Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: - Molim pomoć -
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
Razmišljao sam gdje da stavim ovu temu pa sam odlučio da to bude endokrinologija.

Predpostavljam da je bilo već dosta rasprave o problemu koji ću vam reći ali zaista sam očajan pa da sam morao pitati i tražiti savjet, odgovor i pomoć.

Imam 19 godina.

Problem s kojim sam suočen već 2 godine jesu velike bradavice. Dakle, samo bradavice.
Proširene su i onako ispupčene, zadebljane...Salo oko njih nije toliko veliko kao što sam viđao kod dosta osoba, već konrektno bradavice su mi proširene, mekane i tek na dodir, hladnu/vruću vodu one se skupe i vrate ajmo reći u normalu...U onakve kakve bi zapravo trebale da budu.

Čitao sam po forumima i svi nekako upućuju na Ginekomastiju. Ali ne razumijem baš to dobro jer nemam salo oko bradavice kao što ima većina sa dijagnozom Ginekomastija i grudi mi ne vise onako kao kod žene. Recimo kad pritisnem prstom bradavicu, kad je pokušam uvući, salo oko nje nije uopće toliko veliko.

Volio bi neki stručan savjet oko toga da mi kažete o ćemu se radi. Da li je to posljedica puberteta ? Da li se to može povući ? Šta da uradim jer me stvarno izluđuje. To mi je prepreka u životu i stidim se skinut u ljeto na plaži :/ Mnogi to ne razumiju pa bi se vjerovatno smijali ili vrijedjali...

Unaprijed hvala svima. Pomozite.

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 14, 2009 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
Niko ništa ? :(

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 10:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Javi se endokrinologu d bi uradi vrednosti prolaktina,verovatno nije nista.Probaj da ne obracas paznju na to.Mozda da porazgovaras sa psihologom,ako kod endokrinologa sve bude ok.

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ...
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
larisabg je napisao:
Javi se endokrinologu d bi uradi vrednosti prolaktina,verovatno nije nista.Probaj da ne obracas paznju na to.Mozda da porazgovaras sa psihologom,ako kod endokrinologa sve bude ok.


Vjerovatno u ponedjeljak idem endokrinologu da uradim sve te pretrage vezano za hormone...A što se psihologa tiče, kažu da je najbolje sam sebi biti psiholog...Ja mogu gledati na ovu pojavu kao sasvim normalnu i čestu, međutim ostali (oni neupućeni) to ne vide tako i vjerovatno nikada neće ni vidjeti...Nisam imao problema sa curama što se ovog tiče, samo mi je bed kada sam na moru/plaži ili bazenu...Onda se "bojim" reakcije ostalih pa zato izbjegavam bazene i tako te stvari što je moguće više...I ne pada mi na pamet da svakom pojedinačno objašnjavam moj problem ne bi li shvatili to nekako...Tako da se želim riješiti ovog beda što je prije moguće. Nadam se da me shvataš i hvala na savjetu. ;)

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: