Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Sub Maj 06, 2017 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 06, 2017 4:21 pm
Postovi: 1
Imam 21 godinu.
Ponedeljak, grlo malo boli, kontam onako nesto proce..
Utorak, krajnik desni oteko skoro dotako ovaj levi..
Izmedju ove rezice na sredini sto visi i desnog krajnika, znaci pocetak krajnika desnog do resice ima na jedno mjestu naslage bjelog necega tamo malo skriveno iza ali se vidi jedan deo..Kao zvaka orbit tako neke velicine. To sam gledao na ogledalo i jedva da ima prolaz za grlo..Ne mozes pricati. Krenes nesto da progovoris kao da imas slajma kilu u grlu. Odma ti se povraca i moras u wc kasljati po pola sata i najgore je sto to nece da se iskaslje, valjda ne moze da prodje kroz krajnike sta znam.. Jedva posle 15-20 minuta nekad uspije izaci malo nesto.
Utorak, noc ne mozes spavati, brzo izlazila pljuvacka koju sam morao gutati ili ode iz usta. A ako ne gutam, onda se osusi grlo pa jos gore mogu napravit. Do 6 ujutru nisam mogao spavati. Nisam jeo skoro nista.. Ko bebica pojeo taj dan.
Sreda, sve isto. Nista nisam jeo.. Nisam spavao do 6 ujutru i to kad sam zaspao mozda na 2 sata kao i u utorak.
Cetvrtak, malo bolje po danu.. Lakse se guta ali krajnici i dalje veliki. Odem doktoru na ORL. Kaze, masala veliki. ako se ponovi moram operisati. Dao antibiotike 500mg zinnat svako 12 sati da pijem i probiotik svako 24h.Kaze ako ne bude bolje za 2 dana da dodjem. Danas je drugi dan ali ne rade, tako da moram do ponedeljka cekati. Meni je bolje sto se tice gutanja, malo lakse ide ali krajnici su i dalje ostal isti.Jedva da ima prolaz mali.
Zanima me oce li preci i kolko treba vremena da krenu da se skupljaju ako pijem ove tablete?
A za operaciju, kod nas je kako sam cuo noz i maska za uspavljivanje.. Ne bi operaciju jer citam po internetu da dugo boli po 2-3 sedmice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Sre Jul 26, 2017 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 05, 2017 8:50 pm
Postovi: 7
Pozdrav,
Danas sam operisao sva 3 krajnika i mnogo boli kad gutas tecnost ali ako podignes glavu gore i onda progutas 50% je manji bol i lako se podnosi jer odmah prodje jer brze prodje tecnost i ne zadrzava se na ranu. Operacija je bila u totalnoj anesteziji i trajala 5 minuta probudili su me posle 45 minuta. Ovako nema bolova nikakvih cak i bez inekcije ali je gutanje problem. Kada sam se probudio tesko sam disao jer je nos bio pun krvom i sekretom i disao sam na usta 2 sata dok sam to sve ocistio i bio sam na infuziji 2 sata posle operacije(infuzija protiv mucnice od anestezije) proslo je 9 sati i sad je sve bolje i bolje sto se tice gutanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Čet Jul 27, 2017 6:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 05, 2017 8:50 pm
Postovi: 7
Proslo je nesto manje od 24 casa i sad kad sam ustao uopste nemam bolove, mogu da pijem i da pricam normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Čet Jul 27, 2017 12:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично. Још само следећих десетак дана да не једеш ништа вруће нити грубо да не би повредио рану.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Pet Jul 28, 2017 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 05, 2017 8:50 pm
Postovi: 7
3. Dan sve je super ali rana pocinje da golica i bas je neprijatno :) i izbacujem dosta pljuvacke koja se non stop skuplja u ustima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Pon Jul 31, 2017 9:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Голицање и свраб значи да рана зараста. Не знам да ли би било добро да испираш грло млаким чајем од жалфије. Можда да провериш у Институту за проучавање лековитог биља Јосиф Панчић.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Pon Jul 31, 2017 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 05, 2017 8:50 pm
Postovi: 7
6. Dan nema bolova nesto malo samo kad gutam primetio sam da bela naslaga(korica) vec opada i opalo je 90%, malopre sam poceo da kasljem bas jako i otpao je jedan deo i primetio sam vrlo malo krva u pljuvackoj, veoma veoma malo skoro pa neprimetno i stavio sam led na vrat i sada je proslo. Da li je to normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Sre Avg 02, 2017 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када оштетиш рану нормално је да крне крв. Избегавај кашљање и храну која то може да изазове.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krajnici zacepili grlo
PostPoslato: Sre Avg 02, 2017 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 05, 2017 8:50 pm
Postovi: 7
8. Dan danas je opao zadnji deo fibriskih naslaga malo pecka rana kad pijem tecnost jer nema korice vise.
Slika:https://m.imgur.com/MCfU0tB


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: