Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Sub Avg 22, 2009 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Imam sina koji za par dana puni 11 mjeseci...na rodjenju su mu radjeni nalazi ( kod nas to svim bebama rade) i otkriveno je da mu je povecan TSH. Tada je iznosio 10,19. Kad je napunio 20 dana ponovljen mu je ponovo, i tad je iznosio 8,32. Nije mu prepisana nikakva terapija, nego je raceno da kad napuni 2 mjeseca ponovo uradimo nalaze, sto smo i uradili. Tad je bio cak 22,13... I dr je dala uput za snimanje stitne zlijezde, kod drugog dr, i nalaz je dio uredu... Medjutim, ona ipak prepisuje mom sinu terapiju letrox 25mg dnevno... Posto smo od dr koji mu je snimao stitnu zlijezdu dobili odgovor da ako je zlijezda u redu ne moze TSH biti povisen, mi na svoju ruku ponavljamo bebi nalaze...koji iznose 8, 56...to se sve odigralo u par dana. Da li je moguce da nalaz ovoliko varira u tih nekoliko dana? Ili je u pitanju greska laboratorije? Taj nalaz smo odnjeli ovoj dr, koja nije htjela da nas primi, nego je rekla da je ona prepisala terapiju...posto znamo da posledice mogu biti velike poceli smo sa davanjem terapije...i naravno, jos mu je dajemo. Moj sin nije imao nikakve pokazatelje, sem sto je povremeno plazio jezik...to vidim da sve bebe rade. Isto tako, nemamo u porodicu nikakvih bolijesti... Mene plasi to da ako mom sinu nisu potrebne ove tablete, moze li njemu nesto da se desi ako pije terapiju koja mu nije potrebna, i to jos ovakvu terapiju...
Pomozite mi, zabrinuta sam, nije prosao ni jedan dan a da se ne pitam ovo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
To sto plazi jezik nije nista neobicno.I moj sin,koji takodje uskoro puni 11 meseci ne prestaje sa plazenjem,sto je u pocetku bilo smesno a sad me bas nervira!!!On se rodio u Srbiji ali zivimo u CG i pitali su me za te analize u vezi stitne,kao to se svim bebama radi ali to njemu po rodjenju nisu radili,tako da ne smem ni da razmisljam o tome jer ja imam problem sa stitnom nekoliko godina vec ali to nebi trebalo da ima veze sa mojom bebom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
To sto plazi jezik nije nista neobicno.I moj sin,koji takodje uskoro puni 11 meseci ne prestaje sa plazenjem,sto je u pocetku bilo smesno a sad me bas nervira!!!On se rodio u Srbiji ali zivimo u CG i pitali su me za te analize u vezi stitne,kao to se svim bebama radi ali to njemu po rodjenju nisu radili,tako da ne smem ni da razmisljam o tome jer ja imam problem sa stitnom nekoliko godina vec ali to nebi trebalo da ima veze sa mojom bebom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 6:36 pm
Postovi: 13
majo
moguce da rezultati variraju od labaratorije do labaratorije, odnosno da im instrumenti nisu jednako osetljivi(osetila na svojoj kozi, zbog toga je usledila mnogo jaca th nego sto mi je trebala pa sam usla u hipertireozu, bilo kako bilo, posle sam otisla u jos tri lab i na kraju se odlucila za jednu)...
to sto su uradili bebi zove se gartrijev test, kod nas je obavezan...nemojte ni slucajno da prekidate th, njegova stitna ne proizvodi dovoljno hormona koji su mu neophodni za pravilan mentalni i fizicki razvoj...molim vas, nemojte da se zanosite da cajevi mogu to da srede!!!nadjite dobrog decijeg endokrinologa pa nek valjano pregleda vasu bebu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 3:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
spy, moj sin je odmah po rodjenju poceo da plazi jezik, ne sad... mislim, i sad plazi, ali se vidi da ti radi namjerno, smije se i nesto izvodi, a u pocetku se tacno vidjelo da to radi nesvjesno... Ne znam sta da ti kazem, ne bih da te plasim, ali da nesto nije uredu sa tvojom bebom, vidjelo bi se to do sad.

misssunshine, hvala na odgovoru, puno mi znaci...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: