Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trebam pomoć u vezi PCOS
PostPoslato: Pet Apr 29, 2011 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2011 4:23 pm
Postovi: 2
Imam 28 godina, aktivno se bavim sportom, zdrava ishrana, ne pijem, ne pusim, jedini problem sa kojim sam naucila da zivim godinama je PCOS. Medjutim, vec danima mi je u glavi haos, pa ce mi svaka pomoc dobro doci.
Naime, od svoje 12-te godine imam neredovne menstruacije. Tada krecem sa Endometrilom, Ergotilom...prepisano od strane ginekologa u Valjevu. Nije mnogo pomoglo, menstruacije su izostajale cak i po 6 meseci, nekad su trajale 40 dana, sto je rezultiralo anemijom. Dolaskom u Beograd pocinjem sa terapijom kod endokrinologa na Internoj ''B'' Diane, Cicloprogynova, i unazad 2,5 godine sam na Jeanin tbl.. Naravno ciklusi su redovni zahvaljujuci tabletama, ishrani, fizickoj aktivnosti. Pre dva meseca doktorka predlaze da napravimo pauzu od 6 meseci. Tada su nalazi UZ male karlice i dojki, hormoni, biohemija bili u granicama normale. Prva m. od poslednje tablete Jeanin je bila 8 - 12. marta. Moja zabrinutost raste poslednje dve nedelje jer sledeci ciklus vec uveliko izostaje. Do svoje doktorke endokrinologa je jako tesko doci, naravno moram da sacekam svoj zakazani termin, u medjuvremenu sam zakazala kod svog ginekologa 4. maja.
Da li gresim sto sam nestrpljiva, zabrinuta? Da li je normalan izostanak menstruacije po prestanku Jeanina? Sve me ovo brine jer planiram trudnocu jednog dana. Da ne zaboravim, trudnoca sada nije sigurno razlog izostanka menstruacije. Svaki savet je dobrodosao.
Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trebam pomoć u vezi PCOS
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 3:42 pm
Postovi: 24
Ja sam isti slucaj kao i ti :( OGTT i merenje insulina su OK, mrsava sam, holesterol minimalan, uvek mi je dosta kasnio ciklus nakon pilula. Kada se malo ugojim se relatvno sredi ciklus ali ja zaista ne volim visak... Nazalost, suprug ima jako los spermogram tako da mi ISCI ne gine. Da li si radila dodatne alalize?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: