Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: štitna i bolovi u grudima
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 7:47 pm
Postovi: 3
Dobar dan/veče svima evo prvi put koristim ovaj vid komunikacije. Elem imam problema sa štitnom hipo , pila sam Tivoral tri godine a sada mi je dr. promenila terapiju pijem eutirox i povecana mi je doza sa 150 ng na 175ng , teško sam i pre tri godine podnosila promena doza a i sada imam problema, osecam bolove u grudima kao da mi je neko seo na to mesto i imam osecaj kuglice u grlu kao da mi stoji šlajm a nisam pušač, stalno imam crvenilo na licu a i na grudnom košu mi cim se malo počešem iskoči veliko crvenilo ,i moram priznati da mi je posle tri godine ovoga dovelo da sam preplašena od svega i stalno mislim da je ili srce , alergija iako sam bila kod raznih specijalista , a nedavno sam saznala da mi je i jetra masna i da mi nije dobar holesterol . MOLIM one koji imaju bar slične probleme da mi se jave da vidim da nisam sama

HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 29, 2007 5:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Haja nisi sama i ja imam isti problem :cry:
Evo davim doktora Ivicu i sve moje divne prijatelje sa foruma jer i meni nije jasno sta je to :cry: jer slaim iz grla ne ide ni gore ni dole nego stalno stoji u grlu i zasto pojma nemam?
Mala uteha sta bi jos moglo da bude!
Prije par godina imala sam slicnih problema sa gutanjem i kada su mi radili gastroskopiju uspavali su me i posle procedure rekli da imam CESKI RING,to je kako sam ja razumela neka vrsta spazma u ezofagusu(jednjaku)pa su morali prosirivati nekim balonom.Znam samo da sam se posle toga osecala odlicno i sve do sada nisam imala tih problema.Jedino su sa skopom to videli,a na nijednom snimanju to nisu mogli otkriti.Posto mi je sada stitna otecena i blago se crveni koza,potpuno sam zbunjena da li je stitna sto me gusi ili opet taj CESKI RING(izvini ako ti nisam napisala bas pravilan naziv).Ne znam kako se to kod nas kaze! :P
Pozdrav i zelim ti srece! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 29, 2007 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 7:47 pm
Postovi: 3
Hvala ti na odgovoru, imam jos jedno pitanje ,dali ti se dešava da ti se KAO začepi nos pa da nemozeš baš da udahneš iz prvog puta nego pomalo hvataš vazduh?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 30, 2007 3:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Haja to mi se desava samo nekad,sada sam u zadnje vreme mirna ali me druge stvari muce kao i tebe.Da li su ti radili ultrazvuk stitne zlezde ili ne?
Ja cekam nalaze UZ pa cu videti da li gresim!Ja mislim da moji problemi dolaze zbog uvecane stitne zlezde jer me ustvari u tom delu i gusi najvise.Imam osecaj kao da mi je neko stegao grkljan i deo pluca!!!
Da li ti je i prije bila otecena stitna ili ne?Da li si pricala sa doktorom?Da li si se puno udebljala kao ja?Pisi mi!
Veliki pozdrav :P
[url][/url][/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 30, 2007 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 7:47 pm
Postovi: 3
da radila sam UZ i moja štitna se suši i sva je pod upalom tako kažu. Da moja agonija je krenula posle porođaja kada sam počela jako da se gojim a svi su mislili da puno jedem jer kao dojim i bla bla... Usput su mi izvadili i žuč i tek kasnije otkrili štitnu. Ugojila sam se 25kg posle trudnoće , kao balon sam i naravno i dalje to nosim sa sobom. Imam još jedno pitanje da li ti ponekad iskaču crvene fleke po grudima ili kada se pocešeš u predelu vrata pa prema grudima da se ospeš? kao neka alergija koja se kroz pola sata sat povuče.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 3:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Cao Haja izvini sto ti se nisam mogla ranije javiti jer evo i mala mi je dobila napade asme tako da sam provela vec dva puta u hitnoj i vidim nema mi spavanja ni veceras.Sto se tice osipa po grudima,tacnije ispod grudi imam tih problema vec par godina i radili su mi razne alergo-testove tacnije 55 flastera na ledima i otkrili samo 4 i to nema veze sa ovim mojim jedino mozda jer u grudnjacima ima zica,pa je to MOZDA.
Inace tih problema kod nas dok sam ziveli nikada nisam imala,bolje receno nista mi se nije desavalo i bila sam zdrava.Ovde,da li prasak,da li stres,da li stitna,da li visoki holesterol ali imam puno problema.
To kada se poceses pa ti posrveni i prode imam moj sin ali kada se on pocese to iskoci kao plikovi,duzine naravno koliko se poceso i povuce se za tako nekih pola sata.Ne znam od cega ali sam cula da ko puno vremena provode pored kompjutera ili televizora ima tih problema.Nikada ga nisam vodila za to jer mu ne pricinjava neke probleme jedino sto se jako vidi i prode.Nemoj da se sekiras za to ja mislim da to nije nista.Ja sam ti sada na velikom oprezu sto se tice hrane jer zbog holesterola ili smanjiti kile i jesti zdravu hranu ili za 3 meseca MORAM na tablete od kojih odlazi jetra.Puno te pozdravljam javi se kada stignes!U utorak cu ti javiti moje nalaze stitne(mislim na ultra zvuk).
Cao
p.s.
Meni je stalno crvena koza ispod jabucice,gde mi je stitina zlezda,ne svrbi me samo se crveni i to jedno 3 meseca sada.Pojma nemam sta je?
Pozdrav :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: