Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problematicna sestica!
PostPoslato: Pet Jan 30, 2015 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2015 5:07 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima. Imam jedan specifican i rekao bih redak problem sa zubom, ili bar mislim da je tako. Naime, pre 2 godine sam otisao kod zubara na pregled i ustanovljen je karijes na gornjoj desnoj sestici, isti dan stomatolog je poceo da popravlja zub i stavio lek. Mojom nepaznjom i lenjosti a delom i neznanjem lek je ostao u zubu duze nego sto je trebao, tako da se pretvorio u otrov (kako mi je objasnio kasnije doticni stomatolog). Nakon sto sam konacno otisao kod zubara ponovo je stavljen lek, medjutim, odlucio sam u medjuvremenu da promenim zubara i otisao da nastavim sa lecenjem istog zuba samo kod drugog zubara. Nakon promene stomatologa, on mi je rekao da ce morati vaditi zivac iz zuba jer ne moze da ga izleci. Iz zuba je izvadjen zivac i zub je zatvoren. Od tog momenta pa sve do sada, mogu reci da nisam osecao na samom zubu neki bol, ni na toplo ni na hladno. Medjutim, imam drugih problema oko tog predela vilice. Naime, desava mi se rekao bih bas od perioda kad sam taj zub zatvorio da mi se javila kao neka fistula ,na licu , konkretno obraz i to bas bih rekao kod korena sestice(znaci ne u usnoj supljini, nego spolja, na licu). Ona lici na bubuljicu, medjutim osjecam da je dosta dublje i mnogo vise gnoja u njoj bude. To mi se desi uglavnom samo ako sam prehladjen, bolestan ili imam neku upalu , npr krajnika. Pored toga vidim da mi je nekako desna strana lica skoro konstanto otecena, nije neki strasan otok ali nekako primetim oko ociju i kod podocanjaka. Pre 10 dana sam isao kod zubara da vidim sta je sa tog zuba, zubar (kod kog nisam do sada nikako bio) je pregledao zub i rekao da mu izgleda ok, nije reagovao na toplo i hladno, pa cak ni na udarce u zub. Poslao me na snimanje korena, ja sam snimio zub i sa snimkom otisao ponovo i stomatolog mi je rekao da mu i na snimku ne djeluje sumnjivo. Medjutim ja kao laik kada pogledam taj snimak, uistinu se ne razumem oko toga, ali onako laicki mi deluje da postoji nesto kao neka kesa da se vidi na snimku. Ukoliko se neko razume u snimke ja cu ga rado uploadovati preko kamere ili skenera.Medjutim interesuje me da li se neki proces ili nesto moze odvijati i pod svim ovim okolnostima koje sam opisao i da se ne mogu prepoznati ni preko rendgena. Izvinjavam se sto sam ovoliko opsirno pisao , ali htio sam detaljno sve da objasnim. Hvala unapred na svim odgovorima, znacilo bi mi mnogo. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problematicna sestica!
PostPoslato: Pet Jan 30, 2015 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2015 5:07 pm
Postovi: 2
Evo da odmah prilozim sliku Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: