Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa *vadjenjem zivca*
PostPoslato: Uto Feb 23, 2016 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 13, 2013 1:01 am
Postovi: 2
Imam problem sa *vadjenjem zivca* tj. lecenjem kanala. U pitanju je gornja jedinica a svrha tog rada je to sto bi ta jedinica trebala da bude u buducem mostu od trojke do trojke (gde su tri preostala korena - obe dvojke i druga jedinica za vadjenje jer je bilo nemoguce ista pokusati sa njima). Na osnovu snimka te jedinice nije se video nikakav *proces* na njoj iako je bila pod plombom pa zato i pokusavaju da bar tu jednu jedinicu spasu
E sad, u prvoj seansi doktorka mi je dala anesteziju, otvorila zub sa unutrasnje strane busilicom i onda u toku poduzeg rada (prvo se mucila da nadje kanal ali na kraju je nekako uspela) valjda izvadila zivac a onda je i onim raznim iglicama strugala po kanalu verovatno cisteci to sto treba i cak smo slikali to sa iglicom unutra. Na kraju te prve seanse stavila je unutra neko sredstvo sa vaticom (sto je imalo onaj jak *hemijski* miris) i provizorno zalepila to sa unutrasnje strane zuba i rekla da dodjem za nedelju dana. Posle nedelju dana kad sam dosao pitala me da li sam imao bolove i ja sam rekao da nisam imao prave bolove ali da imam bolnu osetljivost tog zuba na pritisak npr. pri jelu i to posebno na unutrasnju povrsinu zuba (sa koje je otvaran) ali i na pritisak vrha krunice. Ona je na to rekla da to ne bi smelo da bude nimalo osetljivo jer je *zivac izvadjen*. Ponovo je otvorila zub i malo ga ispirala nekom tecnoscu sto sam isto *osecao* a onda je stavljala nesto sto se zove otprilike *kalcijum* ili *kalcijum hidroksid* i ponovo zatvorila i rekla da dodjem ponovo za 7 dana. Kada sam je pitao zasto me to boli odgovorila mi je da je moguce da *IPAK POSTOJI NEKI PROCES* na ili oko korena koji NIJE VIDLJIV NA SNIMCIMA. Danas je 5. dan od tada i meni taj zub i dalje NIJE NEOSETLJIV (iako je nesto manje osetljiv nego posle one prve seanse).
Da li neko ume da objasni sta se verovatno zbiva? Da li je moguce da je *skriveni * proces - koji se ne vidi na snimku jedino objasnjenje ili mozda SAMO CISCENJE PULPE nije potpuno odradjeno tj. da je zaostalo nesto sto pravi bolnu osetljivost. Ili nije *ubijeno* sve *zivo* unutra tj. ima i neko trece objasnjenje? Imam utisak da nismo na dobrom putu. Kako izaci iz ovoga? Video sam da neke ordinacije imaju neke aparate- masinske prosirivace kanala koji se zovu Protaper DentSplay i uz to Apex locator aparat koji valjda omogucuju da se ovo radi *preciznije i bolje*. Da li je to zaista istina ili je to samo marketing za nas laike? Ako je istina da li ima svrhe da sad u ovoj fazi ipak odem u neku takvu *modernu* ordinaciju ili ni od njih ne bih dobio neku bolju pomoc? Izvinjavam se na preopsirnosti i molim za odgovor od neke strucne osobe


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: