Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Punkcija stitne zlezde
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 7:08 pm
Postovi: 1
Pre svega veliki pozdrav! Nadam se da mi neko od vas moze pomoci.
Naime, pre 2 nedelje sam se javila lekaru zbog tahikardije, kada sam u toku razgovora rekla da mi ciklusi ni godinu i po nakon porodjaja nisu sredjeni, uputili su me na EHO stitne zlezde gde su mi na desnoj strani iste pronasli cvoric velicine 1,5 cm.
Scintigrafiju sam uradila pre 3 dana na VMA, rezultat pokazuje da postoji taj cvor koji je prokrvljen. E sada, doktorka sa VMA mi je preporucila da uradim punkciju, kao, nije to sa tim cvorom nista strasno ali eto, za svaki slucaj. Imam 28 godina i bas me plasi sve to, od kako su mi predlozili punkciju samo mi najgore stvari padaju na pamet.
Inace, u zadnje vreme sam dosta razdrazljiva, nervozna, smeta mi toplota, znojim se, par puta sam imala jake tahikardije, mada, doktorka kaze da te tahikardije nemaju veze sa stitnom zlezdom, navodno, taj cvor ne izaziva te tahikardije.
Mene brine jedna stvar - raditi punkciju ili ne?
Bojim se da mi se nakon punkcije taj cvor ne poremeti, a opet, ja sam i sama svesna toga da se samo punkcijom moze utvrditi o kakvom se cvoricu radi.
Zato bih molila ako neko ima iskustva da mi napise par reci jer sam jako, jako uplasena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Punkcija stitne zlezde
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 01, 2006 2:21 am
Postovi: 7
Ja imam iskustva sa punkcijom stitne zlezde, ali se moje iskustvo malo razlikuje od tvog. Naime, ja sam isla na prvi pregled u Kamenicu (u NS) pre neke 2,5 dodine i nisam imala pojma sat ce mi raditi. I posle svakakvih pregleda doktor je rekao da bi trebalo uraditi i pukciju (cvor mi je bio oko 3 cm)i pitao me hocu li odmah ili sledeci put. I bas zbog toga, tj. da do sledeceg puta ne bih razmisljala o tome - kako, sta...- rekla sam da radi odmah. Nije me nista bolelo i nije bilo strasno. Mislim da su mi vrat premazali benzinom (ili tako necim, jako je smrdelo) to ti je kao naka mala lokalna anestezija.
Eto, ja nemam lose iskustvo sa punkcijom a nadam se da ce i ko tebe sve biti ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 10, 2007 3:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ja sam ti imao, i na zalost jos imam problem slican tvome,..a i simptomi su nam izgleda slicni,..u mene je cvor na desnom reznju 8x8 mm,,.nalazi hormona su mi do sada bili uredni ali imam cesto probleme koje si i ti navela,..
slobodno uradi punkciju,..nista strasno,..meni je prije punkcije cvor bio 14mm.
nakon nje je 8mm,..izvuceno je nesto kolidne tecnosti van nje.
sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:40 pm
Postovi: 25
i ja sam radila punkciju. veruj mi nista nije strasno. gore mi je kad dajem krv za analizu hormona svakih par meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 1:17 pm
Postovi: 5
Ja sam radila punkciju cvora dva puta, pre 5 godina i pre mesec dana. Posto je cvor ostao iste velicine i pre i posle punkcije (znaci 5 godina se ne menja velicina niti ostale karakteristike), znaci da nema kontraindikacija...
Nije bolno,samo je malo neprijatno. Tom punkcijom ces utvrditi prirodu cvora i videces ustvari sta predstavlja taj cvor. Posto si radila scintigrafiju i doktor ti je rekao da je nije nista strasno, radi se o toplom cvoru koji nije opasan ali je ipak bitno da se vidi sta se nalazi u cvoru, cisto radi neke terapije ili vec sta doktor odredi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: