01, 2016 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 2:51 am
Postovi: 18
Iskreno, malo ko od endokrinologa kod nas će se igrati oko toga - ako ne "umireš" sve je u redu i "šta se buniš".

U svakom slučaju je bezbjedno da pokušaš sa Mucuna Pruriens


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18973898


Notes for this study:
Mucuna Pruriens, at 5g dried powder for 3 months, was able to rescue sperm motility and count as well as possibly fertility in 75 men suffering from infertility.

Benefits on sperm motility, count, and seminal volume was increased in the control group as well who had no seminal problems (although they did have infertility)

Testosterone increased significantly in persons with low sperm parameters (3.89 to 5.40ng/mL, 2.65 to 3.66ng/mL for the two experimental groups) and increased in the control group who was infertile but with no aberrations in spem (4.49 to 5.72ng/mL)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21459537

Notes for this study:
5g of Mucuna Pruriens seed powder over a period of 3 months is associated with improved sperm parameters indicative of increased fertility.

Testosterone increased (on average from 3.7-5.9ng/mL at baseline to 5.3-6.9 at trial end) but no value exceeded fertile controls, prolactin decreased all around.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: