Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ZABORAVNI ZUB
PostPoslato: Ned Jan 23, 2005 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:20 pm
Postovi: 6
Imam sesnest godina i jos uvek mi nije izasla gornja "trojka".Pre dve godine zubar mi je predlozio da izvadim zdravu "cetvorku"kako bi se stvorilo mesto za izlazak "trojke"(snimak potvrdjuje da ona postoji).Tada nisam prihvatio predlog zubara nadajuci se da ce zub sam napraviti mesto za izlazak,do danas se stvorio razmak izmedju "dvojke" i "cetvorke" oko 3 mm a zuba jos nema.Da li postoji nade da ce ovaj zub izaci normalno i ako je proslo puno vremena? Napominjem da nikad nisam nosio proteze.Ostali zubi su mi normalno rasporedjeni i zdravi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 23, 2005 2:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 2:14 pm
Postovi: 2
Postoji nacin da se tvoj zub "izvuce",mada zavisi u kom je polozaju u kosti. U svakom slucaju,ne treba da se prepustis slucaju,vec treba da se javis ortodontu,to je specijalista za "ispravljanje zuba" i on ce ti vec predloziti najbolje resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 24, 2005 12:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Imao sam isti problem, trojka je postojala na snimku i malo je skrenula sa puta. Problem je bio resen. Bilo je meni svasta preporuceno. Nemoj vaditi zdrav zub. Sve sto treba jeste da pronadjes dobrog proteticara koji ce napraviti ogovarajucu protezu. Ako se vrh zuba postoji izvan kosti vilice tj. ako je "sisao dole" ili ako nije usao u neki drugi zub, ali i onda, moze se puno tog uciniti. Zub se ne moze "izvuci" ali moze prirodno da iznikne kao i svi ostali. Moja proteticarka je napravila protezu koja je jednim malim spicom delovala na mesto gde je bio vrh zuba nekoliko milimetara ispod sluzokoze. Za samo mesec dana zub je naglo iznikao. Verovatno je taj fenomen izazvan provociranjem zuba da raste.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 12:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
Gornja trojka je detan od zuba koji najcesce ostaje u vilici. Razlog je najcesce da je mlecna trojka izvadjena pre vremena pa onda dvojka i cetvorka zauzmu mesta. Ali ima i drugih razloga. Zub koji nije nikao (impaktiran) se moze izvaditi ako pravi probleme, medjutim za ocnjake se borimo, to su veoma vazni zubi i estetski i funkcionalno. 3 mm prostora je isuvise malo da bi trojka nikla. Dakle prostor se mora napraviti,a i ne zaboravite da imate 16 godina i da je vreme nicanja trojke niklo. Imate nekoliko mogucnosti da napravite prostor, jedna od njih je i da se izvadi prvi premolar odnosno cetvorka. Ali koji ce se metod koristiti zavisi od slucaja do slucaja.
TREBA da posetite vaseg stomatologa, koji ce vam dati uput za specijalistu ortodonta koji je kao sto rekose pre mene majstor za krive zube i on ce vam dati najbolje moguce resenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: