Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ostecen sluh na levom uhu, kako spreciti dalje ostecenje?
PostPoslato: Sub Feb 18, 2017 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
Evo ukratko cu objasniti problem. Naime, dugo godina sam imala vertigo, nestabilnost, bila sam na pregledima kod nekoliko ORL, cak i u centru za sluh pre nekoliko godina, tada mi je sluh bio sasvim u redu...nekoliko godina me mucio vertigo, cak i gubitak ravnoteye, uzimala sam betaserk i radila vezbe, repozicijske manevre...od prosle godine vise nemam vertigo, ali posle jednog prelezanog virusa sam osetila kao da imam neki cep u levom uhu i kao da slabije cujem, kao kad za vreme kijavice imam neki pregradni zid, zaglunulost jednostavno receno. Posle par meseci neprolazenja, otisla sam kod ORl misleci da treba da mi se ocisti uvo, medjutim na audiometriji dr je ustanovila da mi je sluh oslabio, a da nema potrebe za ciscenjem Prepisala mi je urutal , par meseci da ne bi dalje progrediralo slabljenje sluha...Pila sam tri meseca..ali nisam vec tri meseca isla na kontrolu i nisam pila urutal ( moja greska)..od pre mesec dana osecam kao da jos slabije cujem, jako mi smeta buka, radim u skoli pa svaki decibel vise kao da mi projektuje buku u glavi. Cim je negde glasnija muzika, ja prosto pritiskam uvo jer mi jako smeta buka.....Moram jos nesto da napomenem, poslednjih godinu ipo dana imala sam propade u predelu zuba 7-ice u donje vilici sa desne strane. Stomatolog je prvo sumnjao na neku vrstu neuralgije, ali kad je uradjen ortopan video je da je koren u losem stanju i da je zub za vadjenje, sto je i uradjeno...i posle tri meseca , postoji dalje problem ziganja i probadanja u tom predelu.On je takodje rekao da zub mora da se iyvadi ali da problem ne mora time biti resen..da li to moze biti od uha ili obrnuto, da li zub utice na uho? Sve4 slabije cujem na levo uho..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ostecen sluh na levom uhu, kako spreciti dalje ostecenje?
PostPoslato: Pon Feb 20, 2017 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да би било добро да опет снимиш зуб и видиш да се нешто није проширило на кост.

За уво бих могао да ти препоручим домаћи лек под условом да ти бубна опна није пробушена: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/srednje_uvo_upala

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ostecen sluh na levom uhu, kako spreciti dalje ostecenje?
PostPoslato: Pon Feb 20, 2017 8:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Da li je u nekom trenutku urađen snimak glave? Bilo skener bilo magnet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ostecen sluh na levom uhu, kako spreciti dalje ostecenje?
PostPoslato: Uto Feb 21, 2017 2:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
da, jeste, i skener i magnetna..na skeneru se nije nista pokazalo, sve je u redu a na magnetnu sam vise isla zbog migrene, koju imam vec 18 godina, i na prednjeg ceonom delu imam te neke dve lezije koje su krakteristicne za migrenu * u tom predelu me i boli glava, leva strana, kad imam migrenu) ostalo je sve u redu sto se tice nalaza na magnetnoj, postoji detaljan opis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: