Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uočavanje karijesa putem OPT snimka
PostPoslato: Čet Maj 29, 2014 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 10:34 pm
Postovi: 27
Zdravo,

Bio sam pre neki dan kod zubara sa OPT snimkom.

Rekao mi je da se na snimku vidi da imam karijes na dva mesta, iako se direktno na zubu ne vidi (zubar je rekao da ne vidi direktno na zubu). Pitao sam ga kako se to prepozna, pa mi je rekao po senci koja se vidi na snimku. Nisam shvatio po čemu on to zaista vidi. Je l' bi mogao neko da mi kaže koliko je to pouzdano, kao i da mi ukaže koji to zubi imaju karijes na tom snimku koji se nalazi iznad.

Hvala.

Srdačno,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uočavanje karijesa putem OPT snimka
PostPoslato: Čet Maj 29, 2014 8:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Promeni stomatologa ako nemas poverenja. Ako vec ne mozes a da ne paranoises tj. ne proveravas svog stomatologa po forumima onda barem tamo gde radis snimak trazi da ti daju i snimak na CD-u kako ne bi morao da kacis ovako ocajne snimke na net.

Sto se tvog pitanja tice , ako je verovati ovako ocajnom snimku u pitanju su obe sestice sa leve strane (gore i dole) ali ne drzi me na rec, ovaj snimak koji si okacio je jako los. Tj snimak je odlican ali tvoja fotografija snimka ili sta je ovo vec je katastrofalna.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uočavanje karijesa putem OPT snimka
PostPoslato: Čet Maj 29, 2014 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 10:34 pm
Postovi: 27
Hvala na odgovoru.

Hehe, komentar je na mestu, mada ne baš u potpunosti opravdan. Naime, snimak su gledala dva stomatologa, u različitim kontrolama. Prvi nije ništa spomenuo, pa čak i za zub za koji sam se požalio da se nekad oseti neprijatnije kad čistim koncem oko tog zuba (na taj zub sam se još i ranije žalio drugim stomatolozima, par godina unazad, ali bez priloženog snimka od pre), a miris je drugačiji od mirisa plaka. Drugi, gledajući u snimak, je rekao da valjda taj ne valja, ali i još jedan na drugom delu vilice.

Pored toga, korisno je dobiti mišljenja više ljudi. Postavljam ja pitanja i stomatolozima kod kojih idem na kontrolu. A jedna osoba niti ima svo iskustvo, niti je uvek u pravu. Što znam više o svojim zubima, lakše mogu da pričam sa drugima. Nekad je iskustvo možda presudno. Na primer, postavio sam pitanje na http://www.doktor.rs/forum/stomatologija/klimanje-zuba-t53519.html (moj poslednji post). Odgovor na to kanda ne daje snimak.

Uzimajući sve zajedno, usledilo je moje pitanje, a nisam gnjavio celom pričom da ne bih smorio nekog ko želi da pročita i odgovori. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uočavanje karijesa putem OPT snimka
PostPoslato: Čet Jun 05, 2014 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 10:34 pm
Postovi: 27
Hvala lepo na odgovoru. :)

Bio sam kod zubara, preneo mu to za 8icu i otklonio je mali karijes na 6ici koju ste spomenuli. :)

Srdačno,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uočavanje karijesa putem OPT snimka
PostPoslato: Pet Jun 06, 2014 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 10:34 pm
Postovi: 27
LOL


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: