Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hiperprolaktinemija
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 3:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: Podgorica
vezano za prolaktin..

Evo moje iskustvo. Prije 2 godine ustanovila sam prolaktinemiju, vrijednosti oko 3700, uradila MR i ustanovila mikroadenom u nultoj fazi. Doktor specijalista je objasnio da nema razloga za paniku, to je stresan hormon. Pila sam bromokriptin i poslije 3 do 4 mjeseca prolaktin se normalizovao. Medjutim, zbog jako stresnog posla on je oscilirao, poceva s esmanji, a i spremala sam postdiplomske studije. Pila sam bromokriptin, i podnosila sam ga ok, mada je u pocetku bilo malo vrtoglavice i neprijatnosti pri povecanju doze. Cula sam za dostinex i pocela da ga pijem. Ja ga ne bih prpeorucila, ili bih bila jako oprezna, dok sam pila 0.5 mg sve je bilo ok, ali mi nije spustao prolaktin dovoljno, kad mi je ova povecala na 1mg, pocela sam da imam probleme, jake glavobolje, magli mi se pre ocima itd. tako da savjetujem bromokriptin.

Uradila sam ponovo MR i mikroadenom je smanjen, s tims to uzimam sada 7.5 mg bromokriptina. Podnosim ga odlicno, osim jedne stvari, poceo je zeludac d ame boli od tolikih tableta. Avaj, ima li kraja muci?? Zna li ko kako da rijesim bre ovo sve, vise mi je preko glave, jedno lijeci, drugo kvari. Sad kako popijem tablete zaboli me zuludac. Da rodim dijete, ili ima neka alternativna medicina. Poslednji mi je adenom velicine 4.8 mm. Pozdrav

_________________
nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:16 am
Postovi: 5
Lokacija: Zemun
Moj muz i jedna poznanica imaju slican problem,doduse oni nemaju adenon,ali imaju prolaktin 3000-4000.
Ta poznanica se kune u neki lek norprolak(pila je i dostinax) ako sam dobro zapamtila.Taj lek je nov i ima najmanje nus efekte,raspitaj se...
Nadam se da sam ti makar malo pomogla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ok hvala
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 3:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: Podgorica
Hvala puno Djudja.. U sustini zeludac me nije bolio od bromokriptina, nego od necega drugog sto sam pila, nedelju dana, pa sam mislila sa je to problem. Bromokriptin je napravljen tako da nema stetne efekte na zeludac s obzirom da se godinama pije... Inace svi bi nadrljali jel.. Znaci bolio me zeludac od Baktrima tableta za mokracne kanale, to ne uzimajte nikako, Citeral je mnogo bolji.

Cula sam za Norprolak, ali ga nisam pila. Iskreno, malo prezam da opet mijenjam tablete, jer sam se navikla na bromokriptin.. Ja sam se vec srodila sa svim tim, i nekako i ne razmisljam o tome uopste. Taj adenom dako ispari jednog dana, ko ga sis.., Boze hvala nemam smetnji, cak nesto nisam primijetila da mi je raspolozenje poremeceno, a tablete posliej 2 godine, pa ko se ne bi navikao na njih, ono sa hranom ih progutam i cao.. Hahaha. Puno zena ima ovaj problem, a danasnji zivot je jako stresan, pogotovo za osobe koje su po prirodi malo izrazenog senzibiliteta pa sve "kupe". E s obzirom da sam ja ejdna od tih, desava se ovo sto se desava.. Ljubim vas sve, i nekako hiperprolaktinemija je svakodnevnica vecine danasnjih zena, zato prihvatimo je i zivimo normalno.

_________________
nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperprolaktinemija
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 11:22 pm
Postovi: 40
Molila bih dr da mi odgovori sto hitnije-naime radi se o mojoj sestri koja ima problema sa hormonima stitne zlijezde.odlicno se osljeca i nema nekih tegoba ali je radi kontrole uradila nalaz hormona-U decembru 2007 je bio slican nalaz ovome sto cu sada napisati a od septembra 2008 ne pije nikakvu terapiju -THS-0.003,T3-4.88,T4-203.04
Problem je u tome sto joj je dr dao neku kako on kaze udarnu terapiju a prilikom ispisaivanja recepta kod dr oste prakse i podizanja tableta u apoteci su napravili toliku pricu oko prevelike doze da su je mnogo uplasili -pije PTU-PROPYLTHIOURACIL 3X2 OD 50 MG prvih petnaest dana ,a posle 2x2 narednih 15 dana.Da napomenem da joj je palpatorni nalaz u granicama normale i da je ona 1970 godiste.interesuje me da li je to stvarno prejaka doza.Unaprijed veliko hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperprolaktinemija
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 11:22 pm
Postovi: 40
posto sam polsala pitanje vidjela sam da je na pogresnom postu pa sam prebacila na probleme sa stitnom zlijezdom -jos jednom izvinjenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperprolaktinemija
PostPoslato: Pet Nov 12, 2010 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:44 pm
Postovi: 2
Ja sam upravo pcela da pijem norprlak zbog visokog prolaktina koji je oko 1900! ima li neko iskustva koliko dugo treba da se pije tj koliko brzo ovaj lek spusta vrednost prolaktina do neke normalne granice! problem je sto zelim da ostanem u drugom stanju ali mi on pravi problem a od njega su mi i jajnici policisticni! Zanima me tudje iskustvo oko zatrudnjivanja i snizavanja prolaktina uz pomoc ovog leka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperprolaktinemija
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 6:51 pm
Postovi: 1
Poydrav svima!

Ja sam nova i moj problem je sledeci... Od maja prosle godine pokusavam da zatrudnim. Do tada sam imala uredne menstruacije, a onda su pocele da mi kasne da bi mi pre 2 meseca menstruacija skroz izostala. Otisla sam kod ginekologa i ustanovio mi je na levom jajniku mikrociste a na desnom cistu velicine 50 mm. Pre toga sam redovno isla kod ginekologa i nikada mi ni jedan doktor nije spominjao da imam ciste. Uputio me da uradim polne hormone. Svi hormoni su u granicama normale sem prolaktina koji je tada bio156, 4(ref.vred.1,8-17) i FSH malo snizen 2,38 (ref.vrednosti 3.0-12). Estradiol, LH, Progesteron i testosteron su u redu. Posle par dana ponovim prolaktin i vrednosti su mi bile u 8h 90,14 (ref.vr.3,34-26,72), a u 13h je bio 69. Sa tim nalazima sam otisla kod endokrinologa koji me uputio da opet uradim Prolaktin, a takodje i Insulin, Lipidni status, Glukozu, Trigliceride, Holesterol, Bilirubin-ukupni i direktni, Transaminaze, SHBG i AntiMulerian. Vrednost prolaktina u 8h je bila 2.777,00 (normalno je do 848), a u 11h je bio 2.544,00. Sve ostalo je ok, sem sto mi je LDL 4,7 a normalno je 3,5, i Index ateroskleroze je 3,3 a normalno je do 3. Nalazi za SHBG i AntiMulerian mi jos nisu gotovi, bice za 2 dana. Da li neko ima slicna iskustva? Bas me zanima da li je to prolaktinom ili je povisen prolaktin posledica mikrocisticnih jajnika ili je nesto trece? Bas sam zabrinuta! Hvala unapred na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperprolaktinemija
PostPoslato: Sub Maj 05, 2012 9:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 3:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: Podgorica
Pozdrav svima!

Evo ja da se javim, nekon nekog vremena.. Mozda nekome i nesto bude od koristi..
Kao prvo, do prije mjesec dana ima skoro 5 godina kako sam na tabletama za povisen prolaktin i mikroadenom. kombinovala sam bromokriptin i dostinex, s tim sto sam se odlucila za brmokriptin koji mi normalizuje prolaktin, ali interesatno uvijek je na gornjoj granici, dakle sa 10 mg dnevno moj profil je oko 660.. dakle to je normalno... Sa Dostinexom od 1 mg nedjeljno bio je oko 1000 profil, dakle ne bas uspjesno. Moj adenom, je na prvoj MR ustanovljen ali ga nisu mjerili nasi strucnjaci u CG sto je van pameti svake, nakon 2 god su imjerili 4.8 mm, a nakon opet jos 2 godine 4.2mm. Dakle, prema ovoj racunici trebalo bi da pijem Bromokritpoin jos 15 godina, da bi se potpuno povukao... Zato sam rekla samoj sebi, e pa necu.. Tablete su mi se smucile, mislim zaista nisam imala nikakvih smetnji od njih, dakle poptuno normalan zivot kao i da nemam adenom.. E onda, se pojavila Kandida... kako i zasto, da li od pada imuniteta, stresa, ili bas zbog hormosnke terapije, ali kandida je tu.. Pa sad i sa njom se borim, promijenila sam kompletan rezim ishrane, dovela liniju u perfekciju, izbacila secer bijeli i bijelo brasno, ali sam izbacila evo mjesec dana i Bromokriptin.

E sad, naravno da sam nasla i alternativu. Kao prvo, cula sam za Kordiceps, gljivu koja uspijeva na Tibetu, koja je idealna za benigne tumore mozda, a tu spada i adenom, pa ga koristim 2 x dnevno evo vec 5 mjesec, dakle za adenom, a takodje za povisen prolaktin pijem caj od konopljike Vites Agnus CAstus, dakle evo danas bas radim nalaze pa da vidimo sta i kako idem... Kordiceps sam nasla preko neta, ima ga moze da se naruci, nije bas jeftin ali da probam... Pa javljam... i iskreno, svim silama cu se trudititi da nadjem prirodno rjesenje.

_________________
nista


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: