Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol nakon popravke zuba
PostPoslato: Pon Jul 20, 2015 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2015 10:32 pm
Postovi: 3
Pre nedelju dana sam popravio jedan zub za koji je zubar rekao "na vreme". Dok je zub bio kvaran nisam imao nikakve reakcije na hladno,toplo ili zagrizaj. Medjutim, nakon popravke i stavljanja plombe zub je postao mnogo osetljiv na hladno, manje na toplo, ali ne na zagrizaj. Cak bi se moglo reci da mi i prija kad jako zagrizem. To nije preterano jak bol kao kad je kvaran zub, ali bola definitivno ima.

Kakvi sve razlozi mogu da postoje za ovakav bol?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol nakon popravke zuba
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2015 10:32 pm
Postovi: 3
Dabar™ je napisao:
G1le je napisao:
Pre nedelju dana sam popravio jedan zub za koji je zubar rekao "na vreme". Dok je zub bio kvaran nisam imao nikakve reakcije na hladno,toplo ili zagrizaj. Medjutim, nakon popravke i stavljanja plombe zub je postao mnogo osetljiv na hladno, manje na toplo, ali ne na zagrizaj. Cak bi se moglo reci da mi i prija kad jako zagrizem. To nije preterano jak bol kao kad je kvaran zub, ali bola definitivno ima.
Kakvi sve razlozi mogu da postoje za ovakav bol?


***
- postoji odredjeni protokol koji MORA da se postuje kod stavljanja belih plombi.
- zubi sa belim plombama koje su cak i MALO vise od susedne zdrave zubne supstance UVEK ali UVEK reaguju bolom na hladno i zgrizaj.
-ako imas rentgenski snimak ostavi da ga pogledam


Ne znam na sta tacno mislite kad kazete "koje su cak i MALO vise od susedne zdrave zubne supstance". Malo vise sta?
Dan nakon sto sam uradio taj zub, jos jedan je uradjen isto sa belom plombom i nikad nije imao reakciju na hladno ili zagrizaj.
Nazalost nemam rentgenski snimak. :-/ Zubar je tvrdio na nema potrebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol nakon popravke zuba
PostPoslato: Sub Jul 25, 2015 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2015 10:32 pm
Postovi: 3
Dabar™ je napisao:
kad god je BELA (kompozitna plomba) visha zub UVEK reauguje na hladno i na zagrizaj. pokusaj polako da zagrizes... po pravilu bi trebalo ravnomerno da sklopis SVE zube ... e sad ako umesto da sklopis sve zube ti udaris PRVO u novu plombu e taj zub ce ti praviti problem. za odredjivanje okluzije (zagrizaja) koristi se artikulacioni papir a procedura artikulacije traje ne vise od 2-3 minuta: https://www.youtube.com/watch?v=DYiiVAAtaKU


Da, ali kao sto sam rekao, na zagrizaj nije problem i uopste me ne boli. Ova informacija mi ne znaci puno. :/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: