Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nedoumica u pogledu nastavku terapije uha
PostPoslato: Čet Jan 28, 2016 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 11:39 pm
Postovi: 5
Imala sam problema sa spoljnim delom oba uha, prvo desno, pa kad se ono smirilo, levo. Isti simptomi, samo mi je levo bilo bolnije. (pulsiranje, crvenilo, osetljivost uha, bolno na dodir, malo nateklo) pa su me poslali kod ORL specijaliste. Zaključak doktorke je otitis externa, dala je da mi isperu oba uha i da mi urade bris levog uha. Kao terapiju dobila sam Triderm krem da mažem i da dođem na kontrolu sa nalazom.
Nakon nedelju dana uši su mi mnogo bolje, samo me povremeno svrbe. S druge strane, sad me malo boli grlo. Ali da se vratim na bris uha.

U brisu uha koji je prva doktorka dala da mi se uradi, nađene su bakterije Proteus Mirabilis i Pseudomonas sp.
Antibiotici na koje su osetljive - III red antibiotika - ceftazidim i IV red - cefepim, zatim hinoloni - ciprofloksacin, ofloksacin, levo floksacin) i iz grupe aminoglikozida - amikacin.

Danas sam otišla na kontrolu i za to je zapravo vezano moje pitanje. Pošto nije bilo moje doktorke, poslali su me kod doktora koji je bio slobodan.
E sad, moj problem je sledeći.
Doktor mi je zaokružio amikacin na nalazu, a kao lek mi je rekao da nastavim da koristim Triderm kremu još dve nedelje. (koristim je već 7 dana)
Kad sam ga pitala da li to smem da koristim i podsetila ga da je zaokružio amikacin, on mi je rekao da je u redu i da je on u sastavu Triderma.
Došla sam kući, pogledala sastojke Triderma i videla da ima gentamicin (u nalazu piše da su bakterije rezistentne na to), a ne amikacin kao antibakterijski sastojak.

Na nalazu tj. brisu uha iznad amikacina se nalazi gentamicin, pa se pitam da li je ovde u pitanju greška. Moram da dodam i da mi je lekar delovao prilično umorno.
Volela bih da čujem mišljenje nekog stručnog. :)

Izvinjavam se na opširnom postu. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: