Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Klimanje zuba
PostPoslato: Sub Apr 05, 2014 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 10:34 pm
Postovi: 27
Zdravo svima,

Izbijaju mi umnjaci. Snimak vilice sam napravio ove godine u januaru i nakon toga bio kod zubara da pogleda. Rekao je da je sve u redu.
No, s vremena na vreme osetim da mi se blago klima donja ili gornja 4-orka sa leve strane, sa strane na kojoj i osetim da izbijaju umnjaci. Uglavnom se ne klimaju istovremeno. To traje neko vreme. Ne osetim ja kako se ti zubi pomeraju, već kao neki mali škljoc kad probam da ih pomerim jezikom.

Uskoro ću otići ponovo kod zubara na pregled i napomenuti to što ovde pišem. No, pre toga, hteo bih da vas pitam da li je to uobičajna pojava dok izbijaju umnjaci? Jedno mi se deo desni odlepio od 7-ice gde je izbijao umnjak, pa sam pitao zubara šta da radim sa tim i rekao mi je da se to dešava i da se će se to kroz koji dan vratiti. Doduše, tako je i bilo.

Hvala.

Srdačno,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klimanje zuba
PostPoslato: Sre Maj 07, 2014 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 10:34 pm
Postovi: 27
Ima li neko možda komentar na moj prethodni post? :) Svakako ću uskoro otići kod zubara, ali bih hteo da steknem neki osećaj šta može biti problem i pre nego što odem, pa da lakše pričam sa njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klimanje zuba
PostPoslato: Sre Maj 07, 2014 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 3:05 pm
Postovi: 9
znam sta hoces da kazes,meni se to izgubilo nakon ciscenja kamenca,dal ce i kod tebe ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klimanje zuba
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 10:34 pm
Postovi: 27
Bio sam kod zubara pre neki dan. Skidao je kamenac, a pored toga gledao ponovo snimak, gledao zube i kaže da ne vidi neko pomeranje niti nešto što bi to moglo uzrokovati. Kaže da deluje da su kosti, kao i zubi, zdravi. Jedino je rekao da su mi upaljene desni, ali to od plaka, pa mi je dao par predloga kako bolje to da čistim.

Tako da ako neko ima iskustvo sa sličnim problemom, ili neko ideju šta bi mogao biti uzrok, bio bih zahvalan ako podeli. :)

Taj škljoc koji sam spominjao iznad osećam malo manje nego pre. Doduše, manje se i obazirem na to i ne proveravam više jezikom da li se zaista pomera ili ne. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klimanje zuba
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2014 12:45 pm
Postovi: 24
Nemam iskustva sa problematicnim umnjacima, ali imam sa parodontopatijom, a pocinje tako sto su desni upaljene... necu da te plasim, ali cuvaj se. Batali sredstva za ispiranje koja se kupuju i sva ta s*anja, nego lepo povedi racuna o higijeni (zuba i jezika, meka cetkica, neka med. pasta, predlazem Lacalut), ispiraj hidrogen peroksidom od 3% jednom dnevno ili cajem od kamilice ili zalfije. Ljudi jako olako shvataju upalu desni, nemoj da i ti prodjes kao ja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klimanje zuba
PostPoslato: Pet Jun 13, 2014 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 10:34 pm
Postovi: 27
Počeo sam od nedavno da koristim hidrogen. Do tada sam koristio listerin. A istina, budu mi upaljene desni kad odem na čišćenje kamenca. Posle čišćenja neko vreme budu smirene, ali kako se kamenac skuplja tako se i upala povećava.
Povešću više računa. Hvala na savetu. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: