Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otecene desni
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:32 am
Postovi: 2
Od rodjenja sam imala izraslinu na levom uhu koje je na sebi imalo malu rupicu. To sam operisala sa 16 godina i doktor mi je rekao da je izvadio zub iz te izrasline i rekao mi da mi cetvrti umnjak nece izrasti. Medjutim, meni je uz ostala tri izrastao i taj cetvrti umnjak pre nekoliko godina. Uredno odrzavam higijenu usta ali se histericno bojim zubara te vas sada molim za odgovor i savet. Od juce imam natecene desni bas u predelu tog cetvrtog umnjaka, dakle sa gornje leve strane. Oteklina je sada tolika da mi dodiruje donji umnjak kada zatvorim usta. Bol nije preterano jak ali je izuzetno neprijatan. Takodje, iritira mi i unutrasnju stranu obraza na kojoj po jezikom mogu da napipam malu kvrzicu. Obzirom da me nikada u zivotu nije boleo zub i samom cinjenicom da je doktor rekao da mi nece izrasti umnjak sada sam prilicno uplasena ovom oteklinom.
Da li neko moze da mi kaze iz kog razloga i da li postoji mogucnost da oteklina ima neke veze sa mojom operacijom? Od operacije je proslo 9 godina i nikada vise nisam imala problema sa uhom ili zubima.
Hvala vam unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 28, 2008 10:46 am
Postovi: 9
moras otici kod stomatologa! potrebno je napraviti snimak, da se vidi da nemas mozda prekobrojne zube, to se desava. mozda su se ipak upalile desni, jer se ti krajnji zubi uvek najteze peru... mnogo je opcija, ali bez pregleda nista nije moguce. nezahvalno je pricati napamet.
pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 3:13 pm
Postovi: 6
Pozz.Zub u gornjoj vilici (6-tica mislim) mi se ostetio jos odavno i stomatolog mi je rekao da moram da ga vadim,posto me nije boleo iako jedva viri iz vilice ja nisam bio da ga vadim.Pre mozda dve nedelje stvorio se "balon"iznad tog zuba,ne mnogo veliki ni bolan,sad gledam to i vidim da mi se cela ta strana vilice deformisala nekako imaju tackice po desnima.Ja sam pre neko vreme imao operaciju ciste zuba iznad dvojke,pa sad neznam je li to zbog operacije zbog tog bolesnog zuba ili neceg treceg,molim za odgovor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 06, 2008 10:17 pm
Postovi: 15
Stalno imam problem sa bolom desni....Moj stomatolog kaze da nije paradontoza, vec da imam osetljive desne. Ipiram zalfijom, pravilno perem zube, naravno upotreba konca. Procitajte strucan tekst sa vrlo korisnim savetima na ovu temu...http://www.stetoskop.info/Preosetljivost-zuba-3044-c0-content.htm


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: