Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol tokom ciscenja kanala
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 9:46 pm
Postovi: 2
Pozdrav.

Umrtvljen mi je zivac na sestici pre nekih 2 meseca i ispala mi je privremena plomba u medjuvremenu.

Danas sam otisao kod zubara da se to resi jer je poceo mnogo da me boli zub.

Zubarka je snimila zub i rekla mi da imam gangrenu zuba (sto mi je i dokazala sa mirisom koji je izlazio iz samog zuba).

Pokusala je da mi ocisti zub bez anestezije ali previse je bolelo. Onda je pokusala sa malom anestezijom ali je opet bolelo tj bol se nije smanjila, na kraju sam dobio veliku anesteziju ali jos uvek nista. Sve mi je utrnulo sem tog zuba

Zub me je i tokom anestezije boleo na dodir pa cak i dodir jezikom... Sta da radim i zasto mi se ovo desava?

Imao sam mali otok tako da mi je zubarka dala da pijem nesto protiv bolova od 600mg po ponedeljka pa da onda pokusamo ponovo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol tokom ciscenja kanala
PostPoslato: Pet Mar 02, 2018 12:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам чуо да се гангрена лечи антибиотицима. Ако ти је иста зубарка претходно радила тај зуб, онда...

Пронађи форумаша Dabar™ па му пошаљи приватну поруку да погледа тему.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol tokom ciscenja kanala
PostPoslato: Sub Mar 03, 2018 7:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
*** mi o vuku a Dabar™ na vrata :o
***uzmi cackalicu i sam skini privremenu plombu … ona ti pravi probleme. kad skines privremenu plombu ispod nje ces da nadjes nesto sto podseca na fitilj za upaljace … bele je boje. i to izvadi … sve sve izvadi napolje! dok se ne vidis za zubarkom pokusavaj da zub odrzavas MAKSIMALNO cisto. NEMOJ da dozvolis da ti se zub ponovo zapusi! dobro bi bilo da dok ti je zub otvoren pravis negativan pritisak u ustima, normalno tu pljuvachku pljuni pa opet negativan pritisak … u pocetku ces da osetis “ tezak zadah” ali vec posle minut dva sve ce biti kako treba. nisi napisao koje lekove pijes ali ja pretpostavljam da pijes klindamicin (antibiotik) od 300mg. umesto da ga pijes na svakih 6 sati po jednu tabletu pocni da uzimas tzv. udarne doze 4X na dan po 2 tablete (ali samo 1 dan) i posle ga uzimaj 4X po jednu tabletu kao sto ti je verovatno i prepisano. opet kazem ja mislim da si na klindamicinu … potrudi se da sve vreme dok si na klindamicinu budes blizu WC-a jer je klindamicin POZNAT kao lek koji izaziva teske prolive i bol u stomaku … 50% pacijenata prodje sa problemima a drugih 50% … njima ne bude nista. da bi smanjio nezeljene posledice klindamicina OBAVEZNO 2 sata pre uzimanja leka popi probiotik jogurt, sacekaj vreme za uzimanje leka, uzmi klindamicin i onda OPET predji na solju probitika … to ce ti DEFINITIVNO svesti sve eventualne tegobe na nulu. mislim da ce ti ove instrukcije biti dovoljne da prezivis dok se ne vidis sa svojom zubarkom. ne bi bilo lose da napises da li se radi o donjoj ili gornjoj 6-ci a i rentgenski snimak bi bio od velike pomoci.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol tokom ciscenja kanala
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 2:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 9:46 pm
Postovi: 2
Hvala puno za odgovor.

Sto se tice lekova pijem clyndamycin od 600mg, 2x dnevno (na 12h).

Sto se tice zuba, radi se o donjoj sestici.

Od kako sam se video sa zubarkom prosli put, pazim da mi zub konstantno bude cist, ne dozvoljavam da ista ulazi u njega. Osetim neki blagi bol povremeno ali uglavnom je veoma kratkotrajan.

Sto se tice zivca, da li je moguce da nije dobro ubijen kada mi je prvobitni zubar stavio lek? Zubar koji je prvobitno to radio je bio veoma veoma neiskusan i nije imao ni jednog asistenta niti bilo sta slicno da mu pomogne.

Problem je u tome sto mi je taj "lek" stavio zubar iz jedne ordinacije koji vise ne radi, a ova zubarka kod nje prvi put idem.

Kada je usla iglicama bukvalno sam vristao od bola :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol tokom ciscenja kanala
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 12:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Значи уче се на теби. Јбг.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol tokom ciscenja kanala
PostPoslato: Uto Mar 06, 2018 4:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Sto se tice lekova pijem clyndamycin od 600mg, 2x dnevno (na 12h). Sto se tice zuba, radi se o donjoj sestici. Od kako sam se video sa zubarkom prosli put, pazim da mi zub konstantno bude cist, ne dozvoljavam da ista ulazi u njega. Osetim neki blagi bol povremeno ali uglavnom je veoma kratkotrajan.
Sto se tice zivca, da li je moguce da nije dobro ubijen kada mi je prvobitni zubar stavio lek? Zubar koji je prvobitno to radio je bio veoma veoma neiskusan i nije imao ni jednog asistenta niti bilo sta slicno da mu pomogne.
Problem je u tome sto mi je taj "lek" stavio zubar iz jedne ordinacije koji vise ne radi, a ova zubarka kod nje prvi put idem.
Kada je usla iglicama bukvalno sam vristao od bola :/[/quote]

*** sto se tice bola pogledaj sliku: https://holubdentistryeugene.com/wp-con ... 62x862.png ... videces da na kraju korenova imas dva otvora kroz koji ulaze nerv, arterija i vena. sta se dogodilo? pretpostavljam da je zubarka u kanal korena ulazila a da nije prethodono izmerila duzinu korena na rentgenskom snimku ... i zato je "preforsirala koren" odnosno, prosla je sa iglicama u tkivo koje se nalazi ispod korena. sta dalje:

- tempiraj antibiotike tako da ih imas 2 dana pred ulazak u ordinnaciju ...znaci MORAS da budes "pokriven" 48 sati pre ulaska.
- ides u ordinaciju da ti ona uradi sta misli da je neophodno
- nastavljas da pijes antibitike jos 5-6 dana posle intervencije i ostavis nju da prati situaciju
- trazi da ti da nesto protiv bolova ... ja ne znam sta se kod nas prepisuje ALI sta god da je NE SME da bude ASPIRIN!!! u principu zlatno pravilo je da sta god da je dobro za glavobolje dobro je i za zube ALI ... opet da ponovim SAMO NE ASPIRIN!
- za kraj ... mozes da odes i do lokalne crkve da se pomolis bogu da sve prodje kako treba :D

p.s. kazi mi sta su to "mala i velika anestezija" koje pominjes?

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol tokom ciscenja kanala
PostPoslato: Čet Mar 08, 2018 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто само Аспирин? А Ацисал, Ацетисал, Андол и остали са ацетилсалицилном киселином?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: