Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vilica!
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 7:58 pm
Postovi: 1
Interesuje me da li vilica moze da iskoci iz svog lezista a da je neophodna operacija ili jednostavno moze i bez toga da se funkcionise?
Poydrav :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 5:48 pm
Postovi: 4
M0ZE POTPUNO DA SE ISCASI-LUKSACIJA I MOZE DELIMICNO DA IZLAZI IZ SVOG LEZISTA-SUBLUKSACIJA.KOJE TEGOBE IMAS?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 12:01 pm
Postovi: 2
saska vodolija je napisao:
M0ZE POTPUNO DA SE ISCASI-LUKSACIJA I MOZE DELIMICNO DA IZLAZI IZ SVOG LEZISTA-SUBLUKSACIJA.KOJE TEGOBE IMAS?


Moja vilica delimicno izlazi iz svog lezista,nekad se vrati sama u svoje leziste,a nekad moram ja vratit vilicu...

Nisam posteio lekara strah me je belog mantila :-D

Zato molim vas pomagajte ovde da resim ovaj problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 2:57 pm
Postovi: 20
Lokacija: beograd
Kao ti to iskoci vilica iz lezista, kako se to manifestuje, posto ja vec godinama mrdam vilicom levo desno jer imam utisak da mi tu nesto nije leglo kako treba, pa se od tog silnog mrdanja unervoyim i pocnu me boleti sinusi i slepoocnice jer prilikom tog mrdanja osecam da mi tu sa jedne strane nesto krcka i sve ocekujem da je to to , ali ta nelagodnost i dalje ostaje. Ujutru kad ustanem isto tako skljocka mi vilica kao da sam neka baba, a nisam. I tako pitala sam ja zubara za taj moj problem a on mi je rekao da niposto ne mrdam vilicom jer joj to nije prirodan hod i rad i da je za zarastanje vilice potrebno mirovanje od bar 3 nedeljei da za to vreme jedem nesto mekaniju hranu. Ali ja nikako da se dozovem pmeti i mislim da je moj osecaj bitniji , pa se plasim da i ja ne razdesim vilicu skroz ako je vec nisam sredila tim skljocanjem. A pogotovo sto skljocam vilicom i dok spavam i to od malena. To bar ne mogu da sprecim jer sam izgleda od rodjenja mali nervcik i tako kontrolisem nervozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 12:37 am
Postovi: 1
ako bi neko uputio kako da delujem dalje bio bih mu zahvalan.

Dakle, pre recimo mesec dana primetio sam da mi desna strana vilice (desni zglob?) krcka kada otvorim usta skroz i pomeran vilicu levo desno. Posle nekog vremena počeo sam da osećam bol kada skroz otvorim usta na istom mestu, a i dalje krcka kada je pomeran pri otvorenim ustima.
Jesam u poslednje vreme često razjapljivao usta, koristio sam neka sredstva nevezana za ovaj problem. Radio sam digitalni ortopan, u gornjoj vilici imam dva umnjaka koja nisu izrasla, u donjoj nemam umnjake. Nemam pravilan ugriz, donji sekutići su potpuno iza gornjih, ako je to to. Imam 24 godine.
Da čekam da prođe ili da idem kod zubara ili možda kod lekara opšte prakse?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: