Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: masna jetra
PostPoslato: Čet Apr 26, 2012 7:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 7:43 am
Postovi: 1
kod doktora mi je pre nekoliko meseci konstatovana masna jetra na UZ pregledu sa povecanim AST i ALT enzimima. na skorom pregledu krvi mi se smanjio nivo tih enzima u krvi ali jos nije u granicama normale. primenjujem zdravu ishranu(bez koka-kole, energetskih napitaka, grickalica, stetnih masti i drugih savremenih poroka) ne pusim(prestao pre 1god) i jedino sto mi je problem i kojeg sam se resio dok ne oporavim jetru je alkohol. uskoro idem na putovanje(neki vid ekskurzije 4-5dana) i pomislio sam da dam sebi oduska sto se tice alkoholnih pica. naravno to bi bile male kolicine jer posle nekoliko meseci apstinencije od alkohola i nije potrebno puno pica za dobar provod....

dodao bih da imam 26god., bavim se rekreativno sportom i da sam uz zdravu ishranu doveo kilazu u granicu normale 180cm/81kg

da li je ili nije pametno da napravim mali izuzetak na putovanju i koliko bi me to unazadilo od potpunog izlecenja jetre? hvala

EDIT: izvinjavam se ako sam promasio mesto za temu. vodio sam se time da je jetra zlezda a ovo je jedini podforum gde se zlezde pominju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: