Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: srednje uho
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 12:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Da li neko moze da mi kaze kako se radi pregled srednjeg uha zbog kog je cesta pojava vrtoglavica??!! Da li je to kalorijski test?? Da li i kojim putem se moze utvrditi da je u pitanju virus ili nesto sasvim trece??!! I kako se leci ako jeste virus??!!


Pozdrav i hvala, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 12:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ćao Majjo,neću ti biti baš od neke pomoći ali što je najcrnje meni je radjen pre par godina ta vrsta pregleda jer sam otišla sa opakom upalom srednjeg uha u urgentni ......i svo vreme pokušavam da se setim da li mi je radjeno nešto sem klasičnog pregleda ali ne vredi... :oops: Znam samo da sam dva puta pala u nesvest dok me nisu primili (od bola i vrtoglavice) .Ako se setim javljam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 1:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Auuuuuu :cry: :cry: :cry: Nije ni cudo sto se ne secas :cry: !!


Ja znam da sam nakon EEG-a otisla kod usnog i hteli su da mi rade taj kalorijski test, i ja ima nisam dala :lol: :lol: :lol: :lol: !!! Kada mi je objasnila da treba da mi sipa vodu u usi i da vidi da li ce da mi se vrti, samo sam rekla: "neka hvala, dovoljno mi se vrti i bez toga" i izasla! :oops: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 1:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Bravo Majjo,tačno naravno da mi to nisu radili jer je bila jaka upala.Ali posle iste, prvo letenje avionom mi je stvaralo probleme,pre toga nije a često sam letela, i mislili su da je centar za ravnotežu,od tad nešto poremećen.I jeste bilo pominjanje neke vode da se sipa u uši ....ali ja sam samo na tome ostala :oops: Iskreno nisam smela. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 1:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Hi hi, "mozda" ja jesam tezak pacijent, ali stvarno ne dozvoljavam da mi se svasta radi, pogotovo sto sam cula od mase ljudi da je osecaj grozan, a meni je bilo dovoljno to sto mi se vrti i bez toga.......... :( , a ta doktorka mi je postavila USLOV, "ako to necu da uradim, nece mi dati uput za dnevnu bolnicu za Lazu!!! :lol: :lol: :lol: Sta to onda znaci??!! Da ce da me izmuci, pa da me posalje da lecim zivce ili sta vec??!!

Ja sam joj se ljubazno zahvalila i rekla joj da uput moze slobodno da zadrzi za sebe!!! :lol: :lol: :lol: Mislim, stvarno nisam bila gruba (vise uplasena :oops: ), ali nacin komunikacije me je odmah otreznio i prestalo je da mi se vrti momentalno, jer sam i ovako bila slogirana nakon EEG-a (meni je uvek muka posle njega :cry: ). U stvari, meni je uvek muka posle svake posete lekaru, pa makar to bio i lekar opste prakse! :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 2:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Znam i razumem te potpuno ,ali kako je mogla tako ''profesionalno '' da nastupi,nemam reči.Pa naravno da nije ni malo prijatan osećaj ,ali posle toga (ja samo zamišljam kako mi voda na moru udje u uši-to dovodi do LUDILA :oops: smešan primer ali...)osećam da ne bi mogla ni da gledam pravo.

Čekaj možda ti se javi neko ko se malo bolje razume od mene ,ja sam ti ipak dobra u onome što ima veze sa hemijom..... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 12:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Kalorijski test nije strasan, ne bojte se, slobodno pristanite na njega.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: upala srednjeg uva
PostPoslato: Sub Jan 13, 2007 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 13, 2007 7:18 pm
Postovi: 8
Imam cetrnaesto mesecnu devojcicu koja je do sad imala tri puta upalu srednjeg uva i koja je pratila sa jakim lucenjem usnog sekreta. Tako reci svako curenje nosa zavrsava se sa upalom uva. Cak smo bili i 7 dana u bolnici. Dali neko moze da mi pomogne ili da mi objasni zasto se to tako desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 14, 2007 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Anatomija uva i ušnih kanala je drugačija kod male dece. Sluzokoža srednjeg uva je kod male dece znatno deblja nego kod odraslih zbog čega je, i onako mali, prostor srednjeg uva još uži, što potpomaže pojavu i zadržavanje infekcije. Drugo, eustahijeva tuba, koja spaja gornji deo ždrela i srednje uvo, je kod beba horizontalnija, pa pri hranjenju ili kod bolesti sadržaj (tečnost, sluz) dospeva i u srednje uvo i inicira infekciju. Vidite odeljak Pedijatrija i http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=9812


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 14, 2007 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 13, 2007 7:18 pm
Postovi: 8
hvala na odgovoru sad mi je lakse jer sam mislila da samo ja imam takvih problema. neki put me sve to izludjuje jer jednostavno neznam sta da radim i kako da joj pomognem u takvim situacijama. ja sam inace u becu pa mi je komunikacija sa lekarima ogranicena. a i ovde su malo cudni deciji lekari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 14, 2007 11:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Trebalo bi da vidite sa vašim pedijatrom da se sprovodi intenzivna, kontinuirana terapija da bi se smanjile stalne upale, da ne pređe u hroničnu upalu srednjeg uva. Takva terapija se mora sprovoditi u ovakvom slučaju kao vašem, kada se kod deteta ponavljaju upale tokom vremena. samo hrabro, i srećno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 14, 2007 11:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Trebalo bi da vidite sa vašim pedijatrom da se sprovodi intenzivna, kontinuirana terapija da bi se smanjile stalne upale, da ne pređe u hroničnu upalu srednjeg uva. Takva terapija se mora sprovoditi u ovakvom slučaju kao vašem, kada se kod deteta ponavljaju upale tokom vremena. Samo hrabro, i srećno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 15, 2007 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 13, 2007 7:18 pm
Postovi: 8
danas idemo na pregled p a videcemo sta ce biti dalje. puno hvala veliki pozdrav :roll: [/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: srednje uho
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 7:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
meni je ustanovljeno da imam ostecen centar za ravnotezu nakon sto sam osecao blago ziganje u uhu-ptema vratnom delu i godinama su mu rekli da je od kicme--kad mi je doktor pogledao usi i predlozio taj pregled sa vodom ispalo je da je stvarno problem-dobio sam urutal lek i sada mi je bolje....
SAD SE JA PITAM IMA LI VEZE MOJ JUTARNJI SLAJM SA TIM IAKO NISAM PUSAC I NESVESTICE I DA LI JE PROBLEM U SREDNJEM UHU ILI CEMU-jer me to prati godinama a imam povisenu sedimentaciju (36) i dosta zdravstvenih problema-spondiloza,kolitis debelog creva,iridociklitis oka itd.
hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: srednje uho
PostPoslato: Pon Dec 20, 2010 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:24 pm
Postovi: 5
majja je napisao:
Da li neko moze da mi kaze kako se radi pregled srednjeg uha zbog kog je cesta pojava vrtoglavica??!! Da li je to kalorijski test?? Da li i kojim putem se moze utvrditi da je u pitanju virus ili nesto sasvim trece??!! I kako se leci ako jeste virus??!!


Pozdrav i hvala, Majja :wink:

pozdrav Majo, imam problema sa ušima zbog sluha već duže vreme, od toga 3 operacije i od pre dve tri godine počele su da mi se javljaju povremeno blage vrtoglavice. Bio sam kod specijaliste i on mi je tražio taj kalorijski test na koji na sreću nisam pristao jer sam tek od skoro slučajno tražio da odem kod drugog starijeg doktora, sem što ovaj radi u dispanzeru koji mi je odmah utvrdio da imam perforaciju bubne opne i da mi je verovatno voda ulazila kad sam prao kosu. I taj test bi doneo velike probleme da sam ga odradio. Znači blago pocepana bubna opna koju mladi specijalista nije uočio. verovatno bi se onesvestio na testu. Hoću da kažem da netreba na prvom pregledu uzimati zdravo za gotovo nego potražiti mišljenje još nekog, s obzirom da je ovim stanjem u zemlji došlo do promena, mladi kadrovi su stvarno ambiciozni i jako brzo donose odluke kao što su operacije itd . hoću da kažem fali im iskustvo koje žure da steknu na nama smrtnicima pa da odlepršaju u neku zemlju EU i da tamo grade karijeru. To pišem jer sam previše verovao, od te tri operacije nisam imao nikakve koristi, sad imam samo problema. Pozdrav Majo, i čuvaj se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: