Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konstantno zapusena jedna nozdrva?!
PostPoslato: Uto Okt 11, 2011 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 16, 2010 10:15 pm
Postovi: 4
Sve je pocelo pre nekih godinu dana... Posle neke prehlade, poceo sam da imam velikih problema sa nosem! Jedno nedelju dana su mi obe nozdrve bile potpuno zapusene i to je bilo uzasno, nisam mogao da spavam i slicno... Bio sam kod doktora, koji mi je rekao da je sve u redu?! Vadio sam krv, bris, nije bila ni alergija, ni neka bakterija... Nije mi jasno kako je to moguce da ja ne mogu da disem, a ona nista ne vidi, ali ajde dobro... Koristio sam Nasonex i to me je proslo (mada nisam siguran da je zahvaljujuci Nasonexu).

U zadnjih pola godina, a mozda cak i duze konstatno mi je zapusena jedna nozdrva. Imam utisak da je cesce u pitanju desna, mada se smenjuju. Nisam nesto preterano ni obracao paznju na to i ziveo sam sa tim, ali u zadnje vreme to pocinje da mi smeta. Preko dana i nije u potpunosti zapusena, medjutim kada legnem, zapusi se skroz. Dok na drugu nozdrvu mogu da disem. Nos mi ne curi, ne mogu nista da izduvam. Takodje nemam glavobolje, mada osetim blagi pritisak u sinusima. I to ne na celu, nego ispod, sa leve ili desne strane, u zavisnosti od toga koja je nozdrva zapusena. Nisam koristio Olynth i slicne sprejeve, tako da nije od toga. Nemam bas vremena da idem po drzavnim lekarima, a pre godinu dana, kada sam bio privatno, platio sam da bi mi bilo receno da mi nije nista! Da li moze neko da barem pretpostavi dijagnozu preko interneta. Pretpostavljam da se radi o hronicnoj upali sinusa? Kako se to leci? Da li bi mi vredelo da pokusam sam da se izlecim, odnosno imam kuci inhalator, pa bi mozda to pomoglo? I sa cime se inhalirati? Znam da mi treba pantenol, ali sam zaboravio sta jos pored njega?

Bio bih zahvalan kada bi mi neko odgovorio, malo sam se raspisao, ali sam se trudio da detaljno objasnim o cemu se radi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantno zapusena jedna nozdrva?!
PostPoslato: Čet Okt 13, 2011 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 8:59 pm
Postovi: 35
procitaj moj post u ovoj temi (poslednji post):
otorinolaringologija/zapusen-nos-namucio-skroz-t15644.html

takodje, uzmi fizioloski rastvor u apoteci i iglu i spric, i sipaj jedno 3 puta na dan po jedan ili dva sprica u svaku nozdrvu.. legnes na ledja na ivicu kreveta, glavu stavis pod 90 stepeni da su ti nozdrve paralelno sa podom, i sipas slobodno... mozes da sipas kolko hoces i ako progutas slucajno nije problem, jer je to obican slani rastvor..

ja ujutru oko 5 probudim se desna skroz zapusena nemogu da zaspem, sipam malo rastvora tog u nju a i u drugu (veoma malo, cak 5tina sprica dovoljna; ili cak odem do wca pokvasim prst i navlazim iznutra nozdrvu) vratim se ukrevet i legnem na bok dok se ne otpusi (veoma brzo) ..procitaj gornji post iz teme sto sam ti okacio link

poz

takodje ako neuspe to, jedina opcija ako se nevaram je operacija, jer mozda imas devijaciju one hrskavice u nosu.. takodje pogledaj baterijom (lampom) da ti nisu mozda nosne skoljke natekle u nosu pa ti je zato zapusen, to je kod mene bio slucaj pa sam ih operisao tj skratio.. ukucaj u google images "turbinates" da vidis kako to izgleda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantno zapusena jedna nozdrva?!
PostPoslato: Čet Okt 13, 2011 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 16, 2010 10:15 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovoru :) Probacu sa fizioloskim rastvorim i inhalacijom, pa se nadam da ce biti bolje... Ipak ja nemam toliki problem da ne mogu da spavam, kada ne obracam paznju ni ne smeta mi toliko, ipak nekad ume da nervira...
Na operaciju ipak nema sanse da odem, pre cu disati na usta :) Nemam poverenja u domace kasapine od doktora :roll: Da se neko ne uvredi, pricam iz licnog iskustva, ko moze bez operacije, bolje da ne ide...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: