Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li su sinusi?
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 12:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Vec sam pisao o ovom svom problemu jos prosle godine, ali, priznajem nisam nista radio po tom pitanju.
Dakle, problem je u bolovima u ceonom delu glave, iznad ociju. U stvari, nisu bolovi vec taj neki osecaj pritiska, nemogucnost normalnog gledanja na oci nego sve na 'pola koplja'. OSecaj je vrlo neprijatan (imam utisak kao da mi je taj deo glave vruc), nisam normalan preko celog dana, ne ide mi se nigde, ne radi mi se nista. Jer strasno smeta. Primetio sam da se pojavilo po zahladjenju vremena. Preko leta nemam te probleme. Nos mi NIJE zapusen i to je ono sto me buni, s obzirom da su svi simptomi sinusitisa - povecano lucenje sluzi! Ja tih problema nemam.. Dakle, zakazao sam za sutra opstu praksu i trazicu uput za ORL..ali sam cisto hteo da ovde pitm nekog ako ima iole iskustva sa sinusima da li da pucam na sinuse ili to moze biti nesto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su sinusi?
PostPoslato: Pet Dec 02, 2011 3:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
lici na zapusene sinuse i povecano curenje nosa nije obavezno .... kod orl-a i to probaj da zaobidjes onog u domu zdravlja jer je kod njih nemoguce raditi nista sem rendgena :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su sinusi?
PostPoslato: Pet Dec 02, 2011 9:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Godinama sam imala iste problemem... jednostavno sam resila taj problem i neizmerno sam zahvalna mojoj doktorici..
Pila sam ujutru kockicu sirovog kvasca rastopljenog u vodi tacno mesec dana. Kako mi je ona tada objasnila "vitamin b ce ti
ojacati sluzokozu..."
Ne moze da skodi a ne reklamiram kosmodisk vec Vam dobronamerno prenosim iskustvo.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su sinusi?
PostPoslato: Sub Dec 03, 2011 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Snimio sam danas sinuse rendgenom. Dijagnoza je sledeca: Sinusitis Frontalis Bill, Deviatio sepri nasi !!!! Prevod?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su sinusi?
PostPoslato: Ned Sep 30, 2012 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 5:26 pm
Postovi: 1
Da ne otvaram novu temu.Dali zbog koriscenja kiseonika preko nazalnog katetera mogi da se jave problemi sa sinusima i glavobolja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su sinusi?
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 12:28 am
Postovi: 7
Sigurna sam da će nekom pomoći. Ja sam pa skoro celi zivot do pre nekih 6 meseci imala problema sa sinusima koji su mi stvarali probleme i sa upalom uva i izlecila sam ih pomocu veoma dobrih kapi od "ekstrakta divljeg krastavca", sreca je da se mogu naruciti na adresu preko jedne internet stranice "lecenje sinusa", ima i kontakt i cekaju se do 3 dana. Verujte mi na rec kapi su fantasticne i daleko efektivnije od svih sprejeva koje sam do sada koristila i sto je najvaznije na prirodnoj su bazi. Ja sam sad izlecena i nemam vise problema sa sinusima i doktor je bio iznenađen njihovim ucinkom. Eto ja se iskreno nadam da sam svojim iskustvom donekle nekom pomogla.

[url]https://www.facebook.com/lijecenje.sinusa[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su sinusi?
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 23, 2014 1:05 pm
Postovi: 1
postovana

tek sam se ukljucila u ovaj forum , pa prosto ne znam dal ce ovo da uspe, htela sam da vas pitam kolika je ta kockica kvasca sto ste pili za sinuse..

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su sinusi?
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 10:02 pm
Postovi: 1
i mene interesuje da li je to citava kocka kvasca ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su sinusi?
PostPoslato: Uto Apr 01, 2014 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2002 2:00 am
Postovi: 29
@dural29:
Operisi devijaciju, sve ostalo nema svrhe dok to ne uradis.

Zbog devijacije (zavisi da li je manja ili veca) sinusi ne mogu prirodno da se ciste, i vrlo verovatno su uzrok sinusitisa koji imas.

Sve ovo navodim iz licnog iskustva, operisao sam devijaciju pre mesec dana i ne verujem sta mi u poslednje vreme izlazi iz nosa. Vec par dana ujutru izduvavam bukvalno neke "cepove" polustvrdnutog sekreta, sve kroz istu nozdrvu. Nije mi jasno da li se to sinusi ciste, ili se to napravi tokom noci. Ali posto preko dana nemam sekrecije, pretpostavljam da su posle operacije sinusi poceli da se ciste, a za to je mozda pomogao i Cinabsin koji sam po preporuci poceo da pijem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: