Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Plombirani zub "kljuca"
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 4:31 pm
Postovi: 14
Zub koji je bio "dobro" pokvaren i koji mi je plomburan krajem prosle godine je od veceras poceo da me "kljuca" (mada da budem iskren, imao sam cudan osecaj na njemu jos i kad je bio zaplombiran). Dakle javi se neki tup bol, kao da je plomba okrunjena, i bol se pojavi pri vrhu zuba, "kljucne" tj. "sevne" bukvalno u delicu sekunde i onda prodje, pa posle odredjenog vremena opet "kljucne" pa prestane itd........Moguce je i da sam malo "potkacio" plombu, jer sam, prilikom jela, osetio kao da se nesto malo tvrdo otkrunilo.

Planiram da zakazem kod stomatologa, posebno ako se ovako nastavi, ali sta vi mislite da li je to u pitanju ili nesto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plombirani zub "kljuca"
PostPoslato: Ned Okt 09, 2011 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2011 12:00 am
Postovi: 4
Imala sam slican problem nedavno, kada mi je zubarka skidala plombu pa stavljala novu.. Ispalo je da je zub tom novom plombom previse 'zacementirala' zbog cega sam imala neizdrziv bol u celoj levoj polovini glave. Morala je da mi radi ceo postupak ispocetka, i nakon toga me nije vise bolelo. Moj predlog ti je da zakazes, verovatno ti se plomba pomerila ili nesto slicno, a opet je moguce da ti se stvorio karijes ispod plombe. U tom slucaju ona ce morati da se vadi, da se stavi lek, a zatim i nova plomba. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plombirani zub "kljuca"
PostPoslato: Sre Okt 19, 2011 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 4:31 pm
Postovi: 14
Zahvljajujem na odgovoru :)

Inace, da updateujem stanje.

Bio sam kod stoatologa i on kaze da su svi zubi ok, ali da se oko tog i jos dva zuba pored (koji su takodje posle boluckali, posebno kad zagrizem i stiskam) upalile desni, pa ih je namazao hidrogenom. Nakon tog ciscenja i jos jednog temeljnog pranja zuba, kada su cak i desni prokvarile u tom delu, ne osecam vise toliki bol, cak dosta manje, ali kod tog zuba osecam nekakvu "ispunjenost" i kao da ne zagrizem do kraja.....

da li je to normalno? Inace, rekao mi je samo da redovno, vise puta dnevno koncem cistim prostor izmedju tih zuba, i da bi to trebalo da bude to.

Navodno, postoji mogucnost i da je krenuo kvar ispod plombe, ali on kaze da ne veruje i da misli da je do desni.

Sta dalje da radim, po Vama?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: