Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vadjenje zuba i antibiotici?
PostPoslato: Sre Avg 01, 2007 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 05, 2004 9:46 pm
Postovi: 38
Posle 5-odnevnih bolova, zub je potpuno utrnuo i na najmanji dodir boleo nenormalno, stim sto je se bol preneo i na par zuba pored njega (medju kojim ima dva koja bi trebalo da se popravljaju), izvadio sam ga prekljuce. To je bilo poslednji zub (7 ili 8) desno u donjoj vilici. Pre vadjenja doneo sam snimak ORT.
Bol u donjoj vilici je ostao i danas (bol se premesta sa jednog na drugi zub), otok nije splasnuo, cak je i veci.
Mnogi prijatelji me savatuje da sam trebao da pijem antibiotik. Doktora sam pitao pre vadjenja da li cu trebati da pijem antibiotik, on je rekao ne.

Ne znam sta da radim, boli me, imam otok. Da li je ovo upala ili normalan proces posle vadjenja zuba. Da li piti mozda antibiotik, ako je upala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 3:13 pm
Postovi: 43
Mislim da treba obavezno da odeš kod stomatologa da ti to pogleda. Moguće da ti je ostao gnojni čep, te te zbog toga boli i još postoji otok. U tom slučaju rana se mora čistiti. Ne treba se zezati sa tim. Ne bih da te plašim, ali znam momka kome se zbog lošeg stanja zuba desilo da se upala putem krvi prenijela do mozga. Zato, pravac kod zubara.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
naravno pregled i kontrola kod vaseg stomatologa su najbolji savjet. Mora s epregledati rana svakako i naravno pogledati susjedni zubi u donjoj i gornjoj vilici. Bol moze da iradira-seta, tako da moze da boli i neki drugi zub. Logicno je da je vas stom. izabrao najlosiji zub , koji je i izvadio i koji je upucivao da je uzrok bola i otoka, no i vi sami navodite da tu josh ima zuba koji su u loshem stanju, tako da jedino rjesenje je ponovni pregled.

_________________
dr stom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vadjenje zuba i antibiotici?
PostPoslato: Sre Jun 02, 2010 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 02, 2010 11:31 pm
Postovi: 4
Pozdrav. Imam slican problem pa molim ako moze pomoc. Prije 9 dana izvadio sam donju desnu osmicu. Jos osjecam bolove i neugodan miris iz rane koja je suplja kao tunel. Trenutno sam jako daleko i nisam u prolici da posjetim svog stomatologa. Po citanju ostalih tema mislim da je u pitanju alveolitis. U rupi se vidjelo nesto bijelo kao neka gnoj u tvrdom stanu. Rana se polako skuplja a bol nije toliko jaka. Pa me interesuje da li taj proces moze da prodje bez strucne intervencije i ako da za koliko vremenski i da li ce nestati taj neugodan miris ili je ipak neophodno ocistiti ranu. HVALA UNAPRIJED.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vadjenje zuba i antibiotici?
PostPoslato: Sre Jun 02, 2010 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 02, 2010 11:31 pm
Postovi: 4
Pozdrav. Imam slican problem pa molim ako moze pomoc. Prije 9 dana izvadio sam donju desnu osmicu. Jos osjecam bolove i neugodan miris iz rane koja je suplja kao tunel. Trenutno sam jako daleko i nisam u prolici da posjetim svog stomatologa. Po citanju ostalih tema mislim da je u pitanju alveolitis. U rupi se vidjelo nesto bijelo kao neka gnoj u tvrdom stanu. Rana se polako skuplja a bol nije toliko jaka. Pa me interesuje da li taj proces moze da prodje bez strucne intervencije i ako da za koliko vremenski i da li ce nestati taj neugodan miris ili je ipak neophodno ocistiti ranu. HVALA UNAPRIJED.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: