Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ZA KOJU STE ANESTEZIJU ?
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2007 2:07 pm
Postovi: 4
Moj decak od tri godine treba da operise treci krajnik ali mi ostavljaju da ja kao roditelj odlucim pod kojom ce se to anestezijom raditi?Opstom ili lokalnom? Molim vasa misljenja ili iskustva. To me jako muci! Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Opsta! Bez ikakvog razmisljanja.

Deca je lakse podnose, moja je cerka u tom istom dobu operisana u opstoj. Poznajuci nju, a i drugu decu, znam da bi lokalna anestezija donela mnogo vise psihicke traume. Ovako, ona se sada, 6 godina kasnije, toga maltene i ne seca. A imam "matore" pacijente koji se i u 5. deceniji secaju kako su "muceni" u "lokalu" pre trideset i cetrdeset godina.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 24, 2007 10:14 pm
Postovi: 14
Lokacija: BG
Svakako opsta anestezija!!! Deca malo placu kad dobiju premedikaciju (bocu u guzu) a vec posle petnestak minuta su totalno opusteni, a posle pola sata ih vode u operacionu salu. Uspavaju se na masku i bude se bez muke,povracanja... I naravno nicega se ne secaju sto je i najbitnije. TReci krajnik se radi jako brzo, tako da je cela procedura (uspavljivanje,operacija, budjenje) zavrsi za 15-20 minuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 1:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2007 2:07 pm
Postovi: 4
Hvala svima!Tako sam i ja mislila,ali ima nekih koji me plase sa pricama o opstoj,kao to je opasno pa sam se ja zamislila.Svakako da detetu necu dozvoliti bespotrebne traume ako ne moram.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 12:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Opsta anestezija svakako iz prve ruke, mada ne lazite vise roditelje da im se deca nece nicega secati, ja sam imala tu operaciju sa tri godine i secam se apsolutno svega, mozda ne same operacije, ali svega ostalog da, i samo da kazem da nije tacno( ili barem nije pravilo) da nema povracanja ja i brdo dece smo povracali i pored opste anestezije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 4:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Ja sam operisao sva 3 krajnika sa 3 godine u opstoj anesteziji, pa se secam svega... tj. pre operacije, secam se bio sam pobegao iz bolnice (jedva su me sustigli :) ), secam se i injekcije za opustanje, pa posle vodjenja do operacione sale, svega skoro... cak se secam i dece koja su bila sa mnom tamo...tako da je svaka operacija traumaticna, mada ipak je vise traumaticna barem po meni lokalna anestezija...
Inace koliko se secam (a secam se i nekih delova posle operacije - imam hvala bogu uzasno dobro pamcenje koje me sluzi i sada na fakultetu :) ), nisam povracao niti imao bilo kakvih problema zbog anestezije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
A sta mislite o operaciji krajnika ultrazvucnim nozem u lokalnoj antesteziji za odraslu osobu (25g.) ?

Meni bi iskreno bilo mnogo lakse otici na neku operaciju ako bi znao da ona vise lici na vadjenje zuba, nego na neku ozbiljnu operaciju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 5:58 pm
Postovi: 13
Zmiki, ja bi trebala da vadim krajnike negde u maju mesecu, imam 32g., i u drzavnoj bolnici su mi rekli da ce raditi u lokalnoj anesteziji. Kazi mi da li se to radi u nekoj drzavnoj ili samo na privatnoj klinici i koje su prednosti sa ultrazvucnim nozem?
Inace sam cula da je obicna intervencija OK, ali da posle, nastaju pravi bolovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 9:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Opštoj bez pogovora! Meni su sa 4 godine vadili krajnike u lokalnoj anesteziji. Intevencija je trajala više od sat vremena a ja sam bio vezan za stolicu zavojima. Imao sam osećaj da ću se ugušiti u krvi i to mi je definitivno najstražnije sećanje iz detinjstva. To veče i naredni dan posle operacije sam se bukvalno tresao i bilo je priče da će me premestiti na psihijatriju.

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 4:52 pm
Postovi: 12
opsta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
opshta! :wink:

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: