Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: stitna zlezda
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 28, 2008 5:49 pm
Postovi: 1
Imam 21 godinu. Student sam fakulteta za turizam i hotelijerstvo. Vidim da dosta ljudi ima problema sa stitnom zlezdom,pa sam osetio potrebu da se i ovde javim.
Sutra treba da vadim krv i hormone stitne zlezde,da radim ultrazvuk.
Moji simptomi su povremeno lupanje srca,nervoza,netrpeljivost,abnormalno gojenje,potreba za plakanjem. Odjednom se unervozim. IMAO SAM DOSTA STRESOVA.
DA LI NEKO MOZE NEKO DA MI KAZE VISE O TOME? STA DA RADIM
SRDJAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 10:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Neke od tih simptoma sam i ja imala, pa sam saznala da imam hipotireozu i hašimoto. Naravno, ti najpre proveri hormone štitne žlezde, možda je sve u redu. Možda je u pitanju samo nervoza. Ja sam se, uzgred, iznenadila kada su mi rekli od čega bolujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 30, 2008 8:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 8:45 am
Postovi: 7
ZA SRKIV:Ja bolujem od štitne žlezde. Kada radiš te analize ja ti savetujem da uradiš i antitela jer meni su rezultati u redu ali anti tela su mi visoka....Moguće da si sdamo malo više umoran,a trebaš da znaš da to što ti se plače jeste povezano sa žlezdom. Ja sam oko tri meseca bila u depresiji jer sam imala manjak hormona...sada sam ok,pod terapijom.Izbegavaj stres,u svakom slučaju.A pošto si mlad,zaljubi se.Ljubav čini čuda.I meni je pomogla.Biće sve u redu, nemoj da se sikiraš!Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 28, 2008 9:04 pm
Postovi: 3
Cao,
Imam 20 godina i pre neki dan sam bio na dopleru stitne zlezde.
Imam jedan cvor velicine 3mm u desnom reznju.
Tireoglobulinska antitela su mi 100:160
Bilirubin blago povisen, svi ostali nalazi su ok...

Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 12:18 am
Postovi: 15
Imam 24 godine. Poslednjih 2 meseca se jako lose osecam, brzo se zamaram, smeta mi vrucina, imam osecaj gusenja, bol u vratu, promuklost, povisenu temperaturu 37.1 do 37.4. , osecaj dezorjentisanosti i psihicke smetnje. u analizama su mi otkrili povisen nivo hormona T4 (1.88) dok mi je TSH takodje blago povisen. pre 6 meseci mi je takodje TSH bio povisen, ali tada sam se mnogo bolje osecala nego sada.
bila sam na institutu za endokrinologiju gde nisu mogli da mi postave nikakvu dijagnozu. za mesec dana treba ponovo da se ispitam.
da li neko zna o cemu se radi?
ja ne mogu da funkcionisem i izgleda kao da imam simtome i hipo i hipertireoze u isto vreme.

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 11:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Klasicna prica, na zalost, ne mogu da utvrde uzrok!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 12:32 am
Postovi: 2
Mom ocu je otkriven rak stitne zlezde i operisan je.Sve su izvadili i sada pije terapiju svako jutro. Kontrole su u redu. Zanima me da li neko zna da li postoji mogucnost ponovnog vracanja karcinoma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 12:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Najgore u celoj prici sto lekari ne mogu da pronadju uzrok vec resavaju posledicu! na zalost naravno da moze opet negde da izbije kad nije resen UZROK zasto su celije mutirale!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Trepavica, ima ljudi koji u isto vreme imaju simptome i hipo i hipertireoze. Što se tiče uzroka poremećaja štitne žlezde, ima raznim faktora, ali se ja u razloge zašto sam dobila hipotireozu nisam udubljivala. Jednostavno sam je dobila i sada sam već navikla da svako jutro popijem letrox.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Trepavica...
Ja imam hipotieozu, i sve te simptome koje nabrajas..Kada govoris o istovremenom prisustvu siptoma, treba da znas da kada se da veca terapija kod leceja hipotireoze, dolazi do predoziranosti. E tada sejavljaju simptomi kao kod hiper. Inace, neki od simptoma koji se ne uklapaju, u kl. sliku bolesti, mogu da budu psihosomatski, ili nekog drugog porekla. Dobar endokrinolog, i detaljne anlize, i budi bez brige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Trepavica...
Ja imam hipotieozu, i sve te simptome koje nabrajas..Kada govoris o istovremenom prisustvu siptoma, treba da znas da kada se da veca terapija kod leceja hipotireoze, dolazi do predoziranosti. E tada sejavljaju simptomi kao kod hiper. Inace, neki od simptoma koji se ne uklapaju, u kl. sliku bolesti, mogu da budu psihosomatski, ili nekog drugog porekla. Dobar endokrinolog, i detaljne anlize, i budi bez brige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hmm... :):(
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 3:50 am
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
U poslednje vreme mnogo mi se spava,bas sam nervozna,cesto se zamaram...inace sam jako bleda....ali nekako nisam obracala paznju na sve to dok jedna doktorka internista nije sasvim slucajno dosla kod mene i samo na pogled primetila da nesto nije u redu sa mnom,naime imam otok na vratu,vrlo primetan...pitala me dal imam sve te simptome kada sam potvrdila opipala mi je vrat i rekla da je to najverovatnije stitna zlezda...i da obavezno moram kod lekara...i otisla sam,povadila sam jutros t3,t4 i tsh hormone...ali rezultate dobijam tek za nedelju dana...ali zanima me sta mislite o tome,imam li problema sa stitnom...i od cega se to uopste dobija....s obzirom na to da imam nepunih 19 godina...nemoguce da sam to zaradila od stresova ovako mlada,iako imam pomalo porodicnih problema....ali definitivno nije ni nasledno,niko mi od rodbine na pati od toga...

_________________
Bolje biti smatran budalom i cutati,nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Hrizantemice :)
Ne znam da li ce ti biti utesno, ali ja imam problema sa stitastom zlezdom od 14. godine. Svi ti simptomi, ne mora da znace da imas problema sa stitastom zl. dok ne dobijes rezultate. Zato, ne brini se dok ne budes sigurna. Sto se izbora lekara tice, mozes da ides kod prof. Kovacev-Zavisic. I javi kakvi su nalazi i bez nervoze. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 03, 2008 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:04 pm
Postovi: 27
Karcinom stitne zlezde se uspesno leci i veoma male su sanse da metastazira. Ipak, redovne kontrole su obavezne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: stitna zlezda
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 17, 2008 7:29 pm
Postovi: 37
Mom suprugu su pronasli nekakvu cistu na stitnoj zlezdi, rezultate krvi ocekujemo vec sutra ! Mozete li mi reci da li je to opasno, i da li je potrebno uraditi punkciju, i da li je taj zahvat bolan ? Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: