Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: podrhtavanje ruku
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 2:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2007 12:16 am
Postovi: 24
Pre nekog vremena sam primetio da mi ruke podrhtavaju,nekada je to izrazenije nekada nije...Bio sam kod lekara i on je preporucio da odem na snimanje glave ,sto sam uradio i rezultati su se pokazali kao dobri.Posle sam isao i na Ehg i to je bilo ok.Tako da posle svega toga nisam dobio neki konkretan odgovor na taj moj problem.Da li neko mozda ima ideju o cemu se tu zapravo radi???Negde sam procitao da taj moj problem moze da ima veze i sa radom stitne zlezde a ako je tako zanima me kolika je ozbilijnost te situacije???...Jos da napomenem da sam u trenutku vrsenja svih tih analiza redovno vezbao u teretani, naravno bez koriscenja bilo kojih "sredstava",potom sam prestao sa aktivnim treniranjem ali situacija se nije poboljsala...Da jos kazem da imam 23 godine da sam pusac i da povremeno volim da sa drustvom popijem po koje pivo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 10:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
podrhtavanje ruku (tremor) moze da ima puno uzroka, na srecu, najcesci je tzv. esencijalni tremor, koji nema potpuno jasno poreklo, ne leci se, ali i nije znak bilo koje druge bolesti. Inace, moze se desiti, kad to vec pominjete, da imate tremor i usled prekida vezbanja u teretani...

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: da
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2007 12:16 am
Postovi: 24
Ja sam prekinuo sa vezbanjem na savet lekara, takodje sam drasticno smanjio i cigarete ali tremor se nije smanjio...inace sto se tice treniranja ,ruke su mi drhtale i za vreme aktivnog vezbanja...
Ako mozete samo da mi kazete da li je moguce da je taj tremor mozda povezan sa radom stitne zlezde i ako jeste da li ta povezanost nepravilnog funkcionisanja stitne zlezde i tremora moze da predstavlja i simptome neke druge bolesti????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 2:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
odgovorio sam na drugom mestu o terapiji, tremor i stitna zlezda - bez drugih simptoma - ne... Ako je ovo za vezbanje kako kazte, onda trenrajte i dalje, ne dajte da Vas ista udalji od rekreacije i sporta, a cigarete svakao bacite.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2007 12:16 am
Postovi: 24
Ja sam jos nesto zaboravio da Vam napomenem a to je da ja imam i vitiligo i to od pre 10 godina...to sam bezuspesno pokusao da lecim ali kako mi je receno to je bolest koju neki lekari povezuju sa psihom kao i rad stitne zlezde(konkretno za njen rad sam negde procitao da ima veze sa "glavom")...koje je vase strucno misljenje ,da li ove dve pojave mogu da imaju neku medjusobnu vezu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2007 12:16 am
Postovi: 24
nisam siguran da li bas ima veze ali hajde i to da napisem...imam malo poviseniji pritisak od normalnog.......Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
O vitiligu ne znam sta bih rekao, to je zaista jedna od brojnih dermatoloskih "misterija" za mene. Ali kad pomenuste hipertenziju, Propranolol bi resio i hipertenziju i tremor, makar delimicno.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pridruzujem..........
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 1:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Interesantno, i ja imam hiportireozu i vitiligo ali nisam to povezivala nikad?!
Dr Ivice ima materijala za nauku a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pridruzujem..........
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2007 12:16 am
Postovi: 24
bobans1983 je napisao:
Interesantno, i ja imam hiportireozu i vitiligo ali nisam to povezivala nikad?!
Dr Ivice ima materijala za nauku a?

Kada sam aktivno pokusavao da resim problem vitiliga,posle brojnih pokusaja ,analiza,krema ,zracenja ...dosao sam i ja na zakljucak da je to zaista misterija:)...sto se tice povezivanja ove dve pojave , neki od lekara kod kojih sam isao povezuju ih dok drugi nikako ne dovode u vezu...nazalost cini mi se da se te stvari ne lece vec se samo drze "u nekim okvirima prihvatljivosti"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 3:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Dok dr Ivica ne dodje ponovo,hajde da dodam i ja nesto...Potpuno je upravu za propranolol,to bi moglo da bude privremeno,a mozda i trajno resenje za Vas problem :D Sada,sto se tice povezanosti vitiliga i autoimunih bolesti(ukljucujuci i autoimune bolest stitne zlezde) uopste,apsolutno ima mesta razmisljanju.Imunoloski mehanizmi koji dovode do autoimunih reakcija na melanocite nisu dovoljno razjasnjeni,a u obolelih od vitiliga statisticki je veca ucestalost drugih autoimunih bolesti.Zasto i koji su mehanizmi nije prouceno do sada,bar je meni nepoznato.Znam da se time pre par godina bavio prof.Damjanovic,sa IEBM KCS,a sada ne znam sta sa tim bi dalje,ako neko zna nek mi kaze... :D Iskustvo mog druga ,probao sve sto mu je iko ikada ponudio,lekari,nadrillekari...bio i na Kubi...,a onda posto je zbog promena u svom fizickom izgledu poceo da ocajava,obratio se psihijatru.Dobio je farmakoterapiju antidepresivima,i dogodilo se nesto potpuno neocekivano,pored poboljsanja raspolozenja,nisu se pojavljivala nova polja depigmentacije,a na nekim,retkim mestima doduse,gde koza nije bila potpuno depigmentisana,vratio se pigment.Potpuno depigmentisana polja ostala su nepromenjena.Njegov neuropsihijatar,saopstio mu je da je imao pacijentkinju obolelu od psorijaze,kojoj se ova posle 11 god. lecenja povukla posle terapije antidepresivima...Napominjem da su antidepresivi lekovi koje moze da ordinira samo lekar,psihijatar,po potrebi i proceni za svakog pacijenta individualno!!!! Toliko o vitiligu,mislim da je korisna informacija za sve obolele.(Ponovo napomionjem da je to samo jedno iskustvo za koje znam!!!)
Sto se tice tremora,uradite jos glikemiju,OGTT,TSH,T3,T4,FT3,FT4 i antitela na stitnu zlezdu. Takodje bi trebalo da Vas ozbioljno pogleda neurolog da bi se iskljucilo par bolest n.sistema.ako se ispostavi da je u pitanju esencijalni tremor,prosto cete navici na njega,kako Vam dr Ivica rece,on se ne leci,nije nista opasno,vec neprijatno,a propranolol bi Vam u tom slucaju bio lek izbora.
Sto se povisenog pritiska tice,ne znam u kojim se vrednostima krece,ali posto ste jako mladi mora se naci uzrok,i dati terapija.Uradite i celikupnu k. sliku,biohemiju i urin,i idite da vas pogleda i kardiolog.Moze i ne mora biti u vezi sa stitnom zlezdom.Pozdrav!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: