Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako do novih zuba...
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 2:51 am
Postovi: 3
Imam 27 godina i ne mogu se bas pohvaliti dobrim zubima, sto zbog majke prirode i mojih zuba koji su dosta "osetljivi", sto zbog losih zubara i losih materijala u proteklih desetak godina!

Moje pitanje je koji su sve nacini za dobijanje "novih" zuba, eto na primer implanti za koje sam cuo i to da traju najvise do 10 godina a onda ih vilica polako odbacuje, pa onda navlake za koje opet treba jako korenje, onda most i drugo... Poslednje sto sam cuo je da je moguce da izraste novi zub tako sto se kao "posadi" u vilicu itd...

Sta znate o svemu ovome, kakve su opcije i mogucnosti da se uradi, cene i sve ono sto bi moglo biti od koristi, naravno kao i pozitivne i negativne strane svakog metoda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 2:02 am
Postovi: 28
pa implanti mogu da dosta dugo traju(smatra se da ako "ostanu"u vilicama duze od 5 god da je implamantacija uspela),ali prvi preduslov(pored brojnih drugih za njihovu ugradnju) je da pacijent odrzava besprekornu i veoma rigoroznu higijenu do kraja zivota tako da...
sto se tice ovog "isadjivanja novog zuba" ili kako vec(pretpostavljam da mislis na transplantaciju zbua ili sl) mozes odma da zaboravis,iz vise razloga da sad ne ulazim dublje u tematiku...
tako da mislim da su tebi jedine opcije most(ako i za to postoje uslovi) ili proteza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 2:51 am
Postovi: 3
Hmmm, znaci nema mnogo opcija...
Pa za most je potrebno imati zdrave i jake zube na koje ce se kaciti taj most, koliko ja znam... To bi kao i moglo biti izvodljivo...
A sta znaci ta proteza, jel to ono sto je moja baba drzala u casi sa vodom svake noci kad krene da spava?! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: