Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Pon Mar 15, 2010 9:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 14, 2010 8:52 am
Postovi: 8
Zelela bih da kupim neki aparat za ispiranje,tj tusiranje desni i medjuzubnog prostora i posle visednevnog obilaska apoteka i pretrazivanja interneta potpuno sam neodlucna :( Cene se krecu od 3ooodin. do preko 11000din!
Neki aparati lice na deblju cetkicu za zube,rezervoar za vodu je u drsci,a na vrhu je cevcica za vodeni mlaz koji cisti sadrzaj izmedju zuba ili iz dzepova,ispod mostova itd.,pogon je na punjive ili nepunjive baterije;najcesce nemaju regulaciju jacine mlaza.
Drugi imaju postolje ukljuceno u struju na koje se odlaze zgodna mala drska sa nastavkom,tj. cevciom za tecnost(ne mora biti samo voda,moze se dodati hidrogen,pantenol,vodica za usta..),na postolju je povelika plasticna posuda za to cime cete vrsiti tusiranje,snaga pritiska se bira u rasponu od 5 stepeni (nastavaka ima 4,ali su svi isti,samo su razlicitim bojama oznaceni da bi ih mogli koristiti ostali clanovi porodice)...
Molim da mi neko ko ima iskustva sa koriscenjem ovih Waterpik Dental Jet-ova kaze koji kriterijum je bitan,po cemu da biram!
Nisam rekla,radi se o desnima koje su mlitave,anemicne,sklone krvarenju.
Volela bih i da saznam koji stomatolog u Novom Sadu je specijalizovan za parodontopatiju.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Pon Mar 15, 2010 10:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 1:30 am
Postovi: 69
Mislim da ako imate problema sa desnima, da je najbolje da prvo odete na pregled, kod stomatologa. Vama je potreban specijalista oralne medicine i parodontologije. U NS sigurno ima dosta njih. Pa verovatno posle pregleda i nacina terapije ako za to postoji potreba mozete da se posavetujete sa njim sta je najbolje u vasem slucaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 11:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 14, 2010 8:52 am
Postovi: 8
Apsolutno ste u pravu!Ali,radi se o mojoj cerki koja nema vise poverenja u stomatologe jer se nekoliko puta desilo da kad ode kod novog stomatologa ovaj bude zapanjen kako je njegov prethodnik obavio neku intervenciju..Ili joj smeta sto je zubarska stolica postavljena tako da nju sa otvorenim ustima i ubacenom sisaljkom mogu videti pacijenti koji cekaju svoj termin (znam da je ovo mnogima smesno,ali nije na odmet znati da neki ljudi imaju vecu potrebu za privatnoscu)!Dalje,isla je vise puta na kiretiranje dzepova i skidanje kamenca,ali su efekti bas kratkotrajni,kazu da joj je sastav pljuvacke takav da se zacas nakupi novi kamenac;redovno koristi konac za zube,pere ih 2x dnevno,cesto je koristila elektricnu cetkicu i bila bas zadovoljna,ali se cetkica slomila i tako sam u potrazi za novom cetkicom naisla na ove irigatore o kojima sam pisala.
Dakle,kod parodontologa,pa cemo cuti sta dalje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 3:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 1:30 am
Postovi: 69
Naravno da mnogima nije prijatan odazak kod stomatologa. Treba imati razumevanja da mnogima smeta, i stolica i miris i guzva pa i sam stomatolog sa svim instrumentima koje koristi. Mnoge stvari zavise i od samog pristupa pacijentu. Sve je to u redu. Ali najvaznije je da joj objasnite vi ili neko strucan da samo redovnim kontrolama, uklanjanjem kamenca kiretazom dzepova kada za to postoji potreba, i pre svega dobrom oralnom higijenom moze sacuvati zube. Posto ima problema sa parodontopatijom, a ta bolest zahteva strpljenje, i pacijenta i lekara, strucno lecenje, i dobru saradnju, mora da shvati da nema carobnog napitka ili aparata koji ce preko noci da resi problem. Dobro je sto koristi konac i cetkicu, i tacno je da se kod nekih osoba kamenac vise stvara, ali i za to postoji resenje. Ne treba odustati nakon par losih iskustava sa stomatolozima. Pa u Srbiji ima 6000 stomatologa. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 7:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 14, 2010 8:52 am
Postovi: 8
deja78 je napisao:
Poštovana,
najčuvenija maksilofascijalni hirurg u Novom Sadu jeste Prof.dr.Asne Džolev, Vase Stajića 4. Međutim ima još nekoliko stomatologa koji su veoma stručni po pitanju parodontologije tu su: dr. Fedor Marjanski, Petra Drapšina 5 http://www.fmarijanski.co.rs/ i pr.dr. Ilić, Vojvođanskih Brigada 20 http://www.poliklinika-ilic.co.rs!
Nadam se da će vam ovo pomoći, meni jeste!

Hvala na ovim adresama,i drugima ce dobro doci,a videla sam ih tek sada jer, ne znam zasto,na ovom forumu ne dobijam obavestenje da je neko odgovorio na moj mejl!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Pet Sep 24, 2010 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 7:18 pm
Postovi: 1
Drago mi je kad vidim da mogu u vezi ove teme negde da se posavetujem, jer je ova tema inace malo poznata u sirokim masama
Dakle zainteresovan sam za oralni tus oral-b braun md 18
navodno je uredjaj nove generacije koji kombinuje u ispiranju vazduh i vodu stvarajuci mehurice koji istovremeno masiraju i ciste desni
dakle moje pitanje je da li su ovi tusevi za desni zamena ili isto sto i konac za zube samo bolje ili se mora i konac dalje koristiti u kombinaciji sa ovakvim uredjejem uz naravno redovno pranje zuba

Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Pet Sep 24, 2010 8:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 14, 2010 8:52 am
Postovi: 8
I dalje treba koristiti konac za zube..i čulom mirisa proveravati da li su se bakterije namnožile,ne sme nista da se oseća.
Kupila sam taj aparat Oral B waterjet,montirala ga na zid pored kade,bolje bi bilo da je uz lavabo,sva se ispolivam mada se nagnem nad kadu, curi mi voda niz lakat :roll: tako da ne uspevam da se posvetim svakom zubu i papili,žurim da završim.Vodeni mlaz je baš jak,neka mesta me čak zabole...Moja ćerka je zadovoljna,koristi ga posle konca i četkanja ,kažem namerno četkanja jer ju je stomatolog uplašio da će veoma brzo izgubiti zube ako se ne bude držala njegovih uputstava (a i uz njih će samo odložiti katastrofu),a savet je da posle svakog jela očisti zube koncem i onda 20 minuta četkicom lupka po ivicama desni,povlači četkicu od korena zuba ka vrhu,i tako svaki zub sa svih strana.I rezultati su fenomenalni,uopšte više nema zadah (foetor ex orae),nigde joj desni ne krvare,čvršće su i manje blede.Nažalost,ima kariese ispod desni,a stalno su joj kao mladjoj hvalili čvrstoću zubne gledji,nije do studija imala nijednu plombu,a onda su počeli ti podmukli kariesi,površina cela,bela, a ispod pećina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 07, 2010 9:24 am
Postovi: 16
deja78 je napisao:
Poštovana,
najčuvenija maksilofascijalni hirurg u Novom Sadu jeste Prof.dr.Asne Džolev, Vase Stajića 4. Međutim ima još nekoliko stomatologa koji su veoma stručni po pitanju parodontologije tu su: dr. Fedor Marjanski, Petra Drapšina 5 http://www.fmarijanski.co.rs/ i pr.dr. Ilić, Vojvođanskih Brigada 20 http://www.poliklinika-ilic.co.rs!
Nadam se da će vam ovo pomoći, meni jeste!


Poštovani,
iako dobro poznajem i vrlo cenim kolege koje ste naveli, sa dužnim poštovanjem prema njihovom stručnom znanju, svi navedeni su hirurzi. Lečenje parodontopatije ide od početka, znači polazi od konzervativnog lečenja, te se tek ko zna kad (i MOŽDA!) nastavlja parodontalnom hirurgijom.
Dakle, lečenje parodontopatije zahteva BAŠ parodontologa, i to vrlo verovatno - decenijama, ako je pravi parodontolog, a u Novom Sadu to bi bio npr. prof. dr Milanko Đurić, 021/2-360-462, u Šekspirovoj ulici.

Bez uvrede vama i kolegama, parodontologija nije ni slučajno samo parodontalna hirurgija :).
Sve najbolje i srdačan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Ned Dec 19, 2010 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 4:25 pm
Postovi: 10
Saveti za OI
http://www.oraldentalcare.org/oral-irri ... vices.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralni irigator-Water Jet
PostPoslato: Pet Nov 06, 2015 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2015 9:03 am
Postovi: 13
Pacijent1978 je napisao:

Nije lose
_________________
Dentalna poliklinika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: