Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: maljavost
PostPoslato: Ned Jan 29, 2006 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 5:07 pm
Postovi: 2
Lokacija: beograd
Zanima me da li policisticni jajnici mogu biti uzrok povecane maljavosti i pojacanog opadanja kose? Bila sam kod endokrinologa i dap mi je da uradim analizu progesterona i androstenediona koji inace ne rade ni u privatnoj laboratoriji niti u Klinickom centru (receno mi je da na rezultat mogu cekati od 2-3 godine!!!!!!). Imam malje na bradi, stomaku i zadnjici i u stalnom su porastu. Na bradi i stomaku su se pojavile u 17 god. (sada imam 26) a na zadnjici pre 3 godine. Rezultat progesterona na 23. dan ciklusa je 14, 26 ng/ml (referentne vrednosti: folikularna faza- 0,2-1,5 ; ovulaciona faza - 0,8- 3,0 ; lutealna faza 1,7- 27; ). Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 12:49 am
Postovi: 1
Imam slican problem - maljavost(pojavila se u 13. godini) i opadanje kose(vec 2-3 godine). nisam bila kod lekara pa me interesuje koji bi sve uzroci ovome mogli biti?

Imam 20 godina.

Da li bi to mogla biti bolest hirzutizam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Svake godine sam sve maljavija.Imam malje na grudima,stomaku i bradi.Radila sam progesteron koji mnogo povecan a lsh smanjen.Treba da uradim tetosteron(muski hormon)koji ako je povecan daje pojacanu maljavost,smanjuje ovulaciju pa se javljaju policisticni ili cisticni jajnici.
Ali ako postoji sindrom policisticnih jajnika treba proveriti stitnu zlezdu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Svake godine sam sve maljavija.Imam malje na grudima,stomaku i bradi.Radila sam progesteron koji mnogo povecan a lsh smanjen.Treba da uradim tetosteron(muski hormon)koji ako je povecan daje pojacanu maljavost,smanjuje ovulaciju pa se javljaju policisticni ili cisticni jajnici.
Ali ako postoji sindrom policisticnih jajnika treba proveriti stitnu zlezdu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
PCO, Polycistic ovarial syndrom, sindrom policisticnih ovarijuma, Stein-Leventhal sindrom... Pacijentkinjama koje dodju sa hirzutizmom kod mene predlazem tri opcije:

1. Da ih ja inicijalno lecim ANDROKUR tabletama (antagonist androgena, sprecava dejstvo testosterona)
2. Da se jave ginekologu
3. Da se jave endokrinologu

Cetvrta alternativa: ako je sve od prethodnog probano, preostaje trajna elektro-epilacija kod kozmeticara kao resenje...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Nazalost,maljavost kod zena je sve ucestalija pojava na nasim prostorima.Letos sam na moru vidjala devojcice od 5-6 god. sa maljama na ledjima i bila sokirana,a kada sam malo vise obratila paznju,to je bio slucaj sa skoro svakom devojcicom.Zamislite tu decu za deset godina (u slucaju da se maljavost postepeno povecava).Strasno!!!Ovaj problem je uhvatio maha i ako nije u pitanju hormonski disbalans,preostaje nam samo trajna epilacija....Ja sam vec odradila 5 tretmana i zadovolojna sam rezultatima.Icicu kad god skupim dovoljno para za tretman,posto je za nase uslove to jos uvek luksuz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Ja imam slican problem. Kosa mi vec godinama opada, povecanje maljavosti, doduse nije po ledjima ali su zahvacene noge, zadnjica, ruke.
Pocele su mi crne dlake da rastu po licu i tad sam otisla endokrinologu. Ispostavila se da imam povecane muske hormone.
Dala mi je da pijem pilule protiv trudnoce i po jednu tabletu (100mg dnevno) Spironolactone u trajanju od 2,3 godine.
U tom periodu kosa mi se skroz popravila a dlakavost smanjila (po nogama je uopste nemam).
Neverovatno je koliko sam dobro reagovala na terapiju.
Posto lekovi nisu bezazleni sad polako prestajem sa Spironolcoton. Prvo sam ih pila 3 meseca po 50 mg, pa onda 3 meseca potpunog prestanka. Momentalno sam u periodu ta 3 meseca prestanka i primetila sam da je kosa opet pocela da opada a dlake se pomalo vracaju.
Izgleda da je jedina pomoc stalno uzimanje lekova :(.
Sledece mislim da potrazim da li ima kakvih alternativnih prirodnih lekova koji su manje stetni a isto blokiraju DHT (citala sam za saw palmetto npr).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 3:26 pm
Postovi: 2
Lokacija: pg
molim vas pomagajte,imam malje po grudima(oko bradavica),na zadnjii,na stomaku,a za noge da ne pricam....
sta da radim,ja sam jos uvek mlada,samo 17 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2007 4:47 pm
Postovi: 41
Lidija pravac ginekologu,reci mu svoj problem.Uradices sigurno onda analizu za ginekoloske hormone.Bez obzira kakvi su rezultati trazi uput za endokrinologa jer ces samo kod specijaliste biti najbolje pregledana.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 3:26 pm
Postovi: 2
Lokacija: pg
joj hvala ti puno na savjetu......ali mene je iskreno muka da idem kod ginekologa.....
jos mi je rano imam kad,pa cu poc za par godina,sta mislis o tome....?

_________________
likica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2007 4:47 pm
Postovi: 41
Ako hoces da popravis svoje stanje i da nemas vise problema sa maljavoscu treba da sto pre odes do ginekologa.
Sto pre ti se ustanovi stanje to ces pre videti poboljsanja na svom izgledu,a ovako samo moze da se agonija tvoja nastavi i mozda ta maljavost cak poveca.Mozda imas i policisticne jajnike od kojih sve to moze da potice(neredovne menstruacije,akne),ali to ce ti reci ginekolog na ultrazvuku.
Tako da pravac ginekologu na razgovor.
Prvo pricas sa lekarom i otvoreno mu kazes sta te muci i sta si primetila na svom telu,a onda ce on da razmotri tvoje stanje i reci ce ti sta da radis.
I odlazak kod ginekologa je nesto najnormalnije i uopste ne treba to da shvatas kao neki drugi oblik medicine,vec kao odlazak kao kod svakog doktora opste prakse.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: