Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ljudi pomagajte
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 4:39 pm
Postovi: 10
Nedavno sam operisan kroz usni kanal povodom porforacije bubne opne (pukla su mi 2 donja kvadranta usled vazdusne kompresije), kada je izvrsena "repozicija" (vracanje membrane u prvobitni polozaj) bubne opne. Doktor je rekao da je uspio da vrati 2/3 memrane, dok je preostala 1/3 trebala da zaraste u roku od 30 dana (po njegovim rijecima). Kada je rok istekao, izvrsen je pregled, nakon kojeg mi je saopstio: "One dvije trecine su fino srasle, ali ova preostala 1/3 jos nije". Sacekacemo mjesec dana pa ako ne bude bolje, ici ce klasicna operacija (rezanjem i plasticnom operacijom). Mene zanima na koji nacin mogu 1) poboljsati proces zarastanja (ishranom, nepranjem, ne-kijanjem itd), 2) Ukoliko do totalnog zarastanja ne dodje (ne daj Boze :cry: ) sta se desava ukoliko ne obavim drugu operaciju rezanjem? Jer ja trenutno cujem (ne 100%, vec slabije) ali opet dovoljno da ne izvrsim drugu operaciju (samo radi povecanja sluha)? Ali, da li izostanak te operacije (osim izostanka povecanja sluha) znaci i rizik od raznih infekcija, kao i neophodnosti zacepljenja uva prilikom kupanja, jake muzike itd.? Dajte mi Vase korisne savjete, jer svaki ce mi dobro doci. Zaista sam na muku i ne mogu da zamislim da ce morati da me "rezu" :roll: Ako postoji mogucnost, najkorisniji bi mi bili savjeti strucnih lica. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: