Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: suva usta
PostPoslato: Pet Jun 02, 2017 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2017 12:54 pm
Postovi: 32
Već dva meseca imam problem ekstremno suvih usta, smanjeno lučenje pljuvačke uz povremeno peckanje jezika, subfebrilne temperature do 37,4, zamor, povremeni bolovi u zglobovima i mišićima. KKS, CRP i SE eritrocitra potpuno uredni, takođe i urin, ORL pregled i pregled stomatologa -nije primećena nikakva patološka promena, stomatolog čak i pohvalio oralnu higijenu, bris jezika i grla bez patoloških bakterija i gljivica, bio kod infektologa koji je preporučio pregled reumatologa zbog sumnje na Sjogernov sindrom, reumatolog izmeđuostalog preporučio scintografiju pljuvačnih žlezda koja je odrađena sa sledećim zaključkom:
Funkcionalna sposobnost parotidnih žlezda u fiziološkim granicama. Podvilične žlezde obostrano uvećane uz slabiji odgovor na stimulaciju u odnosu na parotidne.
Doktor koji je radio scintografiju je na osnovu ovoga isključio mogućnost Sjorgenovog sindroma ali mi nije dao nikakve dalje smernice, osim da je možda neki virus, ništa dramatično...
Da li neko ima savet gde i kako dalje nastaviti sa dijagnostikom i lečenjem, da li da odem na stomatološki fakultet? U krvi nema vidljivih parametara akutne infekcije, ali svi navedeni simptomi su prisutni već 2 meseca i znatno mi otežavaju svakodnevne aktivnosti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suva usta
PostPoslato: Uto Jun 06, 2017 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 05, 2017 11:50 pm
Postovi: 3
Bolje ti je da se posavjetujes i sa privatnicima ako treba mada nemislim da ce i puno pomoci isti problem imam ondosno imao ali mogu ti i pojasniti zasto,,slabo pijem vodu skroz,,a onda je to ova vrucina ,,ja sam kad dode zima mogu uraditi sve ama bas sve pun snage energije ,,ljeto katastrofa niti imam snage brzo se smorim samo bih spavao i spavao nebi ustajao,,e kad sam poceo piti vodu i jesti voce i povrce druga prica osjecam se bas onako kad sam bio mali neumorljiv


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suva usta
PostPoslato: Sre Jun 07, 2017 3:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
ovo sto je gtx1050 postavio je vise nego ODLICHAN savet za pocetak. pocni da pijes vise vode nego sto si do sada pila ... i daj toj jednostavnoj terapiji nedelju ili dve pa vidi kako se osecas. pacijenti koji imaju suva usta STALNO nose flashicu sa sobom, nista te ne kosta da probas ... normalno ako ovo ne radi onda se vrati nazad u ovu nashu malu zubarsku ordinaciju pa da vidimo da li sa nekim drugim savetom mozemo da pomognemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suva usta
PostPoslato: Sre Jun 07, 2017 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2017 10:53 am
Postovi: 15
Definitivno mi zvuči kao nedovoljan unos tečnosti...
Pokušaj 2-3 dana da piješ po jednu flašu od 2l vode. Ako se i pored toga nastavi, odmah kod lekara, ali ne stomatologa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suva usta
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 12:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не сме нагло да повећа унос воде. Евентуално може да повећава по чашу дневно док не стигне до оптималне количине чисте воде. А и то је пребрзо.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: