Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Promeniti ortodonta?
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 05, 2006 9:21 am
Postovi: 21
Sta se desava kada niste zadovoljni (ne)saradnjom sa ortodontom? Kako promeniti doktora? Da li taj novi moze da isprati terapiju do kraja?
Molim vas da mi odgovori neko ko ima iskustva sa ovim ili neko od nasih strucnih forumasa.
Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ?
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 05, 2006 9:21 am
Postovi: 21
E stvarno ne mogu da verujem da bas niko ne zna da mi odgovori...
Mislim da je pitanje sasvim normalno, i ne razumem kako bas niko od svih ovih silnih strucnjaka NECE da odgovori. Pa sta ako ortodont, ne daj Boze, umre??? Jel to znaci da pacijent sam sebi vodi terapiju do kraja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Mozda pitanje nije bas najbolje. Kako to pacijent odredjuje da li specijalista lekar radi posao kako treba? Ako ne dolazi u ordinaciju u zakazano vreme, ne obavlja kontrole na vreme, ili pacijent dosta dugo ne primecuje nikakvu RAZLIKU u polozaju zuba u odnosu na davno zapocetu terapiju, e, onda se moze otici kod drugog. A to za sobom povlaci obicno izmenu terapije a ne nastavak. Svaki lekar ima neko svoje vidjenje problema, kao i svaki drugi covek. Svako do cilja stize svojim putem. Ako si vec kod jednog lekara zapocela posao, pusti coveka da posao i zavrsi. Tek posle toga moze se razgovarati o uspehu, zadovoljstvu itd. A kao dojkumenat, oni modeli sa pocetka terapije, uvek su dostupni. :lol:

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 12:21 am
Postovi: 21
A sta ukoliko ortodont zeli da ti skine apaat, a ti nisi zadovoljan, i dalje imas razmak izmedju zuba od 3mm i usput si se konsultovao sa jos par ortodonta koji smatraju da to nije optimalno resenje.
Znaci treba skinuti fixnu i onda za koji mesec ponovo dati par stotina evra za istu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Pa, evo mog viidjenja situacije:
Elem, pre postavke fiksnog aparata, lekar je morao uzeti otiske gornje i donje vilice i izradeiti studijske modele, takozvanu SOKLU. Kad je izanalizirao slucaj, bio je duzan da pacijentu predoci situaciju i kaze sta su problemi, sta planira da ispravi, sta da dotera, i, koliko ocekuje uspeha u tom poslu. Da te ispravim, ovde se ne radi o stotinak Eura, radi se o malo vise stotina eura. Dakle, morao je reci pacijentu do kojeg uspeha ocekuje da stigne. Ta dijastema, tj. razmak na sredini, obicno se zatvori, i to je nesto sto skoro svi pacijenti ocekuju. Ako to on nije ocekivao, morao je to naglasiti pacijentu pre pocetka terapije. Dalje, ti, studijski modeli, vrsta su dokumenta, jer se na njima vidi kako su zubi stajali na pocetku terapije, i moze se uporediti sa situacijom na kraju. Mozda covek nije ni planirao da zatvara dijastemu medijanu, ali to nije rekao pacijentu, i sad, normalno, nastaju problemi. Greska stomatologa!!!!!!!!!!!
Savet:
Pre nego sto skines aparat, tj. bravice, idi na Stomatoloski fakultet, u ul. Gastona Gravijea br. 2a. Nalazi se kod Rankeove ulice, prva desno. Tamo se nalazi Klinika za ortopediju vilica. Udji, potrazi bilo kojeg lekara, posavetuj se. Najlakse je skinuti aparat na pola terapije, i cekati da vidis koliko ce se zubi sami od sebe vratiti, koliko ce se situacija pogorsati, sta ce se sve upropastiti. Sacekaj sa skidanjem, mozda moze nesto da se iskoriguje. A tamo su lekari, bar koliko ja znam, a mislim da znam, sasvim normalni ljudi, i neces sigurno, ali SIGURNO doziveti nikakvu neprijatnost.
Ocekujem te sa utiscima sa Klinike.

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 12:21 am
Postovi: 21
yt1ecp je napisao:
Pa, evo mog viidjenja situacije:
Elem, pre postavke fiksnog aparata, lekar je morao uzeti otiske gornje i donje vilice i izradeiti studijske modele, takozvanu SOKLU. Kad je izanalizirao slucaj, bio je duzan da pacijentu predoci situaciju i kaze sta su problemi, sta planira da ispravi, sta da dotera, i, koliko ocekuje uspeha u tom poslu. Da te ispravim, ovde se ne radi o stotinak Eura, radi se o malo vise stotina eura. Dakle, morao je reci pacijentu do kojeg uspeha ocekuje da stigne. Ta dijastema, tj. razmak na sredini, obicno se zatvori, i to je nesto sto skoro svi pacijenti ocekuju. Ako to on nije ocekivao, morao je to naglasiti pacijentu pre pocetka terapije. Dalje, ti, studijski modeli, vrsta su dokumenta, jer se na njima vidi kako su zubi stajali na pocetku terapije, i moze se uporediti sa situacijom na kraju. Mozda covek nije ni planirao da zatvara dijastemu medijanu, ali to nije rekao pacijentu, i sad, normalno, nastaju problemi. Greska stomatologa!!!!!!!!!!!
Savet:
Pre nego sto skines aparat, tj. bravice, idi na Stomatoloski fakultet, u ul. Gastona Gravijea br. 2a. Nalazi se kod Rankeove ulice, prva desno. Tamo se nalazi Klinika za ortopediju vilica. Udji, potrazi bilo kojeg lekara, posavetuj se. Najlakse je skinuti aparat na pola terapije, i cekati da vidis koliko ce se zubi sami od sebe vratiti, koliko ce se situacija pogorsati, sta ce se sve upropastiti. Sacekaj sa skidanjem, mozda moze nesto da se iskoriguje. A tamo su lekari, bar koliko ja znam, a mislim da znam, sasvim normalni ljudi, i neces sigurno, ali SIGURNO doziveti nikakvu neprijatnost.
Ocekujem te sa utiscima sa Klinike.

Ovaj deo kod mene nije ni postojao.
Hvala MNOGO na savetu, imam jedno pitanje. Da li je potreban uput? Trenutno spremam prijemni za fax, pa nemam vremena da odem u sledecih 2 nedelje, ali bih mnogo volela da znam na cemu sam.
A da, razmak nije na sreddini vec izmedju petice i trojke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Mozda je tako i bolje. Vidi, sad se na fakultetu zavrsava studentska godina, guzva je velika, a uput ti, za takav savet nije potreban. Bilo bi dobro da zavrsis prvo upis na fax, gde ti zelim mnooooooooogo srece. Posle toga, idi na kliniku, i bice sve u redu. Pozz.

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promeniti ortodonta?
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 18, 2006 1:41 am
Postovi: 151
nynnica je napisao:
Sta se desava kada niste zadovoljni (ne)saradnjom sa ortodontom? Kako promeniti doktora? Da li taj novi moze da isprati terapiju do kraja?
Molim vas da mi odgovori neko ko ima iskustva sa ovim ili neko od nasih strucnih forumasa.
Hvala unapred!!!

moguće je promeniti ortodonta ako niste zadovoljni saradnjom, govorim iz ličnog iskustva, a poznajem i još ljudi koji su uradili isto. naravno, verovatno u zavisnosti od raspoloženja novog ortodonta, sve se skida ili se koristi već postojeći materijal i nastavlja započeto. ja sam imala sreću da posle odvratnog iskustva naletim na neverovatno prijatnog, finog i korektnog čoveka. mislim da je to veoma važno, da se osećate prijatno i ne izlazite na ivici suza iz nečije ordinacije (a dešava se i to).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 3:15 am
Postovi: 10
Moje iskustvo ,od pre sedam godina je slicno.Ne samo da sam izlazila iz ordinacije nezadovoljna vec sa i kod kucee muku mucila sa bolovima.Takodje pronadjoh,na preporuku super zubare i sad mi je super.
Sto se tice promene lekara ,sad sam drugaricu koja je stavljla fiksnu protezu na fakultetu (poludela je jer je na svakoj kontroli gledao drugi lekar)prevela kod moje zubarke i ona joj je nastavila lecenje-trazila joj je samo da joj donese one modele zuba koji su napravljeni pre pocetka lecenja,sa fakulteta i sad joj samo naplacuje kontrole,koje ja inace ne placam,jer je meni to sve u ukupnoj ceni.Eto ,ako sam ti pomogla bilo bi mi drago :roll: :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 8:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
....ja isto nesto nisam zadovoljna.

Pomerila su mi se samo 2 zuba (nosim fiksnu 4 meseca), i ja sam morala zubara da opomenem da mi je za 4 meseca samo 2 puta promenio luk.

Ne znam koliko jos da cekam da vidim prave rezultate....

lekar mi samo govori kako sam tezak slucaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 12:21 am
Postovi: 21
@cicanaco
Bolje si prosla od mene
Meni je u prvih pet meseci lik menjan na 14-20 dana, a u poslednjih sest nijednom. Samo da zavrsim sutra sa upisom na fakultet i krecem od ponedeljka u ustanak.
A najgori mi je stav koji ima moj ortodont-Sta mi se ti mesas, valjda ja znam najbolje sta kako treba da bude, sta si ti ocekivala, to je maksimum, a pritom sam cula jos jedno, a planiram jos vise misljenja da to nije maksimum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Mene u principu najvise nervira sto je on meni pre nego sto je stavio protezu (valjda da bi me navukao) pricao kako cemo mi to lako, pokazivao mi savrsene zube i govorio kako ce takvi meni biti), kako cu najvise i u vrh kape da nosim 2 godine ali najverovatnije 1,5 dana.

E onda kada sam stavila prica je sledeca, ako uspemo kontakt da ostvarimo bice dobro, o zagrizaju da ne pricam...da izmedju 4-6 godine moram da je nosim. Da sam tezak slucaj i sl.

Bolje da lepo covek bio iskren pa bih bila jos i prijatno iznenadjena a ne da ocekujem savrsenstvo pa se naravno razocaram kad je skinem negde u 35-oj godini. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 12:21 am
Postovi: 21
Ja sam mislila da imam najgori tretman, ali vidim da sam dobro p[rosla.
Da li si razmisljala o naslovu ovog topika, ili barem da odes kods nekog drugog ortodonta da vidis na cemu su, to jest koliko su price tvog ortodonta (ne)realne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 9:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Bila sam kod 2 lekara pre nego sto sam odlucila za njega.

Verovatno je slucaj kod mene kao i svugde. Koliko para toliko muzike.

Covek je u odnosu na druge lekare dosta povoljniji -cak 30%.
A ja stvarno nisam bila u situaciji da dam nekom 700 eura odmah...i jos 700 na rate.

Ali sta je tu je.
Ajde, mozda sam malo nestpljiva...sacekacu jos par meseci...
Ne mogu krive drine da se isprave tek tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 2:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2008 1:30 am
Postovi: 3
I ja planiram da promenim lekara!!!!
1. Nosim fiksni ortodonski aparat nesto vise od godinu dana! Rezultati su vidljivi i zadovoljan sam doktorkom. Medjutim nisam zadovoljan uslovima u kojima se radi.Rec je o klinici za stomatologiju u Nis(u). Oni sada, posto sam postao oktobra punoletan, od mene potrazuju sumu od oko 10.000 dinara za obavljene preglede i terapije a za sta ja nisam ni znao jer oni nisu to rekli prilikom pocinjanja intervencije niti kasnije. Da skratim necu da placam klinici koja nema leisbek (izvinjavam se ali ne znam kako se tacno pise) koja nema ligature, lepak (leisbek i ligature sam stalno kupovao)......... bolje da sam isao kod privatnika!!!! Savet za sve pre nego sto ista odradite lepo se raspitajte gde, koliko, do kada sta kosta. Uostalom kod privatnika vas obaveste sta koliko kosta, a ovamo deru i cute!!!!!!!!!!!!
2. Da li ja mogu da promenim lekara, da li mogu da zatrazim dokumentaciju ili bilo kakva dokumenta koja bi pomogla lekaru koji ce da nastavi sa terapijom!
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: