Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vrlo neobican bol
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 10:06 pm
Postovi: 37
pozdrav svima, nadam se da ce mi odgovoriti neko od stomatologa. u januaru 2006 izvadjen mi je donji desni umnjak na oralnoj hirurgiji, jer je nicao na nije bilo mjesta da izraste. radjeno pod lokalnom anestezijom, nije bilo sivanja, rana zarasla bez ikakvih komplikacija. na tom mjestu ostao mi je oziljak, a par mjeseci nakon zahvata pocinju nedefinisani bolovi na mjestu izvadjenog umnjaka. bol je sjevajuceg karaktera, primjetila sam da se intenzivira kad su velike promjene vremena. desi se ponekad da imam dojam kao da mi je desna strana vilice pod anestezijom, trne. povremeno se pol pruza duz desnog sternokleidomastoidnog misica, tako da ponekad ne mogu da okrenem vrat na desnu8 stranu. molim vas recite mi da li je moguce da mi oziljak pravi okakav problem? mozda je bitno da napomenem da sam u vrijeme kad je radjen zahvat imala odredjenih problema sa krvnom slikom, primala sam terapije koje su prouzrokovale trombocitopeniju i leukopeniju...
unaprijed se zahvaljujem za odgovor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 10:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 1:30 am
Postovi: 69
od "oziljka", tesko, nisu to "oziljci" kao na kozi. eventualno sta bi moglo da ukaze na ovakav bol (ovako bez ikakvog pregleda) neka parestezija, posledica mandibularne anestezije,ili manipulacije tokom vadjenja. konkretno neka blaga povreda nerva koja daje takve simptome. za to se obicno uzima vitamin B,ali mislim da bi mozda bilo pametno ipak obaviti pregled.

p.s. nisam stomatolog, ali vredno ucim :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 10:06 pm
Postovi: 37
vlado hvala za odgovor. na pregled ali kod koga? kod stomatologa sam bila, uslikao mi dio vilice gdje je vadjen umnjak i rekao da od strane zuba nema nikakvih smetnji. da idem neurologu? kod orl specijaliste? ufurala sam da imam rak :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 11:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 1:30 am
Postovi: 69
mislio sam na pregled kod stomatologa, ali si ti to vec obavila na vreme.
nemoj da se odmah plasis da nije tumor u toj regiji.
pretpostavljam da si mladja osoba, a i tumori daju jos neke simptome, koji ne moraju da budu bas takvi kakve ti imas, zato se opusti i misli o nekim drugim stvarima, lepim....
uzimala si ranije neke lekove (pretpostavljam imunosupresive, kortikosteroide) ne znam zbog cega, pa si sada malo osetljivija, normalno.
ako zelis otidji kod neurologa, nek i on pogleda.
puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 10:06 pm
Postovi: 37
hvala vlado, utjesio si me. da, bila sam na terapiji interferonom godinu dana, pa sam nakon toga sva isprepadana, haluciniram kojekakve bolesti. valjda je i to normalno :oops:
svakako cu otici i neurologu, jer kad me taj "bol" napadne, stvarno je neprijatno.
imam 30 godina.
jos jednom hvala za brzi odgovor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 12:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 1:30 am
Postovi: 69
nema ne cemu!
pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: