Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sta je ovo
PostPoslato: Čet Sep 14, 2017 8:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Pozdrav ljudi, interesuje me zasto mi je ovo ovako naduveno, radi se od sedmom zubu na levoj strani gore, vec neko vreme je tako... Da napomenem sestica ispred je izvadjena pre nekog vremena... Imam 20godina
http://prntscr.com/gkybgx
http://prntscr.com/gkybkw
Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Čet Sep 14, 2017 11:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јел' мекано на додир?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Čet Sep 14, 2017 7:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Јел' мекано на додир?

Nije, tvrdo je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Pet Sep 15, 2017 2:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
yamaha46 je napisao:
Pozdrav ljudi, interesuje me zasto mi je ovo ovako naduveno, radi se od sedmom zubu na levoj strani gore, vec neko vreme je tako... Da napomenem sestica ispred je izvadjena pre nekog vremena... Imam 20godina http://prntscr.com/gkybgx http://prntscr.com/gkybkw Hvala unapred :)
*** nisi nam kazao da li je oteklo mesto bolno ili ne? ovako bez rentgenskih snimaka tesko je rechi sta bi moglo da bude ali nije iskljuceno da je:

1. moze da bude perio problem. znachi treba da se dobro iskiretira 6 levo, da se ispere sa 3% hidrogenom i da se eventualno prepise neki od antibiotika (klindamicin recimo)
2. nije iskljuceno da je otok nastao zbog nicanja 8-ce.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Pet Sep 15, 2017 11:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Dabar™ je napisao:
yamaha46 je napisao:
Pozdrav ljudi, interesuje me zasto mi je ovo ovako naduveno, radi se od sedmom zubu na levoj strani gore, vec neko vreme je tako... Da napomenem sestica ispred je izvadjena pre nekog vremena... Imam 20godina http://prntscr.com/gkybgx http://prntscr.com/gkybkw Hvala unapred :)
*** nisi nam kazao da li je oteklo mesto bolno ili ne? ovako bez rentgenskih snimaka tesko je rechi sta bi moglo da bude ali nije iskljuceno da je:

1. moze da bude perio problem. znachi treba da se dobro iskiretira 6 levo, da se ispere sa 3% hidrogenom i da se eventualno prepise neki od antibiotika (klindamicin recimo)
2. nije iskljuceno da je otok nastao zbog nicanja 8-ce.

Dabar™


Nije bolno, ali vec neki duzi period stoji ovako zar toliko vremena raste 8ca?
Evo snimak vilice... I ujedno ako znate da mi kazete dali mi je ok vilicni zglob zato sto imam problema i sa njim, ujutru kad ustanem pomerim vilicu levo desno i tu ispuca iskrca zglob i onda mi je lakse u samom zglobu u samoj vilici, ali desava se da me boli i ja verujem da od tog zgloba imam glavobolje, a mozda i taj pritisak koji osecam u glavi, u potiljku je bas od njega...
Evo snimke:
http://prntscr.com/glf58d
http://prntscr.com/glf5da


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Pon Sep 18, 2017 2:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
hajde da idemo jedno po jedno:

nije 8-ca jer ti osmice i nemas :o ... nemas chak ni zametke 8-ca tako da si sa te strane miran.:D

potrudi se da mi odgovoris na sva pitanja:

1. kad si isao da vadis 6-cu da li si bio pod otokom ili ne?
2. kako je proteklo vadjenje zuba? da li se zubbar namuchio prilikom vadjenja zuba i koliko je vadjenje zuba trajalo?
3. da li si dobio bilo kakve antibiotike?

a. pre vadjenja
b. posle vadjenja
4. ako su ti dali antibiotike:

a. koji antibiotik si dobio
b. da li si se 100% pridrzavao uputstva kako i kada se pije antibiotik

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Pon Sep 18, 2017 9:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шти се тиче стискања вилице могу да кажем следеће. Мене је глава болела после сваког испита на факултету док нисам установио да стискам вилицу све време испита. Онда сам почео да жваћем жваке или грицкам штапиће у току испита и проблеми су нестали.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Pon Sep 18, 2017 11:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Dabar™ je napisao:
hajde da idemo jedno po jedno:

nije 8-ca jer ti osmice i nemas :o ... nemas chak ni zametke 8-ca tako da si sa te strane miran.:D

potrudi se da mi odgovoris na sva pitanja:

1. kad si isao da vadis 6-cu da li si bio pod otokom ili ne?
2. kako je proteklo vadjenje zuba? da li se zubbar namuchio prilikom vadjenja zuba i koliko je vadjenje zuba trajalo?
3. da li si dobio bilo kakve antibiotike?

a. pre vadjenja
b. posle vadjenja
4. ako su ti dali antibiotike:

a. koji antibiotik si dobio
b. da li si se 100% pridrzavao uputstva kako i kada se pije antibiotik

Dabar™

Ovako... Ta 6ica mi je napravila velike probleme koje pre toga nisam imao... Plombirao sam je 2 put ali su plombe ispale i sam odustao, stajao je zub tako otvoren 2-3 godine... Onda je pocela da se klati da leva strana(koju sam imao od zuba...) i ja sam izvadio parcence od tog zuba(a vecina sa korenjama i sve to je ostalo normalno...) i sam kacio krvni pritisak, pa sam zavrsio u hitnoj gde sam dobio dijazepam 10mg.... E od tad osecam neki pritisak u glavi ko kad uzmes da radis sklekove pa sve ti ode u glavi ....Sad ovako... Ja sam uradio operaciju, sredio sam taj zub sve kako treba i mislio sam da ce to biti resenje, da ce me problemi pustiti al nije tako... Operacija je trajala sat ipo, doktorica je rekla da je sinus veoma blizu do zuba i da su sanse da se otvori velike, al se sinus nije otvorio... Operaciju je radila pod anestezijom, normalno... Nakon operacije mi je prepisala samo neku ampulu u slucaju da mi krvari, stavim ampulu na pamuk, onda na mesto operacije i to stopira krvarenje....To sa zubom je to u glavnom... E sad od tad sam krenuo po doktorima, imam probleme sa ledjima(imao sam ih i pre al mi nisu pravili ovakve probleme)trenirao sam kosarku 5-6 godina imao sam sigurno probleme sa ledjima, al sam bio onako full bez ikakvih problema, e od kad sam izvadio ovaj zub ja glavu nemogu da podignem, grubo receno... Pre svega ovoga desavalo se da me glava zaboli 2 put godisnje zbog sinusa, sad se desava mnogo cesce...Radio sam magnetnu rezonancu vrata i rekli su mi da imam spandilozu, i skoliozu do 15 do 18 stepeni u desno na gornjem delu ledija, bio sam na vezbe i takve gluposti to nije pomoglo, dok nisam otisao na Atlas mestenje...U samom trenutku kad sam namestio atlas bolovi u ledjima su nestali i da napomenem noge, koje su mi bile razlicne duzine zbog zarotirane karlice su se izravnjale u istom trenutku...Ali taj neki pritisak u glavi je bio i dalje, znaci problemi mi nisu nastali zbog ledja i vrata, vec nesto od tog zuba ili psihe.... Ja mislim da mi je taj krvni pritisak sto sam kacio kad sam izvadio taj delic zuba napravio nekih problema, a sa druge strane je moguce da mi je i psihicki problem, ja se nisam uplasio ovako, ali se mozda potsvesno svasta izdesavalo, svakakve misli su mi se okretale po glavi....
Izvinite zbog ovolikog teksta i smaranja... Ali moram da nadjem resenje, pa ako mozete pomoci, pomagajte... Hvala vam od srca :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Pon Sep 18, 2017 11:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Шти се тиче стискања вилице могу да кажем следеће. Мене је глава болела после сваког испита на факултету док нисам установио да стискам вилицу све време испита. Онда сам почео да жваћем жваке или грицкам штапиће у току испита и проблеми су нестали.

Nije u pitanju stiskanje vilice... Nego evo sad ustajem iz kreveta i pocnem vilicu da vrtim levo i desno onda ispucketa nesto u vilicnom zglobu na levoj strani, pa pukne na desnoj i meni vilica nekako laksa, ali zbog nje imam glavobolje cesto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Pet Sep 22, 2017 3:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
yamaha prijatelju ja se ubi' od pisanja, pitanja i podpitanja a ti sad prichas o namestanju atlasa ...? gde si bio na nemestanju, kod mr. Djordjevica ili kod originalnog majstora dr. Shimperlija? ako mene pitas ... to je jedna zescha prevara koja se MASNO naplachuje.


Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Pet Sep 22, 2017 11:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
[quote="Dabar™"]yamaha prijatelju ja se ubi' od pisanja, pitanja i podpitanja a ti sad prichas o namestanju atlasa ...? gde si bio na nemestanju, kod mr. Djordjevica ili kod originalnog majstora dr. Shimperlija? ako mene pitas ... to je jedna zescha prevara koja se MASNO naplachuje.


Kod ucenika od Predraga Djordjevica... Ja verujem da nije prevara ima nesto u tome, siguran sam zato sto su mi bolovi prestali odma po namestanju atlasa... Inace odgovorio sam i na tvoja pitanja, samo sam dopisao svoje probleme ostale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Sub Sep 23, 2017 3:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
yamaha, nemoj da me opterecujes dodatnim info ... o namestanju atlasa ili bilo chega sto ce zbunjujuce delovati na mene. o atlasu mozemo neki drugi put i na nekoj drugoj diskusiji.

Dabar™

====================================

potrudi se da mi odgovoris na sva pitanja:

1. kad si isao da vadis 6-cu da li si bio pod otokom ili ne?
2. kako je proteklo vadjenje zuba? da li se zubbar namuchio prilikom vadjenja zuba i koliko je vadjenje zuba trajalo?
3. da li si dobio bilo kakve antibiotike?

a. pre vadjenja
b. posle vadjenja
4. ako su ti dali antibiotike:

a. koji antibiotik si dobio
b. da li si se 100% pridrzavao uputstva kako i kada se pije antibiotik

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Sub Sep 23, 2017 5:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Dabar™ je napisao:
yamaha, nemoj da me opterecujes dodatnim info ... o namestanju atlasa ili bilo chega sto ce zbunjujuce delovati na mene. o atlasu mozemo neki drugi put i na nekoj drugoj diskusiji.

Dabar™

====================================

potrudi se da mi odgovoris na sva pitanja:

1. kad si isao da vadis 6-cu da li si bio pod otokom ili ne?
2. kako je proteklo vadjenje zuba? da li se zubbar namuchio prilikom vadjenja zuba i koliko je vadjenje zuba trajalo?
3. da li si dobio bilo kakve antibiotike?

a. pre vadjenja
b. posle vadjenja
4. ako su ti dali antibiotike:

a. koji antibiotik si dobio
b. da li si se 100% pridrzavao uputstva kako i kada se pije antibiotik

Dabar™

1. Jesam udarila mi je doktorica inekciju, normalno...
2. Vadjenje je trajalo oko sat ipo i jeste se namucila, rekla mi je da je sinus bio blizu i da su velike sanse da se otvori, al se nije otvorio...
3. Antibiotike nisam dobio, dobio sam samo neku ampulu u slucaju krvarenja, da stavim na pamuk i da pritisnem tako i drzim oko pola sata... To je sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Sre Sep 27, 2017 3:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
potrudi se da mi odgovoris na sva pitanja:

1. kad si isao da vadis 6-cu da li si bio pod otokom ili ne?
3. da li si dobio bilo kakve antibiotike?

a. pre vadjenja
b. posle vadjenja
4. ako su ti dali antibiotike:

a. koji antibiotik si dobio
b. da li si se 100% pridrzavao uputstva kako i kada se pije antibiotik

Dabar™

P.S. Da li ti je u toku vadjenja zuba pominjala da ce morati korenove da presece da bi lakse izvadila zube? Glupost "kako je blizu sinusa" to me ne zanima ... ispricaj mi sta je doktoroka prichala u toku vadjenja. Da li sad imas neki snimak posle vadjenja>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo
PostPoslato: Sre Sep 27, 2017 3:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Dabar™ je napisao:
potrudi se da mi odgovoris na sva pitanja:

1. kad si isao da vadis 6-cu da li si bio pod otokom ili ne?
3. da li si dobio bilo kakve antibiotike?

a. pre vadjenja
b. posle vadjenja
4. ako su ti dali antibiotike:

a. koji antibiotik si dobio
b. da li si se 100% pridrzavao uputstva kako i kada se pije antibiotik

Dabar™

P.S. Da li ti je u toku vadjenja zuba pominjala da ce morati korenove da presece da bi lakse izvadila zube? Glupost "kako je blizu sinusa" to me ne zanima ... ispricaj mi sta je doktoroka prichala u toku vadjenja. Da li sad imas neki snimak posle vadjenja>

Nisam bas siguran o tome, mislim da je sekla korenje... Znam samo da je operacija bila teska i ona se namucila, trajala je sat ipo....
A ovo je snimak posle nekog perioda otkako sam izvadio zub i vec bio kod nekoliko stomatologa i rekli su mi kako je sve ok, kako je zarasla koska i tako to...
Evo slike:
http://prntscr.com/gqc25r


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: