Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PCOS !! Svaki savet od pomoci!!!
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 8:08 pm
Postovi: 3
Bila bih zahvalna svakome ko se razume u PCOS sindrom za savet.

Menstruacije su mi kasnile 7-10 dana, bez bolova u stomaku, sa mucninom i bolovima u kolenima. Na pocetku puberteta sam zapazila maljavost (oko bradavica i na licu), kako se maljavost povecavala, zatrazila sam pomoc endokrinologa. Sa nepunih 19 godina ustanovljen mi je ovaj sindrom, mikrocisticni jajnici i blago povisen nivo hormona. 6 meseci sam uzimala Yasmin pilule od 5-og do 25-og dana menstrualnog ciklusa. Menstruacije su postajale redovnije (sa kasnjenjem od po 2,3 dana). Maljavost je stagnirala, ali sam imala vise akni nego pre pocetka terapije. Sledeca 3 meseca sam nastavila sa Yasmin tabletama uz Siofor 500 (jer mi je utvrdjena osetljivost na insulin). Siofor sam prvih nedelju dana pila po 2 tablete, pa sam posle presla na 3 tablete dnevno i tako nastavila . Medjutim, posle svakog obroka sam osecala bolove u zeludcu i dijareju. Endokrinolog mi je preporucio jos 3 meseca Yasmina i Siofor 500 2x dnevno. Imala sam ceste promene raspolozenja.
Sada, nakon 12 meseci terapije, menstruacije su mi uredne,manje akni, maljavost ista kao i pre (nije se povecala, a ni smanjila). Dobila sam 10 kg na tezini u poslednjih 6 meseci terapije (od kada sam pocela da uzimam i Siofor). Smatram da uzrok gojaznosti nije ishrana, jer se hranim umereno i zdravo.
U kontrolnim analizama posle 12 meseci, povecanje odnosa OS/OK, TA 140/85mmHg, stagnacija HOMA indeksa,lipida,neadekvatan skok uk. T,ostalo stagnira. Ucinjen ultra zvuk vrata ACC dex 0.5 mm sin 0.5mm ACI dex 0.5 mm sin 0.6mm A PRE POCETKA UZIMANJA TERAPIJE : ACC dex 0.4 mm sin 0.4mm ACI dex 0.4 sin 0.4mm.
I POJAVIO SE PROBLEM SA CESTIM MOKRENJEM I OTICANJEM STOPALA. Zanima me da li treba da uradim jos neke analize, zato sto sam se ugojila 10 kg za 6 meseci i zato sto problem sa mokrenjem i oticanjem stopala pre nisam imala.
HVALA NA POMOCI!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: