Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pulsiranje u uhu, zujanje, vrtoglavica "gore dole"
PostPoslato: Sub Mar 30, 2013 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 8:01 pm
Postovi: 2
Postovani,
Imam 20 godina. 23. marta sam otisla kod lekara u domu zdravlja u bloku 44 jer vec 4 nedelje u nazad osecam pulsiranje u desnom uhu, zujanje i 2 puta mi se uho zapusilo na par sati i jako pistalo. Skoro sve 4 nedelje imam vrtoglavicu koja je nekad slabija, nekad jaca. Juce npr mi je pravila probleme na putu do fakulteta jer sam imala osecaj da mi je poremecena ravnoteza i imala sam utisak kao da gazim po dubokom snegu, takav neki tip vrtoglavice. Napomenucu da i zadnjih par dana se budim oko 7 jer imamo psa, pa ga tata pusti kod mene u sobu da spava na mom krevetu, a ja prethodnu noc legnem u 12-1 posle ponoci najranije i onda se ne naspavam, a ujutru osetim kako mi se vrti gore dole, kao da mi se celo telo u vodoravnom polozaju pomera kao klackalica. Zadnja dva puta sam uspela da zaspim i odspavam jos par sati ali jutros nisam nikako mogla jer je ta vrtoglavica "gore dole" bila jaka i probudila sam se oko 5 ujutru (nisam sigurna da li od nje ili od moguce navike da se budim ranije zbog psa). Nisam mogla da lezim niti da sedim, malo lakse mi je bilo kad sam stajala. Popila sam 2 kapsule valerijane i to je pomoglo, vrtoglavica "gore dole" nije je prestala ali je ceo dan prisutna kao obicno okretanje, lelujanje u temenom/ceonom regionu (nisam tacno sigurna koji je region od ta dva). Ceo dan se ne osecam sigurno na nogama, mogu da hodam ali se plasim da sutra ujutru moze opet biti jaka kao sto je bila jutros. Bila sam kod usnog, kao sto sam rekla i doktorka je napisala sledecu dijagnozu: Catarrhus tubae Eustachii l dex H68. Rinopharyngitis ac Joo. Da napomenem, par meseci unazad sam "muku mucila" sa sinusima, stalno mi se zapusavao nos, stalno sam koristila kapi za nos, u jednom periodu je cureo i mnogo sam kijala, a sada vec 2 nedelje pijem i imam jos 15 dana da pijem Aerius tablete i koristim Nasonex kapi za nos i Marisol sprej, sinusi su mnogo bolje, jedva da se zapuse ponekad. Vadila sam i bris iz nosa i grla ranije i bili su u redu. Krv sam vadila pre mesec dana i taj nalaz je ok. Zadnje sto sam radila je timpanometrija, tonska audiomettrija, bris uva i svi nalazi su ok, a lekarka je 29. marta napisala dijagnozu: Tinitus auris bil H90, konsultovati oftamologa, neurologa, internistu, dati uput za klinicki centar klinika orl radi dalje dijagnostike.
Napomenucu i da vec 3 godine imam problema sa anksioznoscu i napadima panike, zbog cega isto osecam vrtoglavice i meteoropata sam. Dodacu i da imam povredu u ledjima kod desne lopatice, doktor je rekao da je neuralgija, a manifestuje se tako sto osetim bol sa te desne strane kod lopatice koji se siri na desnu ruku, zbog cega sam isla na terapije i radila vezbe pa je bol bio pod kontrolom, ali zadnjih par dana nisam bila u mogucnosti da ih radim pa povreda ponovo malo boli zbog cega pijem Diklofenak duo. Sto se tice oftamologa, redovno idem na kontrole jer nosim naocare i sve je ok. Od cega mogu biti te vrtoglavice i da li mislite da ima nekih problema sa uhom posto su svi nalazi u redu? I da li treba ici kod neurologa, interniste i u klinicki centar, kao sto je lekarka napisala?
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pulsiranje u uhu, zujanje, vrtoglavica "gore dole"
PostPoslato: Ned Mar 31, 2013 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 8:01 pm
Postovi: 2
A dodacu i da povremeno osetim kao da me zagolica nesto u uvetu, kao da hoce da iscuri, ali kada pipnem - nema nista.
I sinoc sam pred spavanje dobila onu gore dole vrtoglavicu i zvala sam hitnu da pitam sta bih mogla da uradim i rekli su da pijem 3*1 klometol tabletu (kazu da se daje protiv mucnine-koju nemam- ali i da deluje na vrtoglavicu) i beviplex 3*1 pa da u ponedeljak vidim kod orl sta ce mi reci..
I dodacu jos da 2010. godine sam radila MR vratne kicme i ustanovljeno je da je malo ispravljena, konkretno na nalazu pise sledece: Izmenjena osovina cervikalnog segmenta kicmenog stuba u smislu ispravljene lordoze u kombinaciji sa diskretnom inverzijom lordoe. Znaci diskretne incipijentne retrokorporalne i unkovertebralne osteofitoze. Da li to moze biti razlog za vrtoglavice i sta bi trebalo da uradim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pulsiranje u uhu, zujanje, vrtoglavica "gore dole"
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Треба да одеш на добру и редовну масажу леђа са нагласком на рамени појас и део уз кичму нарочито између лопатица. Туда иде много нерава па блокаде и укоченост тих мишића могу да изазову многе проблеме, што ће ти ретко који лекар рећи.

На мом сајту њњњ.аца.рс погледај вежбе за рамени појас које сам описао у здравственим саветима под Рамена-рачунари. Ту имаш и рецепте за чишћење синуса, кичму итд.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pulsiranje u uhu, zujanje, vrtoglavica "gore dole"
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 8:37 pm
Postovi: 1
Dunja,imam i ja isti problem.. Je l' imas fb?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: