Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hipofiza -stitna zlezda
PostPoslato: Ned Dec 08, 2013 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 08, 2013 3:06 pm
Postovi: 2
Postovani molim Vas za pomoc.
Prethodne dve godine imam lucenje mleka iz obe dojke ( ne tako malo), a nekoliko meseci unazad imam jako znojenje dlanova i ispod pazuha, opadanje kose, pritisak u predalu guse, nervozu, razdrazljivost, brzo umaranje. Uradila sam samo neke rezultate krvi i to T3 ukupni-u granici normale, T4 ukupni- u granici normale, TSH- 0,300 uIU/ml ( ref. vrednost od 0,400-4,000),Prolaktin 106mIU/ml ( ref.vred.40-530), PLT 121(ref.vred. 158-424), MPV 11,3 (, ref.vrednost 6,8-10,4), K -kalijum na gornjoj granici 5,1 (ref.vrednost 3,5-5,1 mmol/L ) i bilirubini su mi malo uvecani ukupni 22,1 (ref. vred. do 21,0) i Direktni 4,2 (ref vred. do 3,4 ummol/L).
Molim Vas za savet da li trebam uraditi jos neke preglede i koje, obzirom da dok budem stigla na red kod endokrinologa, plasim se da ce mozda situacija da bude teza?I obzirom da mi je Prolaktin u granici normale, zasto imam to lucenje mleka (ne koristim nikakve lekove, od poslednjeg dojenja je proslo 5 godina) i da li moze problem biti sa hipofizom ili stitnom zlezdom. Napominjem da mi je gusa malo uvecana.

Hvala Vam unapred.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipofiza -stitna zlezda
PostPoslato: Pon Dec 09, 2013 4:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Nazalost ne bih znao odgovor na prvo pitanje u vezi lucenja mleka, znam da osim uobicajene rute progesteron-prolaktin, desava se da dodje do lucenja mleka kod osoba sa losom funkcijom bubrega, kao nuspojava na odredjene lekove-
no nisam siguran na "mehanizam akcije" tj da li bi u tom slucaju bio povisen prolaktin, no posto ti je kalijum visok to mozda ukazuje na probleme s bubrezima? ili mozda koristis neke lekove
I takodje ponekad odredjeni problemi s nadbubreznom mogu prouzrokovati ovaj problem a takodje i gubitak kose i pojacano znojenje (mada ovi simptomi su prisutni kod vecine hormonalnih disbalansa)

Gusavost je obicno rezultat nedostatka joda u ishrani
Sto se tice stitne zlezde, kazes da je sve ok s hormonima, TSH je takodje dobar, pa onda to nije uzrok problema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipofiza -stitna zlezda
PostPoslato: Čet Feb 06, 2014 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 06, 2014 10:20 pm
Postovi: 4
Ako imas problem sa stitnom zlezdom, ja sam upoznao covekakoji priprema melen koji leci u 99 posto slucajeva.
On je uspeo da izleci oko 150 ljudi. Ja sam otisao bez nokte i kose. Posle 40 dana melena imam i kosu i nokte. :)
Ovo je sasvim prirodan lek. Ja Vam garantujem da ce Vas izleciti.
Nije lek nego melen. Ne znam sta je pravilno.

Ne znam da li smem ovde da ostavljam broj telefona.062 497 493


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipofiza -stitna zlezda
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2014 12:43 pm
Postovi: 22
www.kasfero.de (kopirani link) , specijalisti za prirodnu medicinu. Preparati: Prirodni stimulansi za pospesenje procesa samolecenja i regeneracije stitne zlezde u oblasti hiper i hipotireoidizma. Cisto prirodni proizvodi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: