Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krunica,
PostPoslato: Sre Jan 10, 2024 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 11:19 am
Postovi: 5
Pozdrav!

Imam ugrađenu krunicu jedinicu na kočiću i koja je nekih 8-9 godina super služila. U poslednje vreme sam primetio da se krunica blago klima i da se pomerila malo u stranu. Uradio sam prvo obican snimak i zubarka je posumnjala je da je tu pukao koren i da nema spasa sem ugradnje implanta ili mosta.

Preporucen mi je i 3d snimak koji sam uradio. Isti je poslat hirurgu pa ce se videti sta dalje.

Čovek koji mi je radio prvi snimak, kaze da tu nema frakture korena i da je samo neki mehanički problem sa krunicom. A tokom izrade 3d snimka je rekao da on ne tumači 3d snimke, odnosno da ne radi to.

Da li neko ima iskusan pa da pogleda taj 3d snimak kojih bih prikacio ovde kao sliku i preporuči šta bi tu moglo da se uradi ? Da li mehanički problem može podrazumevati da je cement samo popustio i da ga treba obnoviti ? Sa zubom nemam nikakvih drugih problema niti bolova.

Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krunica,
PostPoslato: Pon Jan 22, 2024 1:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
zubarka je posumnjala je da je tu pukao koren i da nema spasa sem ugradnje implanta ili mosta. *** ovo je bas SMESNO … NIJE sigurna ALI zna da treba da se radi most ili implant???
Covek koji mi je radio prvi snimak, kaze … samo neki mehanički problem sa krunicom. *** ovo VRLO verovatno moze da bude
Da li neko ima iskusan pa da pogleda taj 3d snimak … MOZE, ostavi mi da pogledam i 3D snimak i onaj mali (PA snimak) koji si prvo radio. OSTAVI i sto bolju sliku tog zuba koji ti pravi problem ALI bilo bo dobro da mozes da uhvatis i nekoliko bocnih zuba ... znaci ako ti je recimo desna 1-ca u problemu bilo bi dobro da mozes da uhvatis i desnu dvojku ali takodje i levu jedinicu i levu dvojku. nadam se da se razumemo.
Da li mehanički problem može podrazumevati da je cement samo popustio i da ga treba obnoviti? … DA, samo mora da znas da znas da skidanje cak i slabo zacementirane krune relativno tesko ide u nesigurnim rukama (ali o tome cemo kasnije).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: